Bundesliga: drámai hajrá, hatgólos döntetlen Berlinben és Münchenben

2018.11.24. 17:27
Elképesztő izgalmakat hozott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának szombati játéknapja. A Hertha BSC kétgólos hátrányból felállva 3–3-as döntetlent játszott a Hoffenheimmel, míg a Fortuna Düsseldorf ugyanezt a bravúrt végrehajtva távozott ponttal a Bayern München otthonából.

Nem várt könnyű feladat a Herthára, a berlini együttes ötmeccses nyeretlenségi sorozatban fogadta a Hoffenheimet, amely a legutóbbi négy bajnokiját behúzta. Dárdai Pálnak már az első tíz perc után alapos oka volt a bosszúságra, a vendégek ugyanis már az első percben betaláltak – a tizenhatoson belül megszerzett labdát kihasználva Kerem Demirbay lőtt a kapuba Szalai Ádám lekészítése után –, majd kilenc perccel később Andrej Kramaric a kapusától kapott indítással kilépve megduplázta az előnyt. Az eseményekben (és gólokban) gazdag első negyedórát Vedad Ibisevic találata tette teljessé, a bosnyák támadó közelről bombázott a kapuba (1–2).Herthára, a berlini együttes ötmeccses nyeretlenségi sorozatban fogadta a Hoffenheimet, amely a legutóbbi négy bajnokiját behúzta. Dárdai Pálnak már az első tíz perc után alapos oka volt a bosszúságra, a vendégek ugyanis már az első percben betaláltak – a tizenhatoson belül megszerzett labdát kihasználva Kerem Demirbay lőtt a kapuba Szalai Ádám lekészítése után –, majd kilenc perccel később Andrej Kramaric a kapusától kapott indítással kilépve megduplázta az előnyt. Az eseményekben (és gólokban) gazdag első negyedórát Vedad Ibisevic találata tette teljessé, a bosnyák támadó közelről bombázott a kapuba (1–2).

A játékrész folytatásában sem álltak le a csapatok, a gólcsapot viszont elzárták, hiába adódott több ígéretes lehetőség is. A fordulás után Ermin Bicakcic szezonbeli első góljával ismét kettővel vezetett a Hoffenheim, ám a 71. percben Mathew Leckie visszahozta a berlini reményeket a pontszerzésre – Szalai Ádám ekkor már nem volt a pályán, nem sokkal korábban lecserélték (2–3).

A slusszpoént Valentino Lazaro szolgáltatta, az osztrák futballista dropból kiváló lövéssel egyenlített, amivel megszakította a Hoffenheim győzelmi szériáját, és legalább az egyik pontot megmentette együttesének (3–3).

A Bayern München a kieső helyen álló, a bajnokság egyik legrosszabb védelmével rendelkező Fortuna Düsseldorfot fogadta. Sokáig úgy nézett ki, hogy a vendégek nem tudják megnehezíteni a bajorok dolgát, akik a 20. percig kétgólos előnyre tettek szert (2–0).

A Düsseldorf közvetlenül a szünet előtt szépített, ám a Bayern Thomas Müller második góljával visszaállította a kétgólos különbséget (3–1).

A vendégek nem adták fel, és kihasználva a hazaiak túlságosan feltolt védelmét kétszer is ki tudták ugratni Dodi Lukebakiót, aki mindkét lehetőségét gólra váltotta. Az utolsó percben egyenlítő belga jegyezte csapata mindhárom gólját, így elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy az újonc ponttal távozott Münchenből – s nem mellesleg 2001 áprilisa óta ő az első játékos a német élvonalban, aki triplázott a Bayern ellen. (3–3).

A Borussia Dortmund Paco Alcácer góljával szerezte meg a vezetést Mainzban – a Barcelonától végleg szerződtetett támadó két perccel a becserélését követően talált be –, és bár a hazaiak egyenlítettek, Lukasz Piszczek óriási lövése eldöntötte a három pont sorsát (1–2).

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a soraiban szenvedett egygólos vereséget a Wolfsburg vendégeként, így nem tudott fellépni a második helyre.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Schalke–Nürnberg 5–2
(Skrzybski 26., 84., Harit 32., Burgstaller 70., Oczipka 93., ill. Palacios Martínez 38., Zrelak 79.)
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 3–3 (Süle 17., Th. Müller 20., 58., ill. Lukebakio 44., 78., 93.)
Hertha BSC–Hoffenheim 3–3 (Ibisevic 12., Leckie 71., Lazaro 87., ill. Demirbay 1., Kramaric 10., Bicakcic 56.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–3 (Córdova 90., ill. De Guzmán 1., Haller 47., Rebic 68.)
Mainz–Borussia Dortmund 1–2 (Quaison 70., ill. Alcácer 66., Piszczek 76.)
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0 (Roussillon 50.)