Melbourne 2007, úszás: Boulsevicz csak 33., nem jutott tovább

2007.03.25. 01:54
Boulsevicz Beatrix (képünkön) hetvenöt nevező közül a 33. helyen végzett a női 100 méteres pillangóúszás selejtezőjének összesített rangsorában a 12. FINA-világbajnokság úszóversenyeinek első napján. Mivel a középdöntőbe a legjobb 16 jutott tovább, a magyar lány nem folytathatja ebben a számban.

Boulsevicz a tizedik, utolsó selejtező futamban indult olyan klasszisok társaságában, mint a címvédő, ausztrál Jessicah Shipper, a német Antje Buschschulte, a francia Alena Popchanka, vagy az amerikai Rachel Komisarz.

A 20 esztendős rövid pályás Európa-bajnok Boulsevicz 1:01,04 perces eredménnyel ebben a mezőnyben a nyolcadik helyen zárt, a saját, 59:06 mp-es országos csúcsától majdnem két másodperccel elmaradt.

A még középdöntős részvételt jelentő időeredmény 59,79 mp volt, Boulsevicz viszont így csak a 33. helyen zárt az összesített listán.

A legjobb idővel Bea futamának győztese, Rachel Komisarz érte el (57,98 mp), megelőzve honfitársnőjét, Natalie Coughlint és Jessicah Shippert.