Eurofutball: két kiállítás, két öngól - újabb zakó

2013.09.21. 23:05
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság sereghajtója, a Mons a nyolcadik fordulóban is nyeretlen maradt: az együttes a Mechelen vendégeként kapott ki 4–2-re. A vendégek az első félidőben két öngólt vétettek , majd kettős emberhátrányba kerültek, önmagukat verve meg.

Szintén nyeretlen maradt az Oostende, a tabellán utolsó előtti együttes a Gent otthonában ért el döntetlent (1–1).

Az élcsoport: 1. Standard Liege 21 pont, 2. FC Bruges 17, 3. Lokeren 16

A norvég bajnokság 24. fordulójában két mérkőzést rendeztek szombaton: a Lilleström odahaza kapott ki, a Kovács Pétert foglalkoztató Strömsgodset 1–1-re végzett a Brann otthonában. A magyar támadó a 74. percben csereként lépett pályára, csapata továbbra is tapad az éllovas Rosenborgra.

NORVÉG BAJNOKSÁG
24. FORDULÓ

Lilleström–Honefoss 1–2
Brann–Strömsgodset 1–1
Az élcsoport: 1. Rosenborg 49 pont, 2. Strömsgodset 47, 3. Aalesund 38

Folytatta jó szereplését Törökországban a Fenerbahce: az isztambuli együttes odahaza 4–0-ra legyőzte az Elazigsport. Moussa Sow triplázott a találkozón, a Fener negyedik gólját Dirk Kuyt szerezte.

TÖRÖK BAJNOKSÁG
5. FORDULÓ

Konyaspor–Genclerbirligi 1–0
Sivasspor–Kasimpasa 1–2
Eskisehirspor–Antalyaspor 2–1
Fenerbahce–Elazigspor 4–0
Az élcsoport: 1. Besiktas 12 pont (11–2), 2. Fenerbahce 12 (15–7), 3. Rizespor 9

Portugáliában veretlen maradt a Sporting, amely az ötödik fordulóban a Rio Avéval ikszelt hazai pályán (1–1). A Sporting három győzelemmel és két döntetlennel kezdte a bajnokságot.