Légióskörkép: Szalai-gólpasszal indult, hat lett a vége; kupasiker

2018.11.26. 08:13
Szalai Ádám szolgálta ki az első gólt jegyző Kerem Demirbayt (Fotó: AFP)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Megszerezte első gólját az iráni élvonalban Koman Vladimir, a Szepahan magyar középpályása, aki a Masin Szazi Tabriz elleni mérkőzés 88. percében pontot mentett csapatának (1–1).

A 29 éves, 36-szoros válogatott labdarúgó a bajnokságban eddig hétszer, a kupában háromszor lépett pályára, ezeken a meccseken egy gólpasszt jegyzett, ám gólt korábban nem ért el.

Elek Ákos és Eppel Márton csapata, a bajnoki ezüstérmes Kajrat Almati 1–0-ra legyőzte az Atiraut a Kazah Kupa 2018-as kiírásának döntőjében, így megvédte címét, és az elmúlt öt évben negyedszer hódította el a trófeát.

A magyar idő szerint szombat délelőtt rendezett döntőben egyik magyar játékos sem lépett pályára. Az almati alakulat 2014 óta negyedszer, összességében kilencedik alkalommal nyerte meg a Kazah Kupát.

Dzsudzsák Balázs önzetlen passzal járult hozzá csapata, az al-Ittihad Kalba egyenlítő góljához, de végül vereségnek volt részese: a vendég al-Ain 2–1-re megnyerte az Arab Emírségek bajnokságának 10. fordulója keretében szombat délután lejátszott mérkőzést.

Elképesztő izgalmakat hozott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának szombati játéknapja. A Hertha BSC kétgólos hátrányból felállva 3–3-as döntetlent játszott a Hoffenheimmel, amelyben Szalai Ádám már az első percben gólpasszt adott. A magyar válogatott támadót a 70. percben, 3–1-es vendégelőnynél cserélték le.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a soraiban szenvedett egygólos vereséget a Wolfsburg vendégeként, így nem tudott fellépni a második helyre.

Csak 1–1-re volt képes hazai pályán a Ruzomberok ellen a szlovák labdarúgó-bajnokság listavezetője, a Slovan Bratislava, magyar szempontból viszont jó hír, hogy a pozsonyiak gólját Holman Dávid szerezte. A három magyar légióssal felálló DAC – Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté is végig a pályán volt – szintén döntetlent játszott a szombaton megrendezett 16. fordulóban.

Nem hozott gólt a Portland Timbers és vendége, a Sporting KC első mérkőzése az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) Nyugati főcsoportjának döntőjében. Sallói Dániel végigjátszotta a hétfő hajnali meccset a vendégcsapatban, klubtársa, Németh Krisztián kispados volt, nem vetették be.

NOVEMBER 21., SZERDA

HONGKONG, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
Kitchee–Kuangcsou R&F U19 1–3
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta a meccset.

NOVEMBER 23., PÉNTEK

CSEHORSZÁG, 1. LIGA
16. FORDULÓ

Dukla Praha–Teplice 1–0
Dukla Praha: Bobál Dávid nem volt a keretben.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
15. FORDULÓ

Paris FC–Le Havre 1–0
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a meccset.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
13. FORDULÓ
Masin Szazi Tabriz–Szepahan 1–1
Szepahan: Koman Vladimir a 88. percben egyenlítő gólt szerzett.

NOVEMBER 24., SZOMBAT

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
10. FORDULÓ
Al-Ittihad Kalba–al-Ain 1–2
Al-Ittihad Kalba:Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést, ő készítette elő csapata gólját.

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

Wolfsberger AC–Mattersburg 2–2
Mattersburg: Varga Barnabás kezdett, a szünetben lecserélték.

2. LIGA

15. FORDULÓ

Austria Klagenfurt–FC Liefering 3–0
Liefering: Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést.

CIPRUS, FIRST DIVISION
10. FORDULÓ
AEK Larnaca–APOEL 1–0
APOEL: Balogh Norbert nem volt kerettag.

16. FORDULÓ

Karviná–Slavia Praha 1–3
Karviná: Kocsis Gergő kispados volt, nem lépett pályára.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
13. FORDULÓ
Fortuna Sittard–Heracles 3–0
Fortuna Sittard: Dobos Áron nem volt kerettag.

KAZAH KUPA
DÖNTŐ
Atirau–Kajrat Almati 0–1
Kajrat: Elek Ákos és Eppel Márton sem lépett pályára.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Hertha BSC–Hoffenheim 3–3
Hoffenheim: Szalai Ádám kezdett, adott egy gólpasszt, a 70. percben lecserélték.
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0
RB Leipzig: a kaput Gulácsi Péter őrizte, Willi Orbán a 70. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

ROMÁNIA, LIGA 1
16. FORDULÓ
Sepsi OSK–Astra 1–0
Sepsi: Prosser Dániel kispados volt, nem lépett pályára.
Concordia–CFR Cluj 0–1
CFR: Lang Ádám kispados volt, a 95. percben lépett pályára csereként.

Young Boys–Lugano 1–0
Lugano: Vécsei Bálint a 62. percben állt be csereként, a sérüléséből felépülő Kecskés Ákos kispados volt, nem játszott.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
16. FORDULÓ

Slovan Bratislava–Ruzomberok 1–1
Slovan: Holman Dávid végigjátszotta a mérkőzést, ő szerezte csapata gólját.
DAC–Trencín 0–0
DAC: Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté végigjátszotta a mérkőzést.

NOVEMBER 25., VASÁRNAP

15. FORDULÓ

Rapid Wien–LASK Linz 0–1
Rapid Wien: Szántó Tamás nem volt a keretben.

DÁNIA, SUPERLIGA
17. FORDULÓ
FC Köbenhavn–FC Midtjylland 2–1
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem volt a keretben.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
11. FORDULÓ

Jannina–Levadiakosz 2–0
Levadiakosz: Windecker József nem volt a keretben.
Atromitosz–Olympiakosz 1–2
Atromitosz: Megyeri Balázs végigvédte a találkozót, Ugrai Roland nem volt a keretben.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
15. FORDULÓ
Hajduk Split–Slaven Belupo 2–2
Hajduk: Gyurcsó Ádám nem volt a keretben.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
16. FORDULÓ
Zaglebie Lubin–Legia Warszawa 0–1
Legia: Nagy Dominik végigjátszotta a találkozót.

12. FORDULÓ
Freiburg–Werder Bremen 1–1
Freiburg: Sallai Roland sérült.

OLASZORSZÁG, SERIE A
13. FORDULÓ
Bologna–Fiorentina 0–0
Bologna: Nagy Ádám végig a cserepadon ült.

TÖRÖKORSZÁG, 1. LIG
13. FORDULÓ
Adana Demirspor–Adanaspor 1–1
Adanaspor: Feczesin Róbert végigjátszotta a találkozót.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
16. FORDULÓ
Olekszandrija–Dinamo Kijev 2–1
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

USA, MLS
FŐCSOPORTDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Nyugat
Portland Timbers–Sporting Kansas City 0–0
SKC: Németh Krisztián kispados volt, Sallói Dániel végigjátszotta a találkozót.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.