DAC: egy góllal egy pont Rózsahegyről

2023.08.12. 18:00
Gyászszünet után iksz (elhunyt a bajnokság névadójának, a Nikének a tulajdonosa) (Fotó: Duducz Tibor)
A szlovák labdarúgó-élvonal 3. fordulójában a Dunaszerdahely 1–1-et játszott Rózsahegyen.

SZLOVÁK NIKÉ LIGA
3. FORDULÓ
Ruzomberok–DAC 1904 1–1 (1–0)
Rózsahegy,
Stadión pod Cebraom, 1678 néző. Vezette: I. Kruzliak
MFK Ruzomberok:
Krajcírik – Mrva (Úradník, 82.), Maslo, Maly, Kotula – Lavrincík (Zsigmund, 62.), Domonkos, Luterán – Gerec (Sefcík, 62.), Boda (Chrien, 82.), Chobot (Tucny, 74.). Vezetőedző: Peter Tomko
DAC: A. Popovics – Alex Pinto, Riszvanisz, Brunetti (Csinger, 18.), Andzouana – Kácer (Gavrics, 63.), Dimun, Herc – Trusa, Krsztovics, Ramadan (Vitális, 90+4.). Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző: Domonkos (45+2.), ill. Trusa (74.)

Újabb csalódás, ugyan nagy fölényben játszott a sárga-kék csapat, de ez csak egy pontra volt elég.

Napra pontosan hat éve ilyenkor mutatkozott be Kalmár Zsolt aDAC-mezében. Ma egy új korszak kezdődött asárga – kék klub történelmében. Kalmár Zsolt nélküli. Aszurkolók csak nagyon nehezen emésztették, emésztik meg, hogy milyen módon vált meg akapitányuktól aklub.

Már arózsahegyi meccs előtt felhangzott aKalmár Zsolti! rigmus, majd a13. percben (tizenhármassal játszott amagyar válogatott) arigmuson kívül adrukkerek fejük felé egy KÖSZÖNÜNK MINDENT, KAPITÁNY drapéria jelent meg, amely aztán egész meccs alatta a szektoruk kerítésén volt kihelyezve.

Kik teljesítettek alegjobban a vendégek közül az első félidőben? Aközel 200 szurkoló, aki ismét egész nap utaztak, hogy űzzék hajtsák acsapatukat. Ajátékosok gyengén játszottak. Nagyon keveset mutattak abból, melyet az idény előtt hangsúlyoztak a vezetők és Adrián Gula mester. Ugyan magasan többet birtokolták alabdát, de elképzelés nélkül, össze – vissza játszottak. Jöttek abeadások, de ezeket ahazai védelem gond nélkül hárította.

Sok mindent elárul aDunaszerdahely játékából, hogy az első kaput eltaláló lövésre a38. percig kellett várni. Nikolasz Krsztovics fordulásból próbálkozott, de Ivan Krajcirik kapus ahelyén volt. Ahazaiak kiérezték, hogy nem biztos avendégvédelem. Sokat hibázott már aközéppályán is, és avédők sem álltak afeladatuk magaslatán. Közvetlenül aszünet előtt mattolták is adunaszerdahelyieket. Egy bal oldali beadás után Domonkos Kristóf (a DAC neveltjéről van szó) ajobb alsó sarokba helyezte alabdát.

A szünet után szinte felborult a pálya, állandóan a hazaiak térfelén folyt a játék. Nagyon sokáig helyzet, lövés nélkül. A 74. percben a sokadig beadás eredményes lett. Yhoan Andzouana beadásából Matej Trusa csúsztatott a kapuba. A vendégek részéről ez volt minden. Sőt, ha az utolsó percekben Csingér Márk nem hárít a gólvonalról, és Alekszandar Popovics nem véd egy nagyot, vereséggel távozott volna a DAC Rózsahegyről. 1–1

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Marek Zsigmundnak sárga lap. Alex Pintónak is.

90+4. perc Vitális Milán be, Ramadan le.

90+2. perc POPOVICS! Egy hazai korner után Maslo középtávoli lövését hatalmas bravúrral védi Popovics.

90+1. perc Herc fárad, rossz passzát Domonkos remekül játssza Tucny elé, akinek a lövése elmegy a kivetődő Popovics kapus mellett is... de Csinger eléri a labdát a gólvonal előtt!

89. perc Jan Maslo kap sárga lapot.

87. perc Krsztovics lövését blokkolják, Ramadan sarokrúgása igen rossz. A 12. DAC-szöglet volt!

85. perc Ramadan távolról ballal a léc fölé lő, Krajcirík kapus biztosított. Pár perce hasonlóan járt Andzouana is.

82. perc Viktor Úradník és a korábbi Mezőkövesd-spíler Martin Chrien be, Mrva és Boda le.

E párharc legjobb góllövői:
Léonard Kweuke 4
Erik Pacinda 4
Milos Lacny 4
Tomás Dubek 4
Eric Ramírez 3

79. perc Pinto jobbról kanyarint a kapu elé, Trusa a jobb sarok mellé fejeli a labdát... a jobb helyzetben érkező Krsztovics elől.

74. PERC EGYENLÍT A DAC! Andzouana bal oldali, ballábas beadását kissé balról, öt méterről a jobb alsó sarokba fejeli MATEJ TRUSA!

73. perc Oliver Luterán kap sárga lapot.

73. perc
A balszellő Boda már a 16-oson belül... de odalép neki, és szereli ő Csinger.

72. perc Sefcík elmegy a bal szélen, de szereli őt az utolsó pillanatban Pinto!

70. perc Zsigmund a DAC-kispadon! Nem, nem a világ legfurább edzőváltását látjuk, hanem odalépett neki kőkeményen Riszvanisz.

66. perc Két támadás is Krsztovicsot keresi, de nincs jó formában az ék.

63. perc Gula mester sem viccel: Kácer le, Zeljko Gavrics be, középpályás helyett szélső.

62. perc Gerec és Lavrincík le a hazaiaknál, Samuel Sefcík és Marek Zsigmund be.

59. perc Ramadan elfut a bal szélen, a ballábas beadása ismét a hazai kapuvédőé.

56. perc Krsztovics kiharcol egy szögletet, Ramadan beadja... a kapusé.

A hivatalos nézőszám: 1678.

Fotó: Duducz Tibor

53. perc Chobot közeli lövését blokkolják, a 16-os elől a léc fölé talál jócskán Luterán. Ramadant ellökik, nincs büntető, jó hazai kontra... közbelép Csinger.

48. perc Kácer passzát Herc jócskán a léc fölé bombázza. A 16-os elől.

46. PERC FOLYTATJUK!

Egy kis örökmérleg: 46 mérkőzésen 16 rózsahegyi és 12 DAC-os sikerrel, 55, ill. 49 rúgott góllal.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC VEZET A HAZAI CSAPAT! Chobot baL oldali beadását ravaszul elengedi Boda, DOMONKOS KRISTÓF meg ballal 14 méterről a jobb alsóba lő. 1–0!

Két perc a ráadás.

40. perc
Riszvanisz odalép Domonkosnak a 16-os előtt, szabadrúgás. A sértett ívelése mindenkinek magas középen.

37. perc Andouana balról érkező lapos passzát Krsztovics a kapus elé rúgja. Az első a kapu felületére tartó DAC-kísérlet.

35. perc Kácer keresztpassza majdnen jó a középre futó Trusának, de közbelép az ötös előrerében a jól kilépő kapus.

30. perc Kotula távolija kapuscsemege.

27. perc Herc sokadik jó passzát Krsztovics a 16-os bal sarka elől nem sokkal tekeri a kapu túlsó felső sarka mellé!

26. perc Ramadan szögletei után Andzouana középtávoli lövése is pontatlan.

20. perc Mrva megabedobása a kapusé.

19. perc Nikola Krsztovics kap sárga lapot. Odalépett ugyanis keményen Luteránnak.

18. perc Csinger Márk áll be a helyére.

15. perc A védő letámolyog a pályáról. Aztán visszatér, de már Andzouanának kell őt letámogatnia.

13. perc Brunetti is lesérül? Egy légipárharc közben kapott a fejére.

A hazaiak nagy hiányzója a sérült Matej Kochan. Középpályás.

Már a meccs előtt is Kalmárt éltették a DAC-drukkerek, megteszik most is, köszönnek mindent a kapitánynak.

11. perc Domonkos-korner után pánik a DAC-ötösön, de beledobják magukat aztán a bekkek a balszellő Chobot közeli lövésébe. Chobot sokszoros szlovák U-válogatott, a 24 éves középső középpályás, Domonkos Kristóf játszott az ETÓ-ban és a Komáromban is.

Kellemes idő, közel 30 Celsius-fok.

7. perc Dimun passza remek Trusának, a jobb oldali, jobblábas beasás már nem annyira.

3. perc Andzoouana meghúzza a bal szélt, a keresztlabdáját Pinto nagyon a kapu mellé vágja a túoldalról.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak narancssárga-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

A DAC-ból Kasa, Cermák és Urblík N. sérült.

Mai közvetítésünk is a Paraméter és a DAC honlapja segíségével készül.

Mindezt a szlovák szövetség provokációnak értékelte, ezerötszáz eurós büntetést rótt ki a klubra, s egy meccsre bezáratta a dunaszerdahelyi stadionban a kapu mögötti szektorrészt.

A dunaszerdahelyiek a múlt heti, Kassa elleni győztes találkozó után a Rózsahegy ellen lépnek pályára. A hétvégi fordulóban nem játszik a Kassa, mivel a Nagyszombat elleni meccse a rivális kupakötelezettsége miatt elmarad. Pénteki információ, hogy a dunaszerdahelyi klubot megbüntették, ugyanis a B-közép az FC Kosice elleni találkozón olyan „koreográfiát” mutatott be, amely arra utalt, hogy Kassa magyar város, és a fanatikusok piros-fehér-zöld füstbombával színezték a produkciót.

A győri születésű, az ETO-ban nevelkedő Kalmár Zsolt 2017-ben igazolt az akkor még másodosztályú RB Leipzigtől a DAC-hoz, az elmúlt hat évben 148 tétmeccsen 48 gól volt a mérlege.

A magyar válogatottban 32 meccsen három gólt szerző labdarúgó hat év után hagyja el a DAC 1904 gárdáját, ahol közönségkedvenc és csapatkapitány volt. Kettő plusz egy éves szerződést írt alá a piros-kék klubnál.

A Fehérvár FC szerződtette a magyar válogatott középpályását, Kalmár Zsoltot.

Ugyanis nem sokra rá...

ANiké Liga második fordulójában a Dunaszerdahely gólgazdag meccsen 5–2-re legyőzte az újonc Kassát a magyaros rangadón. A hatezer néző jól szórakozott a Mol Arénában, de volt egy kis hiányérzetük, hiszen a magyar válogatott Kalmár Zsolt csak a kispadról szállt be.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A RUZOMBEROK–DAC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!