HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.10.09 22:05 Frissítve: 2018.10.09 22:39

NL: elkészültek a fotók Orbanról, mindenki Rossi rendelkezésére áll

Marco Rossi szövetségi kapitány minden behívott játékosra számíthat a magyar labdarúgó-válogatott soron következő mérkőzésén Athénban, Görögország ellen. A csapat két edzéssel készült Telkiben. 

HIRDETÉS

 

Willi Orban és a társak bevetésre készek (Fotó: MLSZ)

A magyar szövetség beszámolója szerint minden játékos egészséges, így Marco Rossi szövetségi kapitány várhatóan a lehető legerősebb összeállításban küldheti pályára a csapatát Athénban.

A délelőtti tréninget erősítéssel kezdték a futballisták, majd a telki edzőközpont centerpályáján a taktikai gyakorlásé volt a főszerep. Az ebédet követően az új kerettagokról – köztük az RB Leipzig csapatkapitányáról, Willi Orbanról – elkészültek a hivatalos fotók. A délutáni edzésen a rögzített játékhelyzeteket gyakorolták a labdarúgók, illetve egymás elleni játék is szerepelt a programban.

A Nemzetek Ligájában két forduló után hárompontos magyar válogatott pénteken az athéni Olimpiai Stadionban, jövő hétfőn pedig Tallinnban lép pályára a C-liga 2. csoportjában. Mindkét összecsapás 20.45-kor kezdődik.

A GÖRÖG KERET
Kapusok:
Oresztisz Karnezisz (Napoli), Vaszilisz Barkasz (AEK Athén), Alexandrosz Paszhalakisz (PAOK)
Védők: Vaszilisz Toroszidisz (Olympiakosz), Kosztasz Manolasz (AS Roma), Szokratisz Papasztathopulosz (Arsenal), Mariosz Ikonomu (AEK Athén), Dimitrisz Koloveciosz (Panathinaikosz), Jorgosz Cavellasz (Alanyaspor), Dimitrisz Jannulisz (Atromitosz), Mihalisz Bakakisz (AEK Athén), Kosztasz Cimikasz (Olympiakosz)
Középpályások: Zeca (FC Köbenhavn), Dimitrisz Kurbelisz (Panathinaikosz), Alexandrosz Ciolisz (el-Fajha), Andreasz Buhalakisz (Olympiakosz), Kosztasz Fortunisz (Olympiakosz), Lazarosz Hrisztodulopulosz (Olympiakosz), Petrosz Mantalosz (AEK Athén), Dimitrisz Pelkasz (PAOK), Taszosz Bakaszetasz (AEK Athén)
Támadók: Kosztasz Mitroglu (Olympique Marseille), Nikosz Karelisz (PAOK), Eftimisz Kulurisz (Atromitosz)

AZ ÉSZT KERET
Kapusok:
Mihkel Aksalu (Seinäjoki JK), Marko Meerits (Vaasa Palloseura), Sergei Lepmets (Levadia Tallinn)
Védők: Taijo Teniste (Brann Bergen), Gert Kams (Flora Tallinn), Karol Mets (NAC Breda), Ken Kallaste (Korona Kielce), Nikita Baranov (Sogndal), Artur Pikk (Miedz Legnica), Joonas Tamm (Sarpsborg), Madis Vihmann (Flora Tallinn), Marek Kaljumäe (PS Kemi)
Középpályások: Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice), Sander Puri (Waterford), Ilja Antonov (FC Hermannstadt), Siim Luts (Teplice), Artjom Dmitrijev (FC Lahti), Brent Lepistu (Kristiansund)
Támadók: Sergei Zenjov (Cracovia), Ats Purje (Kuopio Palloseura), Henri Anier (FC Lahti), Henrik Ojamaa (Miedz Legnica), Rauno Sappinen (FC Den Bosch)

A MAGYAR KERET
KAPUSOK:
Dibusz Dénes (Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), Gróf Dávid (Budapest Honvéd)
VÉDŐK: Baráth Botond (Budapest Honvéd), Bese Barnabás (Le Havre – Franciaország), Fiola Attila (Mol Vidi FC), Kádár Tamás (Dinamo Kijev – Ukrajna), Lang Ádám (CFR Cluj – Románia), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Willi Orban (RB Leipzig – Németország), Vinícius (Mol Vidi FC)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Kalmár Zsolt (DAC – Szlovákia), Kleinheisler László (Asztana – Kazahsztán), Kovács István (Mol Vidi FC), Nagy Ádám (Bologna – Olaszország), Nagy Dominik (Legia Warszawa – Lengyelország), Nagy Gergő (Budapest Honvéd), Pátkai Máté (Mol Vidi FC)
TÁMADÓK: Eppel Márton (Kajrat Almati – Kazahsztán), Gyurcsó Ádám (Hajduk Split – Horvátország), Holender Filip (Budapest Honvéd), Németh Krisztián (Sporting Kansas City – Egyesült Államok), Sallai Roland (Freiburg – Németország), Szalai Ádám (Hoffenheim – Németország), Varga Roland (Ferencváros)

A C-LIGA PROGRAMJA 

2. CSOPORT
Szeptember 8., szombat
Finnország–MAGYARORSZÁG 1–0
Észtország–Görögország 0–1
Szeptember 11., kedd
MAGYARORSZÁG–Görögország 2–1
20.45: Finnország–Észtország 1–0
Október 12., péntek
20.45, Athén: Görögország–MAGYARORSZÁG
20.45: Észtország–Finnország
Október 15., hétfő
20.45, Tallinn: Észtország–MAGYARORSZÁG
20.45: Finnország–Görögország
November 15., csütörtök
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Budapest, Groupama Aréna, MAGYARORSZÁG–Észtország
November 18., vasárnap
20.45: Budapest, Groupama Aréna, MAGYARORSZÁG–Finnország
20.45: Görögország–Észtország

 A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Finnország 2 2 2–0 +2  6
2. MAGYARORSZÁG 2 1 1 2–2 0  3
3. Görögország 2 1 1 2–2 0  3
4. Észtország 2 2 0–2 –2  0

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.10.17 23:18:11

Magyar válogatott nemzetisport.hu

2018.10.17 10:33:41

Magyar válogatott BODNÁR ZALÁN

„Egyértelmű, hogy kapitányi időszakom alatt ez volt a leggyengébb teljesítményünk.”

2018.10.17 00:01:58

Magyar válogatott SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. Az igazi verseny később kezdődik el.

2018.10.16 18:21:06

Magyar válogatott nemzetisport.hu

Sorozatban negyedik tétmeccsén is vereséget szenvedett a magyar U21-es válogatott.

2018.10.16 15:02:58

Magyar válogatott nemzetisport.hu

Jól védekezett a magyar csapat, és a végén a győzelmet is megszerezte az Eb-selejtezőn Ausztria ellen.

HIRDETÉS
HIRDETÉS