Vereség hoszabbításban, tíz ember ellen, öngóllal

2015.06.10. 05:55
Kalmárék fájdalmas vereséget szenvedtek (Fotó: mlsz.hu)
Nagyot küzdött a magyar labdarúgó-válogatott Szerbia ellen az U20-as vb nyolcaddöntőjében, és Mervó Bence góljával a vezetést is megszerezte a második félidőben. A szerbek a rendes játékidő letelte után egyenlítettek, és bár tíz emberre fogyatkoztak, a hosszabbításban nem tudtuk érvényesíteni az emberelőnyt, sőt Talabér Attila öngóljával még a tizenegyesekig sem jutottunk el. Ezzel búcsúzott a magyar csapat az új-zélandi világbajnokságtól.

U20-AS LABDARÚGÓ VILÁGBAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ
Szerbia–Magyarország 2–1

Dunedin, 5149 néző. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Szerbia: Rajkovics – Gajics, Veljkovics, Babics, Antonov – Zdjelar, Makszimovics – Zsivkovics, Grujics (Gacsinovics, 78.), Jankovics (Saponjics, 59.) – Mandics (Sztevanovics, 90+3.). Szövetségi edző: Veljko Paunovics
Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés (Talabér, 54.), Lenzsér, Tamás (Nagy D., 73.) – Vida M., Nagy Á. – Zsótér, Kalmár, Sallai (Forgács, 59.) – Mervó. Szövetségi edző: Bernd Storck
Gólszerző: Saponjics (90+1.), Talabér (118. – öngól), ill. Mervó (57.)
Kiállítva: Gajics (90+2.)

TOVÁBBI NYOLCADDÖNTŐK
Mali–Ghána 3–0 (Samassekou 20., Gbakle 53., Doumbia 81.)
Egyesült Államok–Kolumbia 1–0 (R. Rubio 58.)
Ukrajna–Szenegál 1–1
(Besedin 70. ill. Sarr 83.) – tizenegyesekkel 1–3

Június 11., csütörtök
6.00 Ausztria–Üzbegisztán (6. nyolcaddöntő, Whangarei)
9.30 Németország–Nigéria (5. nyolcaddöntő, Christchurch)
9.30 Portugália–Új-Zéland (7. nyolcaddöntő, Hamilton)
9.30 Brazília–Uruguay (8. nyolcaddöntő, New Plymouth)

U20-AS VB-ADATBANK ITT!

Nem sok esélyt adtak a magyar válogatottnak a meccs előtt, hiszen Szerbia megnyerte a csoportját, mi pedig csak a negyedik legjobb csoportharmadikként jutottunk tovább.

A mérkőzés is ennek szellemében kezdődött, a magyar csapat elsősorban a védekezéssel törődött, de a szerbek sem rontottak ajtóstul a házba. Eseménytelen mezőnyjáték zajlott, a kapuk alig-alig forogtak veszélyben. A labdabirtoklás is nagyjából fele-fele volt, a biztonságot tartotta szem előtt mindkét válogatott.

Ennek ellenére Szerbiának valamivel több lehetősége adódott, Székely azonban mindig a megfelelő pillanatban volt a megfelelő helyen. Nekünk nem volt helyzetünk, így gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő.

A második félidő elején letámadásra váltott Bernd Storck, némileg feljebb toltuk a védekezést, ez pedig kicsit megzavarta az ellenfelet. Keverte a kártyákat a német edző, és jól tette, mert helyzetbe sem került Szerbia. Sőt, az 57. percben Kalmár harcossága után Mervó nem hibázta el a helyzetét, megszerezte a vezetést. 0–1

Ezután a szerbek jöttek előre, de nem elég hatékonyan, működött a védekezés, és ha már az sem segített, ott volt Székely. Jól játszott a magyar csapat, és úgy tűnt, sikerül megtartani az előnyt, ám az utolsó utáni percben elég volt egyetlen apró kihagyás, és a szerbeknek egy jobb oldali szöglet után Saponjics fejes góljával összejött az egyenlítés. 1–1

Még a rendes játékidő letelte előtt Gajics összeszedte a második sárga lapját, így kiállították, mi pedig tíz ember ellen kezdhettük a hosszabbítást.

A ráadás első félidejében visszahúzódtak a szerbek a térfelükre, de a védelmüket nem tudtuk megbontani, helyzetbe sem kerültünk. Lényegében eseménytelenül zajlott a túlóra első tizenöt perce, fáradtak voltak a játékosok.

A hosszabbítás második felében beszorítottuk a szerbeket, de csak adogattunk a jól tömörülő védőfal előtt, helyzetünk nem akadt. És ráadásul a végén jött egy szerencsétlen Talabér-öngól, így hiába játszottunk emberelőnyben, hiába állt nekünk a zászló, végül búcsúzni kényszerültünk a világbajnokságtól. 2–1

A mérkőzés összefoglalója

120. perc: Vége a mérkőzésnek. Hihetetlen. Kiesett a magyar csapat. 2–1

TALABÉR ÖNGÓLJA:

118. perc: GÓL. VEZET SZERBIA... ÖNGÓL. Saponjics adott középre a tizenhatoson belül, némileg vaktában, Talabér pedig olyan balszerencsésen ért bele a labdába, hogy az behullott a jobb felső sarokba. 2–1
116. perc: Nagy Dominik
hozta magát helyzetbe, 20 méterről lőtt is, de kevés erő volt ebben, Rajkovics könnyen védett.
113. perc:
Óriási a brusztolás, de helyzetet nem tudunk kialakítani.
Ha sikerül a továbbjutás, Osváth akkor sem játszhat a következő meccsen.

109. perc: Osváth kapott sárga lapot, mert rátartott Saponjics lábára.
106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.
105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének, az állás nem változott. 1–1
105. perc:
Bal oldali szöglet után kifejelték a labdát a szerbek.
103. perc: Kalmár
22 méteres lövése ment el a jobb kapufa mellett.
99. perc: Zsótér
nagyon rosszul, a hátára esett, nem is tudott felkelni, csak hosszas ápolás után.
96. perc: Forgács
adott középre a bal oldalról, de mentettek a védők.
94. perc:
Visszahúzódtak a szerbek, hiszen emberhátrányban vannak.
91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás, mi kezdtük a kétszer tizenöt perc első felvonását.

90+4. perc: VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK, KÖVETKEZIK A HOSSZABBÍTÁS. 1–1
90+3. perc:
Szerbia cserélt, Mandics helyett jött Sztevanovics.
90+2. perc: SZERB PIROS! Gajics
húzta vissza Nagy Dominikot, ezért sárga járt, majd mivel neki ez már a második volt, jött a piros.

SAPONJICS GÓLJA:

90+1. perc: GÓL. EGYENLÍTETTEK A SZERBEK.
Jobb oldali szöglet után Saponjics húzódott előre, és az ötösről a bal fölső sarokba fejelt. 1–1
90. perc
: Bal oldali szerb szöglet után Mervó mentett nagyot.
88. perc: Zsivkovics
ívelt át a bal oldalra, Gacsinovics pedig kapásból fölé lőtt.
88. perc:
Nagyon jönnek előre a szerbek, de egyelőre meddő a játékuk.
86. perc: Zsótér
indult meg a tizenhatoson belül, majd amikor érezte, hogy Gajics a hátára teszi a kezét, elesett. A bíró nem ette meg.
85. perc: NAGY LEHETŐSÉGET SZALASZTOTTAK EL A SZERBEK! Zsivkovics
adott középre, Gacsinovics lövése azonban fölé szállt.
82. perc: Lenzsér
húzta vissza Zsivkovicsot, sárga lapot kapott.
78. perc:
Cseréltek a szerbek is, Grujics helyett Gacsinovics a pályán.
77. perc: Nagy Dominik
lódult meg egyedül a bal oldalon, majd 16 méterről lőtt, de nagyon fölé.
74. perc: Mandics
csavart lövését ütötte jobbra Székely, aztán sikerült felszabadítani.
73. perc: Tamás
helyett Nagy Dominik a magyar csapatban.
72. perc: Kalmár
nagyszerű ütemben ugratta ki Zsótért, aki 7 méterről nem találta el a kaput.
71. perc:
Kalmár indult meg középen, Zdjelar egy kicsit odarúgott, de a spanyol bírónál ez is megért egy sárgát.
69. perc: Talabér
szerelte Zsivkovicsot, aki nagyot kiáltva esett el, de a bírót nem hatotta meg mindez.
66. perc:
Beleerősítettek a szerbek, de egyelőre hatástalanok, az imént Zsivkovics beadása a kapunk mögé ment.
64. perc: Zsótér
ívelt be szabadrúgást a szerb tizenhatoson belülre, ám mindenki lemaradt a labdáról.
59. perc:
Mindkét csapat cserélt. A szerbeknél Jankovics helyett Saponjics, nálunk Sallai helyett Forgács érkezett.
Mervó Bencének
ez volt az ötödik gólja a vébén.

MERVÓ BENCE GÓLJA:

57. perc: GÓÓÓL! VEZETÜNK! Kihagytak a szerbek egy óriási helyzetet, de Jankovics 11 méterről rontott, a kontrából Kalmár kapott labdát, bevezette a tizenhatoson belülre, elhúzta Babics mellett, majd az ötös jobb sarkáról középre gurított, ahol nagyon szabadon hagyták Mervót, neki pedig csak a hálóba kellett lőnie. 0–1
Közben Németh Krisztián üzent a Twitteren: „Let's go Hungary! .#U20WC #SRBHUN Gyerünk srácok! Hajrá Magyarok!”
54. perc: Kecskésnél
elszakadt a cérna, sokat hibázott az utóbbi percekben, le is hozta őt Bernd Storck, és Talabér Attila állt be a helyére.
52. perc: Mandics
szerzett labdát Kecskéstől a tizenhatosunk közeléből, középre gurított, Jankovics lövése azonban erőtlen volt.
50. perc: Kecskés
húzott ki egy sárga lapot a bíró zsebéből, mert letarolta Mandicsot.
49. perc: Székely
vetett be egy cselt, aztán nem tudott jó helyre passzolni, de szerencsére a szerbek elügyetlenkedték a lehetőséget.
48. perc: Kecskés
rúgott oda Mandicsnak az előző esetnél, de szerencsére a bírók nem vették észre.
48. perc: Makszimovics
lövésszerű beadását Székely kapta el Zsivkovics elől.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
SZÜNET
45. perc: Vége az első félidőnek, gól nincs, a szerbek valamivel veszélyesebbek voltak. 0–0
45. perc: Sallai
kapott sárga lapot, mert könyökölt.
44. perc:
Gyors támadással indultak meg a szerbek, Mandics lövőhelyzetbe is került, 10 méteres lövését védte Székely.
41. perc:
A szöglet után Rajkovics nagy nehézségek árán tudta csak elpiszkálni a labdát a kapu elé berobbanó magyar csatárok elől.
41. perc: Zsótér
ívelt középre a tizenhatoson belül, kifejelték a labdát, de éppen Nagy Ádám elé, aki alaposan mellé lőtt. Ennek azonban az volt az oka, hogy valaki beleért a lövésbe. Szöglet.
37. perc: Kalmár
bal oldalról adott középre, Mervó mellett elment a labda, ám jó lett Zsótérnak, aki 12 méterről lőtt, sajnos éppen az előtte álló védőt találta telibe.
37. perc: Gajics
kapott sárga lapot, mert kézzel ütötte el a labdát Kalmár elől.
35. perc: Mandics
ravaszul húzott kapura egy magas átadást 6 méterről, a kifutó Székely azonban bravúrral védett.
34. perc: Tamás
óriási bedobását Rajkovics röviden öklözte ki, éppen Zsótér elé pattant a labda, aki 14 méterről alig lőtt mellé.
32. perc: Makszimovics
fejét találta telibe egy magyar felszabadító rúgás, és a szerb játékos elterült a földön. Egy kicsit ápolták, mire visszatérhetett a pályára.
27. perc:
Röviden szabadított fel a magyar védelem, Zdjelar csapott le a labdára a tizenhatos előterében, 16 méterről csavart lövést küldött kapura, de Székely bravúrral védett, mert ez bizony befért volna a bal fölsőbe.
A meccs színvonala eddig nem verdesi az eget, a nagy tét miatt óvatosak a csapatok.
24. perc: Osváth szerzett remekül labdát a felezővonal közelében, előretört, és mivel senki sem támadta meg, a tizenhatos előteréből lőtt is, csakhogy földbe rúgott, így ebből nem lett veszély.
21. perc: Székelynek
kellett elhalásznia a labdát az előretörő Mandics elől.
20. perc: Mervó
indult be a tizenhatoson belülre, de a labda már nem jutott el hozzá.

Segítségként az összeállításunk, mezszámokkal: 1 Székely – 2 Osváth, 5 Kecskés Á., 5 Lenzsér, 3 Tamás – 8 Vida M., 17 Nagy Ádám – 11 Zsótér, 13 Kalmár, 20 Sallai – 9 Mervó.

17. perc: Makszimovics v
olt nagyon erőszakos, jobbról középre játszott, Mandics pedig az ötös sarka közeléből fejelt mellé.
16. perc:
Jobb oldalon futott a magyar akció, Zsótér adhatott középre, de Rajkovics lehúzta a labdát.
Egyelőre mindkét csapatnál a biztonságos védekezés a jelszó, helyzet még nem volt...
13. perc: Antonov
kapott szép átadást a jobb oldalon, a tizenhatos oldala közeléből középre kanyarított, ahol Mandics kapásból lőtt, de nagyon rosszul találta el a labdát, csúnyán fölé ment.
10. perc: Kalmár
tört előre, majd a tizenhatos bal sarkánál lőtt, de egy védőről lepattant a labda. A kipattanó Lenzsér elé került, de a 25 méteres lövés gyenge volt, még a kapuig sem ment el.
5. perc:
A bíró, a spanyol Antonio Mateu Lahoz elbeszélgetett a játékosokkal, nehogy túlságosan szabálytalanok legyenek a meccsen, mert ő lapokkal büntet...
1. perc: Gajics
volt nagyon erőszakos, megtámadta Székelyt a magyar tizenhatoson belül, de a kapusé lett a labda.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A magyarok tiszta fehérben, a szerbek tiszta pirosban játszanak.

A meccset Dunedinban rendezik. Érdekesség, hogy a világ egyetlen olyan stadionjában lesz a meccs, amely teljes egészében fedett, mégis természetes fű van benne.

ELŐZMÉNYEK

Szerbia rosszul kezdte a vb-t, hiszen kikapott Uruguaytól, ám a dél-amerikai csapat a következő két meccsén csak egy pontot szerzett, míg Szerbia hatot (legyőzte Malit és Mexikót), ezzel csoportelső lett.

Mindkét válogatott részt vett a tavalyi U19-es Európa-bajnokságon. Ha csak abból indulnánk ki, nem lehetnénk túlzottan bizakodóak. A mieink – a hazai rendezés ellenére – kiestek a csoportból, a második meccsükön például 6–1-es vereséget szenvedtek Portugáliától. Szerbia eközben az elődöntőig jutott, amelyben vele szemben is Portugália örülhetett. Nagy különbség, hogy azon a meccsen 0–0-s döntetlen született, és csak a tizenegyesek jelentették a búcsút szerdai ellenfelünknek.

„A következő mérkőzésre is mentálisan és fizikailag ugyancsak maximálisan fel kell készülnünk, hiszen nagyon erős ellenfél vár ránk – mondta Storck az mlsz.hu-nak. – Szerbia megint egy új stílust képvisel, erős európai együttesről van szó, amely azok után, hogy az első mérkőzésén vereséget szenvedett, a két másik csoportmeccsén nem kapott gólt.”

„Számunkra nincs vesztenivaló itt, a vébé legjobb tizenhat csapata között. Nem mi vagyunk a találkozó esélyesei, ugyanakkor önbizalommal és hittel futballozunk, mert alapozhatunk arra a játékra, amelyet Észak-Korea és Brazília ellen megvalósítottunk.”

„Ez a világbajnokság megmutatta, hogy nincs egyetlen könnyű ellenfél sem – mondta Veljko Paunovics, az ellenfél szövetségi edzője. – Ahogy mi, úgy a magyarok is nehéz csoportban voltak, Brazíliával és Nigériával egy négyesben, Észak-Koreát pedig magabiztosan legyőzték.”

„Különösen a támadójátékuk veszélyes, kiváló csatáraik vannak, közülük is szeretném kiemelni a »kilencest«, aki már négy gólnál jár, s Brazíliának is betalált. Figyelnünk kell a kontráikra, nehéz kilencven perc előtt állunk, és biztos vagyok benne, hogy egyik játékosom sem becsüli le az ellenfelet.”

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZERBIA–MAGYARORSZÁG U20-AS VILÁGBAJNOKI NYOLCADDÖNTŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE (a név előtt a vb-n használt mezszámmal)