Dzsudzsák Balázs góljára a 94. percben válaszolt Blaise Nkufo

2009.03.08. 18:45
A PSV idegenben 1–0-ra vezetett Dzsudzsák Balázs góljával a tabella második helyén álló Twente ellen a holland labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának záró mérkőzésén, ám a hazaiak az utolsó percben egyenlíteni tudtak, így 1–1 lett a találkozó vége.
Sokáig úgy tűnt, hogy Dzsudzsák Balázs újabb gólja három pontot ér a PSV-nek
Fotó: Action Images (archív)

A második helyen álló Twente otthonába látogatott a PSV, mely az első félidőben többször is közel állt a vezetés megszerzéséhez, azonban nem tudott túljárni a hazai kapus eszén.

Az első nagyobb helyzet ugyan a hazai Cheikh Tioté előtt adódott, ám ezt követően eindhoveni lehetőségek következtek. Ezek közül kettő Dzsudzsák Balázs nevéhez fűződött, ám a bal lábas magyar játékos ekkor még nem tudott eredményes lenni.

Nem úgy a második félidőben, melynek 18. percében az ecuadori Edison Méndez passzát követően mattolta Sander Boschkert.

Az utolsó pillanatokig úgy tűnt, hogy a volt DVSC-játékos találata három pontot ér csapata számára, ám a 94. percben érkezett a kongói származású Blaise Nkufo, aki egy kipattanóra lecsapva bevette az addig jól védő Andreas Isaksson kapuját. Dzsudzsák ekkor már nem volt a pályán, mivel a 91. percben lecserélte edzője.

Így 1–1 lett a találkozó vége, azaz a két gárda között maradt a kilencpontos különbség.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA (DZSUDZSÁK GÓLJA 0.50-NÉL)