A spanyolok nagyon megverték Szlovéniát, karnyújtásnyira az olimpiai részvételük

K. Zs.K. Zs.
2024.03.15. 20:05
Imanol Garciandia hat gólt lőtt a spanyol csapatban (Fotó: Getty Images)
A négyes tornát vendégül látó Spanyolország 32–22-re legyőzte Szlovéniát a férfi kézilabda olimpiai selejtező pénteki játéknapján, és nagyon nagy lépést tett a párizsi szereplés felé. A granollersi csoport másik mérkőzésén Brazília nagy csatában verte Bahreint 25–24-re.

Remekül kezdtek a szlovénok, többször is megugrottak három góllal, ám 6–3 után beindultak a spanyolok, és két emberelőnyös találatuk után már ők vezettek 7–6-ra.

S nem sok időbe telt, hogy a házigazdák gyakorlatilag eldöntsék a mérkőzést: Gonzalo Pérez de Vargas teljesítménye nagyon feljavult, a kapus szinte megbabonázta az ellenfelet, míg elöl Ángel Fernández és a szegedi Imanol Garciandia villogott, a nem kevés szlovén labdaeladásból is profitálva sorban lőtték a gólokat.

A spanyolok a szünetben már húsz gólnál tartottak (20–13), s a második félidőben sem történt lényeges változás – a házigazdák még növelték is előnyüket, és csak egészen szélsőséges eredmények esetén maradnak le a párizsi játékokról. Garciandia hat, Fernández öt góllal zárt, a szlovénok legjobb dobója Dean Bombac volt (5).

A spanyolok vasárnapi ellenfele Brazília lesz, amely pénteken szinte végig hátrányban volt Bahrein ellen, de végül egy góllal győzött. A dél-amerikaiak a siker ellenére nincsenek könnyű helyzetben, az eddig hibátlan házigazdák legyőzése a feladatuk (a végén azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számít majd).

0

A másik két csoportban (Hannover, Tatabánya) szombaton rendezik meg a második fordulót. Mindhárom csoportból az első két helyezett jut ki a párizsi olimpiára.