Felkészülés: 109 ezer néző előtt csodás MU-gól, CR beállt

2014.08.03. 00:03
Young fejezte be az MU csodálatos támadását (Fotó: Action Images)
A Manchester United 3–1-re legyőzte a Real Madridot a Guinness Nemzetközi Bajnokok Kupáján. Az angol csapat ezzel bejutott a döntőbe, ahol a Liverpool lesz az ellenfele. A találkozót 109 ezren nézték meg a helyszínen, Cristiano Ronaldo is beállt.

Elég parádés góllal szerezte meg a vezetést a Manchester United. A „vörös ördögök” lábról lábra folyatták a labdát a 21. percben, a végén pedig Ashley Young lőtte ki a rövid alsó sarkot. A találatot húsz manchesteri passz előzte meg anélkül, hogy Real-játékos labdát szerzett volna.

A királyiak aztán egy „racionálisabb” találattal egyenlítettek, egész pontosan Bale nem adott esélyt De Geának, hogy védje a tizenegyesét: a kapus jobbra, a labda nagy erővel balra ment.

Az első gól – kicsit másképp

Nem sokkal később ismét Young volt eredményes, középre tekerésébe ugyanis nem ért bele Wayne Rooney, ellenben Casillast megzavarta, a labda pedig akadály nélkül pattant a kapu bal oldalába.

A második félidőre maradt a mérkőzés legnagyobb jelenete. Mit számít itt MU-csodagól, amikor is Cristiano Ronaldo elment melegíteni. Majd be is állt – a 109 ezer szurkoló legnagyobb örömére, sikongatása közepette.

CR így már a pályán láthatta, amint Kagava remek passzt adott Hernándeznek, aki elfejelte a nagyon rosszul kijövő Casillas mellett a labdát.

A Manchester United így bejutott a torna döntőjébe, ahol a Liverpool lesz az ellenfele. A „vörösök” ugyanismár biztosan csoportelsők – a Milan elleni mérkőzés eredményétől függetlenül.

NEMZETKÖZI TORNA
REAL MADRID–MANCHESTER UNITED 1–3
(1–2)
REAL MADRID: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Nacho, Arbeloa (C. Ronaldo, 74.) – Illarramendi, Alonso (Raúl de Tomás, 57.), Modric – Bale, Isco
MANCHESTER UNITED: De Gea – M. Keane, Jones, Evans (Blackett, 46.) – Valencia (Lingard, 61.), Herrera (Cleverley, 46.), Fletcher, Young (Shaw, 46.) – Mata (Kagava, 61.) – Rooney (Chicharito, 61.), Welbeck
Gólszerző: Bale (27. – 11-esből), ill. Young (21., 37.), Hernández (80.)

Július 29., Dallas: Real Madrid–Roma 0–1
Augusztus 2., Philadelphia: Internazionale–Roma 2–0 (1–0)
Augusztus 2., 22.06, Ann Arbor: Manchester United–Real Madrid 3–1

B-CSOPORT
Július 24., Toronto:
Olympiakosz Pireusz–Milan 3–0
Július 27., Pittsburgh: Milan–Manchester City 1–5 (1–4)
Július 27., Chicago: Liverpool–Olympiakosz Pireusz 1–0 (1–0)
Július 30., New York: Manchester City–Liverpool 2–2 – 11-esekkel 1–3
Augusztus 2., 21.00, Minneapolis: Olympiakosz Pireusz–Manchester City 2–2 – 11-esekkel 5–4
Augusztus 2., 00.30, Charlotte: Milan–Liverpool