Nem lehet lebecsülni az oroszokat verő kínai vízilabdás hölgyeket sem

2008.08.13. 17:04
Az olimpiai ötödik napján a hölgyek uralták a csapatsportokat, melyek több helyszínen is óriási csatát hoztak. A címvédő kínai röplabdacsapat a végletekig kiélezett csatában maradt alul Kubával szemben, és ugyanez elmondható a lengyelekre is, akik Japántól szenvedtek 3:2-es vereséget. Női vízilabdában Oroszország legyőzésével bizonyította Kína, hogy ebben a versenyszámban is számolni kell vele.
Érthető a kínai vízilabdás hölgyek öröme, legyőzték Oroszországot
Foró: Reuters

NŐI VÍZILABDA. A magyar női válogatott Ausztrália legjobbjaival játszott a B-csoport második fordulójában. Godova Gábor tanítványai izgalmas mérkőzésen, az utolsó pillanatokban egyenlítettek a vb-ezüstérmes ausztrálok ellen, így a meccs végkicsengése magyar szempontból pozitív: sikerült pontot menteni, és ez még nagyon jól jöhet a későbbiekben. A „magyar-csoport” másik mérkőzésén Hollandia 9–6-ra múlta felül Görögországot. Az A-csoportban is rendeztek két találkozót, az Egyesült Államok csapata 9–9-es döntetlent játszott Olaszországgal, míg a házigazda Kína az utolsó negyedben feltámadva, óriási hajrát bemutatva verte meg Oroszországot.

NŐI VÍZILABDA, 2. FORDULÓ

A-CSOPORT
Egyesült Államok–Olaszország 9–9 (0–2, 4–2, 2–2, 3–3)
Oroszország–Kína 11–13 (2–3, 5–4, 3–1, 1–5)

B-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–Ausztrália 7–7 (1–1, 1–1, 1–2, 4–3)
Görögország–Hollandia 6–9 (3–3, 2–2, 1–3, 0–1)

4 Görögország 2 0 0 2 0

NŐI KÉZILABDA. A magyar válogatott a továbbjutás szempontjából nagyon fontos mérkőzésen egy góllal diadalmaskodott a német együttes felett.
A magyar lányok csoportjában Oroszország simán, 28–19-re verte Brazíliát, míg Dél-Korea szintén komolyabb erőfeszítés nélkül, nyolc góllal bizonyult jobbnak Svédországnál (31–23).
Az A-csoportban két veretlen együttes találkozott egymással, és makulátlan mérlegét Romániának sikerült megőriznie – a francia csapat elkönyvelhette első vereségét. A házigazda kínai együttesnek nem okozott nagyobb gondot Angola legyőzése, és a norvégok sem izzadtak meg túlságosan a Kazahsztán elleni győzelem alkalmával.

6 Svédország 3 0 0 3 71 89 0

NŐI KOSÁRLABDA. Második mérkőzésén is győzelmet aratott az orosz női kosárlabda-válogatott, az Európa-bajnok ezúttal egyik szomszédját, Fehéroroszországot verte meg, 71–65-re. Az A-csoport másik találkozóján két nyeretlen együttes adott randevút egymásnak: a lett válogatottnak sikerült begyűjteni első győzelmét a brazilok ellen, egy végig szoros, 79–78-ra végződő mérkőzésen. Az ausztrálok mérkőzése nem hozott ilyen szoros végeredményt, 28 ponttal voltak jobbak Dél-Koreánál.

A B-csoportban Spanyolország harmadik mérkőzésén megszerezte második győzelmét, a tavalyi Eb ezüstérmese 75–55-re verte meg a cseh együttest. Kína végig vezetve győzött Új-Zéland ellen, az Egyesült Államok pedig Mali 97–41-es legyőzésével továbbra is százszázalékos.

NŐI KOSÁRLABDA, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
Oroszország–Fehéroroszország 71–65 (20–19, 15–8, 17–13, 19–25)
Brazília–Lettország 78–79 (23–14, 13–17, 23–26, 19–22)
Ausztrália–Dél-Korea 90–62 (23–14, 24–19, 25–17, 17–12)

B-CSOPORT
Spanyolország–Csehország 74–55 (15–21, 13–6, 30–11, 16–17)
Új-Zéland–Kína 63–80 (18–26, 13–24, 17–15, 15–15)
Egyesült Államok–Mali 97–41 (24–12, 27–16, 25–5, 21–9)

NŐI RÖPLABDA
A női röplabdások küzdelmeiben a harmadik forduló után három hibátlan csapat maradt. Az A-csoportban Kuba együttese a címvédő kínaiakat verte hatalmas csatában. A B-csoport két veretlen csapata, az olasz és a brazil válogatott Algériát, illetve Szerbiát verte 3:0-ra.