Brazília: játékostüntetéssel lett vége a bajnokságnak – videó

2015.12.06. 23:21
Befejeződött a brazil országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Série A) 2015-ös idénye: az utolsó fordulóban a játékosok országszerte tiltakoztak a szövetség korrupciós ügyei ellen.

A játékosok karba font kézzel, állva, más pályákon pedig „ülősztrájkkal” követelték a Brazil Labdarúgó-szövetség (CBF) elnöke, Marco Polo Del Nero lemondását. Del Nero belekeveredett a FIFA-botrányba, csütörtökön vették őrizetbe. Ő volt a 2015-ös évben a CBF harmadik elnöke, aki ellen korrupciós vádakkal indult eljárás.

„Előre megbeszéltük a tüntetést. Tiltakozunk a CBF ellen és az ellen, hogy semmi sem történik” – mondta a Reuters hírügynökségnek Alex, a Coritiba és Fenerbahce volt futballistája.

Az utolsó fordulóban eldőlt, hogy ismét búcsúzik az élvonaltól a patinás Vasco da Gama, a Sao Paulo pedig a Goiás ellen megszerzett három ponttal beért a Libertadores-kupabeli indulást érő negyedik helyre. Az első számú kontinentális kupasorozatban a bajnok Corinthians, az ezüstérmes Atlético Mineiro és a bronzérmes Gremio indul még a Sao Paulo mellett.

A 2015-ös idényre a carioca csapatok egészen biztosan nem emlékeznek majd vissza büszkén: a Vasco ugyebár kiesett, a Fluminense 13., a Flamengo – legjobb riói gárdaként – 12. lett. Az első ötbe Sao Paulo (Corinthians, Sao Paulo) és Rio Grande do Sul (Gremio, Internacional PA) két-két, Minas Gerais (Atlético-MG) pedig egy csapatot ad. A gólkirály a Santosban futballozó Ricardo Oliveira lett 20 találattal, megelőzve Vágner Love-t (Corinthians) és Andrét (Sport), akik egyaránt 14 gólig jutottak.

20. Joinville 38 7 10 21 26–48 31
Bajnok a Corinthians. Az első négy helyezett indulhat a Libertadores-kupában, csakúgy, mint a Brazil Kupa győzteseként a Palmeiras. Kiesett az Avaí, a Vasco da Gama, a Goiás és a Joinville.