Bejött Tuqiri jóslata, majdnem egy év után kapott ki az All Blacks

TÓTH SÁNDORTÓTH SÁNDOR
2007.07.10. 20:03
Majdnem egyéves veretlenségi sorozatnak vetett véget a hazai csapat: az All Blacks legutoljára tavaly szeptember 3-án szenvedett vereséget a Tri Nations utolsó meccsén Dél-Afrikában, amikor már „mindegy” volt – megvolt a tornagyőzelem. Azóta az AB végigverte tavaly ősszel Európát, majd júniusban következtek a franciák (igaz, a „C” csapattal) kétszer és Kanada, a múlt héten pedig a Springbok. Ezen az utolsó mérkőzésen már rezgett a léc, csak a végén sikerült legyűrni a dél-afrikaiakat. Szombaton pedig a nagyon begerjedt Wallabik vártak ugrásra készen a melbourne-i krikettstadionban.
A rangadó ugyan nem a hazaiak szája íze szerint indult, mivel egy klasszikus AB akcióval mindjárt a 3. percben vezetést szereztek a vendégek: Carter Maugernek nyitott, ő szűken visszaadta Muliainának, majd So'oialo törte fel a vonalat, a célvonalnál rövid tuszkolódás következett, és Woodcock a célvonalra vetődött. A videóbíró jelentése alapján a játékvezető megadta a célt.A Wallabik fújtak ezután riadót, az AB ebben partner volt, nagyon sok magasan rúgott labdát elhibáztak, emiatt sok területet vesztettek. A 9. percben majdnem válaszoltak a hazaiak: egy büntetőt kirúgtak, két hullám után Larkham laposan rúgta a centerek elé a labdát, Mortlock elől Rokocoko mentett a bal szélről átrobogva a célterületen. A 14. percben aztán Mortlock bevágott egy büntetőt, amelyet les miatt kaptak (3-7). Carter egy perc múlva válaszolt (3-10), nemsokára újra Mortlock jött a párbajban (egy lehúzott tolongásért kapott büntetőt – 6-10).Jöttek is az ausztrálok, de MacAlister ellopott egy magas passzt, nagy futása végén a szélre passzolt So'oialónak, de őt kitették a vonalon. Ellenben most az AB-toli lopta el a bedobást, gyors nyitás jobbra, MacAlister egy csellel magára húzta a szélsőt, Gear üresen maradt és be is vitte a könnyű célt. (6-15)Ebben a szakaszban nagyon pörgött az AB, nemigen lehetett követni, mit csinálnak, igaz, a gyors játék miatt ők is gyakran hibáztak, tiszta célhelyzetben ejtették el a labdát. A félidő végén még Mortlock hibázta el második büntetőjét, ekkor nem gondolták a hazai drukkerek, hogy ő lesz a meccs hőse.A 45. percben épp a csapatkapitány lépett át a vonalon, nagy nehezen levitték, de a wallabik támadtak tovább. Két fordítás után viszont Dunning maradt majdnem üresen, őt lehúzták a védők, Dunning pedig bemászott a célba; jutalma büntető földön játékért. Az akció után utoljára elkapta a fonalat a z új-zélandi válogatott, de 10 perces táncuk alatt nem szereztek pontot. Ebben az időben a hazai szurkolókat csak az vigasztalhatta, hogy az előretörő Chris Jacket Gregan vitte a földre.A 62. percben Haymant sokadik nyílt toliban való turkálásáért sárga lappal jutalmazta a játékvezető, és hamar büntetett a hazai csapat. Tuqiri tört át, három hullám után Ashley-Cooper előtt nyílt egy kis rés a bal szélen, de a célterületig még át kellett gázolnia MacCaw-n és Jacken is! Giteau betalált a szélről is, és máris az AB nyakán voltak a hazaiak (13-15). A 70. percben nagy esélyt hagyott ki a vendég gárda: Carter, aki a játékban sem annyira villogott, egy büntetőt is elhibázott.Két perc múlva Mortlock zúzott át a védőkön, az érkező Staniforth kapta a labdát és ő a kapuba vetődött azzal. Fordított Ausztrália – nekik is két célt kellett ehhez vinniük, mint a múlt héten Dél-Afrikában Új-Zélandnak! A 78. percben még volt esélye a fordításra a vendégeknek, de a kirúgott büntető utáni bedobást elvették a hazaiak! Két percig eltotojázott a megszerzett labdával az ausztrál toli, de egy újabb büntetővel még egyszer kapott egy esélyt az All Blacks, de sokadjára is elejtették a labdát, így maradt a 20-15. Újra nyílt a torna, mindenki 1-1 vereséggel és győzelemmel áll.