Ázsia-kupa: a hibázó Honda és Kagava magával rántotta Japánt

2015.01.23. 13:24
A címvédő Japán 1–1-es 120 percet követően tizenegyesekkel kikapott az Arab Emírségektől az Ausztráliában zajló labdarúgó Ázsia-kupa pénteki negyeddöntőjében, így kiesett – az arab válogatott elődöntőt játszhat.

A nap második tizenegyespárbaja során a japánok két legnagyobb csillaga, az elsőként rúgó Honda Keiszuke és a labdának a hatodik sorozatban nekifutó Kagava Sindzsi hibázott – előbbi a kapu fölé, utóbbi a kapufa tövére lőtte a labdát. A győztes arab találat Iszmail Ahmedé volt.

Ami a korábbiakat illeti, Ali Mabhut egy remek labdaátvételt követő szép lövéssel már a 7. percben vezetést szerzett az Arab Emírségeknek (1–0). Az arab csapatnak a folytatásban is voltak gólszerzési lehetőségei, de összességében Japán támadott többet, és a hajrában megszületett a megérdemelt egyenlítő találat: a 81. percben Sibaszaki Gaku a hálóba vágta a Hondától visszakapott labdát (1–1).

A 93. percben Kagava centikkel lőtt a kapu mellé, a hosszabbításban Sibaszaki szabadrúgása után kerülte el a labda a kaput ugyancsak nagyon kevéssel – s mivel gól nem született, következett a négyszeres Ázsia-kupa-győztes japánok számára végzetes szétlövés…

Az Arab Emírségek a házigazda Ausztráliával játszik a döntőbe jutásért.