Légiósok: Gyurcsóék nem tisztelték az első helyezettet

2016.11.05. 22:39
A Lechia ellen is folytatta jó szereplését a Pogon Szczecin: Gyurcsó Ádám csapata szombat este 1–1-es döntetlent harcolt ki a fordulót a lengyel labdarúgó-bajnokság első helyén váró gdanskiak otthonában.

Gyurcsó Ádám a 65. percbeli lecseréléséig volt a pályán, addigra már kialakult a végeredmény: Rafal Wolski korai vezető gólját Adam Fraczczak tizenegyesével válaszolta meg a magyar légiós csapata.

Érdekes jelenet játszódott le az egyenlítő gól előtt. A lelátóról ugyanis egy darab nápolyit dobtak a pályára a Lechia szurkolói, Fraczczak pedig köszönte szépen, megette a felét, majd belőtte a büntetőt.

A Pogon hármas győzelmi szériája tehát megszakadt, de a veretlenségi sorozata nem – a hat forduló óta nem veszítő Gyurcsóék igyekeznek lépést tartani az élbollyal.

A Lechia egymás után másodszor ikszelt, és rosszabb gólkülönbsége miatt át kellett engednie az első helyet a Jagielloniának.

LENGYELORSZÁG, 15. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

Lechia Gdansk–Pogon Szczecin 1–1
Nieciecza–Korona Kielce 1–3
Jagiellonia–Piast Gliwice 2–0
Az élcsoport: 1. Jagiellonia 30 pont, 2. Lechia 30, 3. Zaglebie Lubin 24 (14), …6. Pogon 21

OLASZORSZÁG, SERIE B, 13. FORDULÓ. Adorján Krisztián a második félidőt töltötte a pályán a Novarában, amely hazai pályán 1–0-ra kikapott a Spaltól. Tamás Krisztián nem játszott a Speziában – az ő csapata is otthon maradt alul ellenfelével, az éllovas Veronával szemben (1–4).

A harmadosztályban Bajner Bálinttal a soraiban kapott ki 1–0-ra a Modena az AlbinoLeffétől, szintén pályaválasztóként.

INDIA. Kitekintő kontinensünk határain túlra: Vadócz Krisztián végig a pályán volt a Mumbai Cityben, amely idegenben 1–0-ra győzött a North East United ellen, és átvette a vezetést a tabellán.