Ligue 1: a csapatkapitányságról leváltották, válaszul a meccs hőse lett

K. Zs.K. Zs.
2023.11.26. 19:28
Benjamin Bourigeaud – a néhány hete készült képen még csapatkapitányként (Fotó: AFP)
Győzelemmel tért vissza a Rennes vezetőedzői posztjára Julien Stéphan: az utóbbi hetekben vergődő bretonok hazai pályán 3–1-re verték a Reimst a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccs hőse a csapatkapitányságról a minap éppen az új tréner által leváltott Benjamin Bourigeaud volt. Késő este a Lyon hazai pályán 2–0-ra kikapott a Lille-től, és maradt az utolsó helyen.

A válogatott szünetben edzőt cserélő, Bruno Genesio helyére Julien Stéphant szerződtető Rennes a megelőző öt bajnoki fordulóban csupán egy pontot szerzett – mi más lehetett volna a cél vasárnap este a Reims ellen, mint megszakítani a rossz szériát?

Egy kapu előtti zűrzavaros helyzetből Amin Guiri korán meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak (VIDEÓ ITT!), csakhogy a Reims fokozatosan feljavult, és az első félidő végjátékában Oumar Diakité fejjel egyenlített (VIDEÓ ITT!).

A második játékrészből mindössze 18 másodperc telt el, amikor Benjamin Bourigeaud újból vezetéshez juttatta a hazaiakat (VIDEÓ ITT!), majd a 66. percben Arthur Theate fejjel a harmadik gólt is megszerezte Bourigeaud balról középre ívelt szabadrúgásából (VIDEÓ ITT!).

S hogy milyen a sors… A legutóbbi fordulóban, a Lyon elleni hazai vereség után Bourigeaud még csapatkapitányként, a könnyeivel küzdve nyilatkozott (lásd a videót lejjebb),nem titkolván, mennyire megviselik a rossz eredmények, amelyekre nem igazán találta a magyarázatot. Az új tréner úgy érzékelte, váltani kell a kapitányi poszton, vasárnap már a világbajnok kapus, Steve Mandanda viselte a karszalagot, a 29 éves Bourigeaud pedig a csapatot leginkább szolgáló „választ” adta: új szerepkörben, a jobb szélen játszva gólt és gólpasszt jegyzett ezen az igencsak fontos mérkőzésen. Stéphan a 70. percben lecserélte, ezzel megteremtette a lehetőséget a játékos megünneplésére – érkezett is a vastaps a lelátóról.

Stéphan 2021 tavaszán a rossz eredmények miatt kényszerült távozni a rennes-i vezetőedzői posztról, most hasonló helyzetben megadatik neki, hogy tiszta lappal indulva lendületbe hozza a csapatot. Az első lépés sikerült.

Bourigeaud 2022 márciusa óta először ért el gólt és gólpasszt egy bajnoki mérkőzésen.

LYON–LILLE 0–2

A Rennes-nél nagyobb, sokkal nagyobb bajban van a Lyon, és bár az előző két fordulóban négy pontot szerzett, a Lille ellen nem sikerült javítania pozícióján. Az első félidő közepén Jonathan David szép kényszerítőzés után szerezte meg a vezetést a vendégeknek (VIDEÓ ITT!), majd nem sokkal később Tiago Santos nagy bombával állította be a végeredményt (VIDEÓ ITT!). A Lyon továbbra is az utolsó helyen áll, a hét forduló óta veretlen LOSC negyedik.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Rennes–Reims 3–1 (Guiri 5., Bourigeaud 46., Theate 66., ill. O. Diakité 45+1.)
Lyon–Lille 0–2 (J. David 27., Tiago Santos 32.)

• Kora délután
Nice–Toulouse 1–0 (Moffi, 54.)
• Késő délután
Lorient–Metz 2–3
(Faivre 7., Kroupi 22., ill. Sabaly 1., I. Traoré 64., Jallow 82. – 11-esből)
Montpellier–Brest 1–3 (Savanier 51. – 11-esből, ill. Esteve 20. – öngól, Pereira Lage 64., Doumbia 90+3.)
Nantes–Le Havre 0–0