Légióskörkép: Futács bomba formában, Priskin-gól László Csabáék ellen

2016.11.07. 13:21
Priskin beállt, majd győztes gólt szerzett (Fotó: Slovan Bratislava hivatalos Facebook-oldal)
A franciaországi Európa-bajnokság után számos magyar válogatott labdarúgó igazolt új csapatba, szerződött a honi bajnokságból külföldre. Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt velük az elmúlt néhány napban! Játszott percek, lapok, gólok!

Beérte pontszámban a Bundesligában éllovas Bayern Münchent az RB Leipzig. Gulácsi Péter csapata a magyar játékossal a kapuban 3–1-re legyőzte a Mainzot. Kleinheisler László 75 percet kapott a Bayer Leverkusen otthonában 3–2-es vereséget szenvedő Darmstadtban. A német másodosztályban Stieber Zoltánék (Kaiserslautern) 1–0-ra megverték az Union Berlint, a gólpasszt a végig pályán lévő magyar középpályás adta.

Nem sikerült jól Bogdán Ádám hétvégéje, a Wigan 3–0-ra kikapott otthon a Readingtől. Sallai Roland 57 percet játszott a Milantól 2–1-re kikapó Palermóban. Nagy Ádám végig a pályán volt, a Roma mégis 3–0-ra legyőzte a Bolognát. Fordulatos mérkőzésen az utolsó pillanatokban veszített pontokat a Lang Ádámot végig a soraiban tudó Dijon. Másik franciaországi légiósunk, Bese Barnabás 28 percet kapott a Lavalt 2–0-ra felülmúló Le Havre-ban.

Ismét betalált Futács Márkó, aki a listavezető Rijeka kapuját vette be. Csapata, a Hajduk Split ennek ellenére 2–1-re kikapott idegenben, Futács 68 percet játszott. A magyar csatár remek formában van, a legutóbbi kilenc tétmérkőzésén nyolc gólt szerzett. Győztes gólt lőtt László Csaba csapata, a DAC elleni hazai meccsen Priskin Tamás, aki csereként 27 percet kapott. Vida Kristopher az utolsó sípszóig pályán volt a vendégeknél.

Futács gólja

Priskin találata 2:50-től

Dzsudzsák Balázs két gólpasszt jegyzett az al-Sardzsa ellen 7–1-re megnyert bajnokin. Németh Krisztiánt kilenc perccel a mérkőzés vége előtt cserélték le, válogatott támadónk betalált az al-Vakra ellen 2–0-ra megnyert bajnokin. Ugyanilyen különbséggel nyert Nikolics Nemanja együttese, a Legia Warszawa, a magyar játékos szerezte csapata első gólját.

Németh gólja

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Bese Barnabás Le Havre (francia II.) Laval (i.) 2–0 28
Dzsudzsák Balázs al-Vahda (arab emírségekbeli) al-Sardzsa (i.) 7–1 90 két gólpassz
Koman Vladimir Adanaspor (török) Rizespor ( i.) 2–2 90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.