A Lyon feledtette BL-formáját a Girondins Bordeaux otthonában

2007.10.07. 20:49
Öt nappal a Rangers elleni kínos hazai fiaskó (0-3) után összekapta magát Alain Perrin együttese, az Olympique Lyon, és remek 3-1-es győzelmet aratott a Girondins Bordeaux otthonában. A lyoniak ezzel újra a tabella élén találják magukat, pontegyenlőségben a Nancy-val. A tavalyi bronzérmes Toulouse is értékes három pontot szerzett a Sochaux otthonában.
Benzema már tíz gólos a francia bajnokságban
NS-archív
NS-archív

A Rhone-partiak Cleber Anderson és Benzema találataival már 23. perc után megnyugtató előnyre tettek szert.

Először Cleber fejelte Juninho beadását Ramé kapujába, majd Ben Arfa passza után Benzema belsőzött jobbal a vendégek hálójába, megszerezve idénybeli tizedik találatát, amivel természetesen vezeti a La Ligue góllövőlistáját.

Egy óra magasságában aztán a svéd válogatott középpályás Källström tette fölényessé a sikert.

A végén Jussie gólja már nem vigasztalta a hazai szurkolókat, pártfogolt csapatuk a forduló után leszorult a dobogó legalacsonyabb fokáról, és a negyedik helyen tanyázik.

A Toulouse számára Achille Emana 71. percbeli gólja biztosította az idegenbeli sikert, a hazaiaknak már nem sikerült egyenlíteniük a véghajrában.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (LA LIGUE)

TIZEDIK FORDULÓ
Bordeaux – Lyon 1-3 (Jussie 84., ill. Cleber Anderson 5., Benzema 23., Kallström 60.)
Sochaux – Toulouse 0-1 (Emana 71.)