A magyar válogatott ötgólos győzelemmel zárta az Eb-selejtezőt

H. D.H. D.
2019.10.15. 19:50
Öt gólt ünnepelhettek a mieink Kazahsztán ellen (Fotó: Koncz György)
Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott 5–0-ra legyőzte Kazahsztánt a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőtorna utolsó fordulójában, így a csoport harmadik helyén zárt. Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy Bene Ferenc csapata nem juthat be az elitkörbe, ahova Grúzia és Horvátország lépett tovább a csoportunkból.

U19-ES EB-SELEJTEZŐ
1. SELEJTEZŐKÖR, 13. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 5–0 (3–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. Vezette: Papadopulosz (görög)
Magyarország: Kiss Á. – Lakatos B. (Huszti A., 73.), Farkas M., Varju (Szűcs K., 84.), Kalmár O. – Radics (Szabó B., 61.), Nyári – Kalafat, Cipf, Bukta (Hidi S., 61.) – Tóth-Gábor (Skribek, 73.). Szövetségi edző: Bene Ferenc
Kazahsztán: Baisilikov (Puzanov, a szünetben) – Szavkiv (Surahanov, 63.), Zsakszilikov, Majdan, Azsimov – Zsumabek (Szejtov, 63.), Baurzsan, Dobaj – Zikirjanov (Imangazejev, 53.), Geraszimov (Muhamed, 53.), Jarlajev. Szövetségi edző: Alekszandr Familcev
Gólszerző: Nyári (20., 44. – az elsőt 11-esből), Cipf (34., 81.), Tóth-Gábor (52.)

A csoport másik mérkőzésén
Grúzia–Horvátország 2–0 (Guliasvili 8., Davitasvili 23. – 11-esből)

Tét nélküli mérkőzésre készülhetett Kazahsztán ellen a magyar U19-es válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőtorna utolsó fordulójában, hiszen a Grúzia (2–4) és Horvátország (0–2) elleni vereség után biztossá vált, hogy már nem juthat tovább az elitkörbe.

Bene Ferenc kilenc helyen változtatott a horvátok elleni kezdőhöz képest, az eddig kevesebb játékpercet kapó játékosok pedig éltek is a lehetőséggel. Az első gólra 20 percet kellett várnia a gyirmóti közönségnek: egy kezezés után megítélt tizenegyest Nyári Patrik váltott magabiztosan gólra. 1–0

A gól után sem engedett ki a magyar csapat, sőt, az első félidő hajrájában el is döntötte a mérkőzést. Tóth-Gábor Kristóf lövése után a 31. percben a kapufa még megmentette a kazahokat, három perccel később azonban már a hálóban kötött ki a labda: Farkas Marcell felívelése után a rosszul kimozduló kapust megelőzte Cipf Dominik, majd a kapuba fejelte a labdát (2–0). Tíz perccel később Kalafat Álmos találta el nagy helyzetben a lécet, de a kipattanó után Nyári Patrik nem tétovázott sokat, és 17 méterről bombagólt lőtt. 3–0

A fordulás után a rengeteg csere ellenére sem változott a játék képe, a magyar válogatott többet birtokolta a labdát, valamint a kapu előtt is jóval veszélyesebb volt. Ez két újabb gólban nyilvánult meg: előbb Kalmár Olivér remek kiugratása után Tóth-Gábor Kristóf köszönt be közelről (4–0), majd Cipf Dominik szép csel után kilőtte a jobb alsót, beállítva az 5–0-s végeredményt.

A végeredmény ellenére nem lehet boldog a magyar együttes, hiszen a csoport harmadik helyén végzett, így nem jutott tovább az elitkörbe. A kvartett másik mérkőzésén a két továbbjutó egymás között dönthette el a csoportelsőség kérdését: meglepetésre Grúzia 2–0-ra legyőzte Horvátországot, így hibátlan teljesítménnyel az első helyen zárt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott 5–0-ra legyőzte Kazahsztánt.

91. perc: Kalmár ballal lőtt, de Puzanov egy kézzel védett.

90. perc: Nyári szöglete veszélytelen volt.

84. perc: Utoljára cserélt a magyar válogatott, Varjut Szűcs Kornél váltotta.

83. perc: Kalafat sárgult be.

81. perc: GÓÓÓL! BENT VAN AZ ÖTÖDIK IS! Egy felívelés után lefejelt labdával Cipf Dominik csinált egy megkerülős cselt, majd jobbal, hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 5–0

80. perc: Zsakszilikovot kellett ápolni.

79. perc: A kicsiben elvégzett kazah szöglet után beadás veszélytelen volt.

77. perc: Szejtov állította meg szabálytalanul Hidit, sárga lapot kapott érte.

73. perc: Kettőt cserélt Bene Ferenc, Tóth-Gábor és Lakatos helyére Huszti András és Kribek Alen állt be.

67. perc: Kalafat lövése után Puzanov fogta meg a labdát.

63. perc: Újabb kettős csere a kazahoknál, ők már nem változtathatnak többet. Zsumabek és Szavkiv hagyta el a pályát, helyükre Szejtov és Surahanov állt be.

61. perc: Kettős csere a mieinknél is, Bukta és Radics helyén Hidi Sándor és Szabó Bálint folytatja.

59. perc: Zsumabek, majd Jarlajev kísérletezett, de Kiss mind a kétszer a helyén volt.

57. perc: Cipf 17 méterről a sorfalba lőtt egy szabadrúgást.

54. perc: Cipf egy szép csel után 14 méterről a kapu fölé lőtte a labdát ballal.

53. perc: Kettőt cseréltek a kazahok, Zikirjanov és Geraszimov elhagyta a pályát, helyükre Muhamed és Imangazejev állt be.

52. perc: GÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK! Kalmár remek kiugratása után Tóth-Gábor Kristóf átvette a labdát, majd hét méterről, jobbal a kapuba lőtte. 4–0

46. perc: A szünetben kapust cseréltek a kazahok, Baisilikov helyére Puzanov állt be.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a kazahok kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 3–0-ra vezet a magyar válogatott.

45. perc: Kettő perc a ráadás.

44. perc: ÚJABB KAPUFA UTÁN OTT A HARMADIK GÓL! Három a kettőben vittük a labdát a kazahokra, végül Nyári passza után Kalafat néhány méterről ballal a lécet találta el. A kapus azonban nem fogta meg, csak elöklözte a labdát, amely így ismét Nyárinál kötött ki, ő pedig 17 méterről, egy pattanás után ballal a bal felső sarokba bombázott. 3–0

39. perc: Nyári lövését blokkolták.

34. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Farkas a felezővonal közeléből ívelt, Cipf Dominik pedig megelőzte a rossz ütemben kimozduló kapust, és 13 méterről a kapu közepébe fejelte a labdát. 2–0

33. perc: Baisilikovot ápolni kell, Varjuval ütközött a levegőben.

32. perc: Nyári szabadrúgása után a kapus öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

31. perc: KAPUFA! Egy gyorsan elvégzett bedobás után Tóth-Gábor két védő között tört be a tizenhatoson belülre, majd kissé balról, kilenc méterről ballal lőtt, a labda azonban kifelé pattant a jobb oldali kapufáról.

26. perc: Nyári bal oldali szöglete után Radics fejelte a kapu mellé a labdát.

Közben a grúzok már két góllal vezetnek a horvátok ellen.

21. perc: Cipf középre tartó lövése után a kapus könnyedén megfogta a labdát.

20. perc: GÓÓÓL! MEGSZEREZTÜK A VEZETÉST! Nyári Patrik állt a labda mögé, és magabiztosan a kapu bal oldalába passzolt. A kapus a másik irányba vetődött, nem volt esélye. 1–0

19. perc: Zsakszilikov egy sárga lapot is kapott.

19. perc: Tizenegyeshez jutott a magyar válogatott! Egy jobb oldali lapos passz után Kalafat csinált egy cselt, majd ballal lőtt, a labda pedig Zsakszilikov kezéről pattant a kapu mellé.

18. perc: Lakatos jobb oldali beadása veszélytelen volt.

16. perc: Szavkiv jobb oldali beadása után kevéssel suhant el a labda Jarlajev feje fölött.

Közben Grúzia vezetést szerzett Horvátország ellen.

11. perc: Nyári jobb oldali szöglete után nem alakult ki helyzet.

11. perc: Tóth-Gábor cselezgetett a tizenhatoson belül, majd lőtt is, a labda azonban egy kazahról szögletre pattant.

9. perc: Bukta állította meg Jarlajevet szabálytalanul.

8. perc: Kalafat bal oldali társaknak nem volt jó, de a labda kis híján megtréfálta a kazah kapust.

4. perc: Kalmár ívelte a tizenhatoson belülre a labdát, de a kazah védők fejjel felszabadítottak.

3. perc: Varju szerint labdát kell cserélni, és ebben teljesen igaza van. Úgy tűnik, leeresztett a labda.

A magyar válogatott piros-fehér-zöld, a kazah tiszta sárga szerelésben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink indították útjára a labdát.

Bene Ferenc kilenc helyen változtatott a horvátok elleni kezdőhöz képest.

A két forduló után egyaránt hatpontos Horvátország és Grúzia már biztosan továbbjutott az elitkörbe, Magyarország és Kazahsztán pedig elveszítette esélyét a továbblépésre. A két legjobb csoportharmadik ugyan továbbjut, ám csak a csoportelső és a csoportmásodik elleni eredményeket veszik figyelembe, tehát a magyar csapat pont nélkül és 2–6-os gólkülönbséggel megy bele a 12 másik csoportot érintő összevetésbe – két jobb mérleggel rendelkező válogatott pedig már most van a magyarnál.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Kazahsztán – sajnos tét nélküli – Európa-bajnoki selejtező. Tartsanak velünk!