Győztek Dzsudzsákék, így már majdnem biztosan bajnokok

2008.04.06. 17:14
2-0-s győzelmet aratott a PSV a holland labdarúgó bajnokság 32. fordulójában. Dzsudzsák Balázs együttese a Heracles Almelot fogadta hazai pályán. A magyar középpályás kezdőként lépett pályára, és hetven percet játszott. Jason Culina állt a helyére.
Nagyon kevés kell hozzá, hogy Dzsudzsák Balázs holland bajnok legyen
Fotó: Reuters

A papírforma egyértelműen a PSV győzelmét ígérte: a két csapat eddigi tizenöt mérkőzéséből tizenegyszer az eindhoveni gárda örülhetett.

A tabellán elfoglalt hely alapján is egyértelmű volt a különbség a két csapat között: míg a bajnokesélyes PSV az első helyről várta a találkozót, addig a Heracles csak a 13. volt 31 forduló után.

Ennek ellenére a mérkőzés elején a vendégek szereztek gól, az már más kérdés, hogy a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot, pedig egy védőről került a labda a Garcia elé.

A 12. percben ugyanakkor már a PSV vezetett. Timmy Simons 20 méterről szertett gólját megadta a bíró. (1-0)

10 perccel később Dzsudzsáknak volt egy jó lövése, amit azonban védett Pieckenhagen.

A magyar válogatott középpályását a 70. percben lecserélték.

A hazai gárda végig mezőnyfölényben játszott, a következő gólra azonban mégis a 80. percig kellett várniuk a PSV-drukkereknek.

Ekkor Farfán csavart szabadrúgásból a Heracles kapujának bal felső sarkába. Az eindhoveni támadó maga harcolta ki a szabadrúgást, és szép gólt szerzett utána. Pieckenhagen beleért a lövésbe, de kiütni nem tudta a labdát.

A találkozó hajráját még a játékosok dulakodása színesítette a hajrában, gól azonban nem született.

A PSV hozta a kötelező győzelmet, de mivel a második helyezett Ajax is győzött, a bajnokavatásra még várni kell.

Dzsudzsákék legközelebb a Twentét fogadják, majd a Vitesse otthonába látogatnak a zárófordulóban.