Maldív-szigetek: az Urbányi-válogatott történeti sikere

2012.08.27. 19:44
Az Urbányi István szövetségi kapitány által irányított maldív-szigeteki válogatott a hagyományos, tizenötödik Nehru-kupa harmadik mérkőzésén bravúros, 2–1-es győzelmet aratott Szíria ellen.

Urbányiék egy győzelem (Nepál ellen 2–1) és egy vereség (India ellen 0–3) után játszottak a szíriaiakkal, akiket a 93. percben szerzett góllal győztek le, történetük során első alkalommal.

A magyar szakvezetőt néhány reklamálást követően a játékvezető kiállította, és a nézőtérre száműzte. A Maldív-szigetek a 173., míg Szíria a 117. helyen található a legfrissebb FIFA-világranglistán.

Urbányiékra még vár a Kamerun elleni csoportmérkőzés szerdán, a torna döntőjében az ötös csoport első és második helyezettje küzd meg egymással ismét. Maldív-szigetek még reménykedhet a továbbjutásban, Szíria viszont már lemondhat róla.