Három gólt lőve magabiztosan győzött az Eszék

Az 1. HNL 32. fordulójában a Varazdin otthonában 3–1-re nyert az NK Osijek.

HORVÁT 1. HNL
32. FORDULÓ
Varazdin–NK Osijek 1–3 (Brodic 76., ill. Miérez 3., 65., Bukvic 40.)

A dobogó harmadik fokáért a HNK Rijekával harcoló, a forduló előtt a negyedik helyen álló Eszék a tőle három ponttal lemaradva a hatodik helyen álló Varasdhoz látogatott. Az első félidő főhőse a hazaiak mauritániai légiósa, Lamine Ba volt, de szívesen letett volna erről: a játékrész elején Ramón Miérez, a hajrában Domagoj Bukvic szerelte őt a tizenhatos előtt, és egyik vendégjátékos sem hibázott.

A hazai csapat nagy elánnal vetette bele magát a pihenő után a mérkőzésbe, lőttek és fejeltek az ötös elől, de a volt diósgyőri kapus, Marko Malenica nagyszerű formában védett. Malenica az első félidőben is megfogott egy ziccert, Ramón Miérez pedig a második félidőben is betalált, ráadásul élményszámba menő, ollózó mozdulattal.

A hosszú hetekig az eszéki sportigazgatót, Ivica Kulesevicet kritizáló szlavóniai klub szurkolói így örültek Varasdon az NK Osijek harmadik találatának (Fotó: Polgár László)

Szépített ugyan a hajrában Fran Brodic, megszerezve idénybeli 12. gólját, a csereként beállt Dimitar Mitrovszki közelről a léc fölé fejelt, így semmi sem veszélyeztette az eszéki győzelmet.

Az Eszék legközelebb a Dinamo Zagrebet fogadja, amely vasárnap, a Hajduk elleni idegenbeli 0–0-val elhódította a bajnoki címet.

A hazaiak 63 százalékban birtokolták a labdát.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Sego bal oldali beadását kifejeli az ötösről Jurcevic.

90+1. perc Sego az ötös bal sarkáról Malenica ölébe fejeli Stanic jobb oldali beadását.

90. perc Öt perc a ráadás.

86. perc Ivan Saranic be, Pilje le a vendégeknél.

85. perc Sime Grzan és Josip Spoljaric be, Omerovic és Miérez le.

81. perc Mitrovszki négy méterről a léc fölé fejeli a labdát egy jobb oldali Pilj-korner után!

Pilj anno 118 meccsen 16 kanadai pontot szerzett az Eszék színeiben.

79. perc BÜNTETŐ, Miérezt felrúgja az ötös előtt Pilj... de lesről indult az ék Zaper remek indítása után.

GÓLVIDEÓK ITT!

76. PERC SZÉPÍT A VARASD! Sego bal oldali, ballábas, lapos beadását FRAN BRODIC jobbal a bal alsóba rúgja, 10-ről, picit balról. 3–1!

75. perc Mijo Caktas kap sárga lapot labdaelrúgásért.

74. perc Luka Jelenic nagyon tiltakozik, de kap egy sárga lapot Jugovic ellökéséért.

68. perc Eszéki csere: Leovacot Mario Jurcevic váltja. A másik oldalon Puclint Leon Belcar, Uratát Dimitar Mitrovszki.

68. perc Jozo Stanic kap sárga lapot Zaper ellökéséért.

65. PERC RAMÓN MIÉREZ ELDÖNTI A MÉRKŐZÉST! Omerovic jobb oldali beadását ollózó mozdulattal, a levegőben eldőlve tíz méterről, középről a bal sarokba rúgja. Félmagasan: 0–3!

62. perc Matija Kolaric hatalmasat rúg a bal szélen Omerovicba, sárga lap és ápolás.

61. perc Niko Domjanic be, a két ziccert elpuskázó Elezi le.

5

9. perc Lovric le, Nejasmic be. Szélső helyett szűrő!

59. perc Sego ballal a bal alsó mellé lő 17-ről.

53. perc Kolaric hat méterről kapura fejeli a bal oldalon remek csellel meginduló Sego ballábas beívelését, Malencia balra vetődve hatalmasat véd!

50. perc Puclin lő a bal alsó mellé a 16-os elől.

49. perc Brodic tízről, Elezi hatról lő kapura, Malenica kétszer is nagyot véd!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Matija Kolaric a pályán. Nem meglepő: Ba ment le.

Karlo Primorac 3

Egy kis örökmérleg: 68 mérkőzés, 20 varasdi és 33 eszéki sikerrel, 82, ill. 95 rúgott góllal.

Weltfussball

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Most sem tudott rendesen átvenni egy kósza indítást a bekk, a 19 éves, 9-szeres U19-es válogatott balszélső köszönte szépen.

40. PERC ÚJABB ESZÉKI GÓL, Ba most sem áll a helyzet magaslatán, szereli őt a tizenhatos előtt, majd középről, ballal, 16-ról a bal alsóba lő DOMAGOJ BUKVIC. 0–2!

39. perc Zaper bodicsekeli Elezt, ápolás.

39. perc Lovric 16-ról, Miérez hatról lő, mindkettőjüket blokkolják.

38. perc Sego lőne kapura 12-ről, de előtte kezezett.

37. perc Kell is a szigor, Brodic megindul, sarokkal zseniális passzt ad Elezinek, aki ballal tízről, középről gyengén a jobb alsó mellé gurítja a labdát.

36. perc Jevhen Cseberko lerántja Brodicot a felezőnél, sárga lap.

35. perc Mezőnyharc, nem a legjobb minőségben, több vitatott játékvezetői döntéssel.

28. perc A korner után ismét az északmacedón Elezi veszélyeztet, most Pilj lép bele a 11 méterről leadott lövésbe.

26. perc Az ötös jobb sarkán Barisic önfeláldozóan szereli a jobbal kapura lövő Elezit. Ápolás a pályán.

23. perc Cseberko szereli szépen a 16-os előtt meginduló Brodicot, és okosan hazaad.

21. perc Zelenika szépen mozdul ki Lovric bal oldali, ballábas kornerére, megelőzi Miérezt, elüti a labdát előle, és csak azután ütközik vele. A kapus volt a felnőtt válogatott keret tagja is.

Michele Sego a neve ellenére horvát, a Hajduk Split neveltje, ötször kölcsönadták már. 22 éves, több mint 50-szeres U-válogatott.

16. perc Dettó, Brodic remek passzával kapura törhet Sego, de jobbal 15-ről nem tud a bal alsóba lőni, mert a volt diósgyőri Malenica egy gyors vetődéssel elérte a labdát.

15. perc Ez igen, Lovric jobb oldali szögletét Miérez a jobb felsőbe fejelné kissé balról, nyolcról, de hatalmas vetődéssel védeni tud Zelenika!

9. perc Brodic lő nem sokkal a bal alsó mellé egy jó és egy szerencsés csel után kissé jobbról, 12-ről, ballal. Malenica vetődve biztosított.

Aki albán, és a Skënderbeu neveltje.

8. perc Miérez remekül ugratja ki Caktast, aki lőne jobbal az ötös jobb sarka elől, de becsúszva szereli őt Pellumbi.

Hosszas VAR-ozás, les nem volt, szabálytalanság sem. Így aztán gól a gól.

3. PERC RAMÓN MIÉREZ-GÓLLAL, a támadó két csel után picit jobbról, 10-ről jobbal a jobb alsóba lő! Bát szerelte a 16-os előtt, majd még ki is cselezte őt: 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Finoman sincs telt ház, a TV-kamerákkal szemközti lelátó teljesen üres.

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta pirosban. Kellemes napsütés, kellemetlen széllel.

A Varasd a hatodik helyen áll, de csak 3 ponttal az Eszék mögött.

Az utóbbi időben gyatra formát mutató és 5. helyre csúszó eszékiek a horvát labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a 7. helyen álló Istrát fogadták, és bár nem játszottak jól, otthon tartották a három pontot, és versenyben maradtak a bronzéremért.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VARASD–ESZÉK MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!