Portugália: gólgazdag döntetlen a Benfica-Porto rangadón

2013.01.13. 23:10
Kemény csatát és négy gólt hozott a Benfica és a Porto összecsapása (Fotó: Reuters)
Nem bírt egymással a Benfica és a Porto (2–2) a portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szuperrangadóján. A vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, ám a házigazdák mindkétszer egyenlíteni tudtak, így egy-egy ponttal gazdagodott mindkét csapat.

A gólok sorát a nyolcadik percben Eliaquim Mangala nyitotta: a francia hátvéd Joao Moutinho szabadrúgása után volt eredményes, középen érkezett és fejelt a Benfica kapujába közvetlen közelről. Két minutummal később jött a válasz: Óscar Cardozo fejelt vissza egy labdát, Nemanja Matics pedig fordulásból, 16 méterről a jobb felsőbe bombázott. (1–1)

A 15. percben ismét a Portónál volt az előny: Artur Moraes kapus szerencsétlenkedett a tizenhatoson belül, Jackson Martínez pedig elvette a labdát a brazil kapustól, majd megtolta és a kapuba helyezte – a becsúszó hazai hátvéden irányt változtatott a labda, ám a gól már elkerülhetetlen volt.

Megint csak két percet kellett várni, hogy döntetlen legyen az eredmény: Helton tornázott ki egy jobb oldali beadást, ám a kipattanó épp Nicolás Gaitán elé került, aki elemi erővel a rövid felsőbe bombázott, a fejjel menteni igyekvő Porto-játékosoknak esélyük sem volt. (2–2)

Az első húsz perc tehát parádésra sikeredett, ám ezután visszavettek a csapatok, igazán nagy helyzet egyik gárda előtt sem adódott. A legnagyobb ziccer a 78. percben jött, amikor Óscar Cardozo egy az egyben vezethette Heltonra, ám kissé elkapkodta a kapura lövést, így a kapufát találta el.

A mérkőzés végére paprikássá vált a hangulat, több sárga lapot is kiosztott a játékvezető, az eredmény pedig nem változott, így mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott és megőrizte veretlenségét.