Bundesliga: otthon botlott a Bayern Szalaiék ellen, Aubameyang-mesternégyes

2016.11.05. 17:25
Robert Lewandowski (jobbra) nem tudott betalálni a Hoffenheim ellen (Fotó: Action Images)
A Bayern München 1–1-es döntetlent játszott a Hoffenheimmel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában. A Borussia Dortmund 5–2-re legyőzte a Hamburgot – többek között Pierre-Emerick Aubameyang mesternégyesének köszönhetően –, míg Kleinheisler Lászlóék gólgazdag meccsen vereséget szenvedtek a Bayer Leverkusen otthonában.

BAYERN MÜNCHEN–HOFFENHEIM

Az első félidők két legeredményesebb csapata mérkőzött meg egymással a Bayern München és a Szalai Ádámot végig a kispadon jegelő Hoffenheim „személyében”. A vendégek vezetőedzője, Julian Nagelsmann nagyszerű taktikát rakott össze a címvédő ellen, a Hoffenheim, ha kellett, szabálytalanságokkal tördelte a játékot, és a 16. percben a vezetést is megszerezte. Nadiem Amiri gurított vissza okosan a bal szélről, az érkező Kerem Demirbay pedig 14 méterről védhetetlenül felvarrta a jobb felső sarokba a labdát (0–1).

Szűk húsz percig kellett várni a Bayern válaszára, melyhez szükség volt egy kis szerencsére is. Arjen Robben játszotta ki a labdát a bal oldalra Douglas Costának, akinek beadására Steven Zuber érkezett mintaszerűen és lőtt becsúszva a hálóba (1–1) – apró szépséghiba, hogy a saját kapujába...

A második játékrészben Carlo Ancelotti sorra hozta be a támadóit, ennek ellenére nem lehetett érezni az átütőerőt a bajorok játékában. A hazaiak így is megnyerhették volna a mérkőzést a hajrában, azonban Thomas Müller hatalmas helyzetben a kapus kezébe fejelte a labdát, míg az előrehúzódó Mats Hummels csak a kapufát találta el 12 méterről.

Az utolsó percekben Müller újabb óriási helyzetben hibázott, így maradt az 1–1. A Bayern München ugyan továbbra is vezeti a táblázatot, ám Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig pontszámban beérheti az éllovast, amennyiben vasárnap legyőzi a Mainzot.

HAMBURG–DORTMUND

A hétközi mellőzés után ismét kezdőként lépett pályára a Dortmundban Pierre-Emerick Aubameyang – és ha már megkapta a lehetőséget, élt is vele.

A gaboni támadó klasszikus mesternégyest szerzett a Hamburg otthonában, a 4. és 23. percben közelről mattolta René Adlert, míg a 27. minutumban egy gyönyörű cselt követően lőtt külsővel a bal sarokba (0–3).

A fordulást követően pár perccel negyedszer is beköszönt Aubameyang – amivel holtversenyben átvette a vezetést a góllövőlistán –, és bár Nicolai Müller révén szépített a Hamburg, Ousmane Dembélé visszaállította a négygólos különbséget. A 81. percben Müller ismét betalált, beállítva a végeredményt (2–5).

A Dortmund négy meccset követően nyert ismét a Bundesligában, míg a Hamburg továbbra is nyeretlenül áll az utolsó helyen.

FRANKFURT–KÖLN

Az esti mérkőzésen Huszti Szabolcs csapata, az Eintracht Frankfurt hazai pályán nagy csatában 1–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt, és ezzel utolérte riválisát a tabellán. A mérkőzés egyetlen gólját a szerb Mijat Gacsinovics fejelte az 5. percben. A 88. percben lecserélt Huszti is részt vett az akció felépítésében.

A felek nagy csatát vívtak, de a látvány kevéssé volt élvezetes – ilyen kevés kapura tartó lövés (2) még egyetlen meccsen sem volt ebben a Bundesliga-szezonban.

A négy forduló óta veretlen Frankfurt több mint egy éve nem szerzett gólt ilyen korán a Bundesligában; tavaly szeptemberben még ennél is előbb, a 4. percben jutott vezetéshez – szintén a Köln ellen, és akkor végül 6–2-re győzött.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Gólgazdag meccsen tartotta otthon a három pontot a Bayer Leverkusen, amely 3–2-re felülmúlta a Darmstadtot. A vendégeknél Kleinheisler László kezdett, a 75.percben lecserélték. A mérkőzés hajrájában szerezte meg a győzelmet az Augsburg az Ingolstadt otthonában, a vendégek az utolsó percekben kétszer is betaláltak. Sima, háromgólos sikert aratott a Wolfsburg, amely Freiburgban diadalmaskodott.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Bayern München–Hoffenheim 1–1 (Zuber 34. – öngól, ill. Demirbay 16.)
Bayer Leverkusen–Darmstadt 3–2 (Calhanoglu 32., Brandt 56., Aránguiz 69., ill. Colak 47., Vrancic 85.)
Hamburg–Borussia Dortmund 2–5 (N. Müller 55., ill. Aubameyang 4., 23., 27., 48., O. Dembélé 76.)
Ingolstadt–Augsburg 0–2 (Bobadilla 86., Halil Altintop 90.)
Freiburg–Wolfsburg 0–3 (Gomez 41., 53., R. Rodriguez 85. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Köln 1–0 (Gacsinovics 5.)