Bundesliga: hannoveri rémálom az első perces vezetés után

2018.11.25. 19:49
Stindl nagy gólt lőtt korábbi csapatának (Forrás: AFP)
A Mönchengladbach 4–1-re legyőzte a Hannovert, míg a Freiburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában. Sallai Roland sérülés miatt kimaradt a freiburgi együttes keretéből.

FREIBURG–WERDER BREMEN

A vendégcsapatban Maximilian és Johannes Eggestein is kezdőként lépett pályára – a Werder Bremen Bundesliga-történetében az első testvérpárként.

A Freiburg históriás könyvében is megér majd legalább egy széljegyzetet a mérkőzés: a 93. percben kapott gól volt az 1000. találat a csapat kapujában az eddigi 624 német élvonalbeli meccsén.

MÖNCHENGLADBACH–HANNOVER

A forduló záró mérkőzésén a Mönchengladbach a Hannovert fogadta, s bár Bobby Wood góljával már az első percben előnybe került a vendégcsapat (0–1), a folytatásban már aligha lelte örömét bármely Hannover-szurkoló...

Kisvártatva Thorgan Hazard révén egyenlített a Mönchengladbach, majd a félidő hajrájában (a játék képe alapján teljesen megérdemelten) a vezetést is megszerezte – Michael Lang lőtte ki éles szögből a jobb alsó sarkot (2–1).

A második félidőben Hazard centerezése után a korábbi hannoveri, Lars Stindl bombázta 14 méterről, kapásból a léc alá labdát. A 4–1-es végeredményt a csereként beálló Denis Zakaria állította be, alig két perccel azután, hogy Dieter Hecking pályára küldte.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Freiburg–Werder Bremen 1–1 (Waldschmidt 42., ill. Augustinsson 93.)
Borussia Mönchengladbach–Hannover 4–1 (T. Hazard 7., M. Lang 44., Stindl 58., Zakaria 77., ill. Wood 1.)