A Sepsiszentgyörgy otthon győzte le a Gaz Metant

BOROS MIKLÓS (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)BOROS MIKLÓS (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)
2022.02.08. 13:55
Stefanescu a Sepsi számos támadásának aktív szereplője volt (Fotó: Tókos Csaba)
A Sepsi OSK 2–0-ra legyőzte a Gaz Metan Mediast a román élvonalbeli labdarúgó bajnokság 25. fordulójában.

ROMÁN LIGA 1
SEPSI OSK–GAZ METAN MEDIAS 2–0 (0–0)
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi OSK Aréna, 1 000 néző.Vezette: Chivulete
SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Eder González (Paun 82.), Aganovic – Barbut (Askovszki 82.), Achahbar (Golofca 86.), Stefanescu (Vasvari 86.) – Tudorie (Damascan 82.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
GAZ METAN: Buzbuchi – Gabriel, Yuri, Horj (Matricardi 75.), Dobrescu – Lixandru, Francisco Junior – Gradinaru (Steau 75.), Morar, Trif (Gaspar 75.) – Irobiso. Vezetőedző: Ilie Poenaru
Gólszerző:
Horj (65. – öngól), Tudorie (81.)

Medgyesi gól is kellett a Sepsi OSK sikeréhez a román élvonal 25. fordulójának nyitómérkőzésén, amelyen a végig egykapuzó szentgyörgyiek az utolsó félórában törték meg a Gaz Metan ellenállását.

A délutáni napsütésben lagymatag iramú első félidőt láthatott a mintegy ezer néző, amelyben a kiesés elkerülésére hajtó medgyesiek csak elvétve tévedtek át a hazai térfélre, a Sepsi szemre tetszetős gurigázásból viszont hiányzott az átütőerő. Lövései csupán a hazai csapatnak voltak, ám ezek közül csupán egy dolgoztatta meg Alexandru Buzbuchit, a Gaz Metan kapusát: az első negyedóra végén Eder Gonzalez félmagasan a jobb sarokra küldött labdáját tolta szögletre. Az első 45 perc monotóniáját csupán a 34. percben kialakult kisebb intenzitású tömeges lökdösődés törte meg néhány másodpercre.

Szünet után próbált gyorsítani a Sepsi, és Adnan Aganovic fejesénél már az egész stadion gólt kiáltott, de Buzbuchi a gólvonalra leszorítva csípte el a labdát. A szentgyörgyi vezetés végül medgyesi góllal jött össze, Marius Stefanescu laposan belőtt labdáját az Alexandru Tudorie elé becsúszó (korábban Újpesten is megfordult) Razvan Horj tolta saját kapujába. Ezután már jött az első vendéglövés is, Razvan Trif küldte a hosszú sarok mellé a labdát, de védenie továbbra is csak Buzbuchinak kellett, Eder és Anass Achahbar lapos lövéseinél. Végül egy kontra végén Tudorie betonozta be a Sepsi sikerét egy olyan meccsen, ahol Niczuly Roland kapus csak a hazaadásoknál ért labdához.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük a figyelmet!

86. perc: Bergodi még két játékosát lecseréli: Achahbart Golofca, Stefanescut pedig Vasvari váltja.

82. perc: Tripla csere a sepsiszentgyörgyieknél is: Eder González, Tudorie és Barbut helyén Paun, Damascan és Askovszki játszik a továbbiakban.

81. perc: MEGDUPLÁZZA ELŐNYÉT A SEPSI! Stefanescu kínálta meg a félpályáról a tizenhatos vonalához érő Achahbart egy hosszú indítással, a holland Alexandru Tudorie elé készített, ő pedig tíz méterről nem hibázott!

78. perc: Achahbar lőtt tíz méterről, Buzbuchi hárított.

75. perc: Hármat cserél a Gaz Metan mestere: Horj, Trif és Gradinaru helyett Matricardi, Gaspar és Steau a pályán!

65. perc: VEZET A SEPSI! Stefanescu beadására a korábban Újpesten is megforduló Razvan Horj érkezett „tökéletes” csúszással és a labdát a saját kapujába lőtte! 1–0

56. perc: Bal oldali szabdarúgást követően Aganovic fejesét Buzbuchi a gólvonalon állította meg!

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Chivulete a sípjába fúj, szünet következik!

45+1. perc: Horj

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

37. perc: Tudorie közeli fejesét Buzbuchi ölelte magához.

35. perc: Tudorie, ill. Francisco Junior

34. perc: Francisco Junior buktatta Achahbart, ezt követően kisebb lökdösődést alakult ki.

33. perc: Dumitrescu beadását Tudorie megpróbálta sarokkal kapuba juttatni, Buzbuchi ismét hárítani tudott.

30. perc: Morar

29. perc: Dimitrov jobb oldali ívelését követően Achahbar közelről próbálkozott, lövése elakadt a védelemben.

24. perc: Dumitrescu lőtt távolról a kapu bal oldala mellé.

15. perc: Éder González tüzelt kapásból, közelből a jobb sarokra, Buzbuchi nagy bravúrral védett. A szöglet után Achahbar fejesét is hatástalanította a Gaz Metan kapusa.

12. perc: Stefanescu ugrott ki a labdával védelem mögül, a kivetődő Buzbuchi azonban megálljt parancsolt az akciónak.

8. perc: Barbut harcolt volna ki egy szögletet Dobrescu ellenében, ám lökés miatt vendég szabarúgást ítélt a játékvezető.

5. perc: Achahbar jobb kapufa mellett elzúgó távoli lövése volt a mérkőzés első kapura lövési kísérlete.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Érkezenek a csapatok a pályára, a Sepsi piros-fehérben, míg a Gaz Metan feketében játszik majd.

A sepsiszentgyörgyiek az előző fordulóban 1–0-ra kikaptak Aradon, míg a medgyesiek a Rapid Bucuresti otthonában értek el 1–1-es döntetlent.

A Sepsi OSK és a Gaz Metan korábban 11-szer csapott össze a Liga 1-ben: a mérleg 3–3 győzelem és 5 döntetlen.

Romániai idő szerint 15 órakor kezdődik az összecsapás – ez munkanapon nem éppen nézőbarát.

A két erdélyi csapat őszi összecsapásán nem született gól.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Sepsi OSK és a Gaz Metan Medias összecsapása a román élvonalban.