NB III: Rudolf Gergely nagy lökést adott az ETO II-nek

2013.11.16. 16:00
A sérüléséből felépült Rudolf Gergely két góllal járult hozzá a Győri ETO második csapatának gólzáporos (4–0) győzelméhez az Újbuda ellen a labdarúgó NB III 14. fordulójának szombati játéknapján. A győriek a második helyen állnak a Nyugati csoportot vezető, szombaton idegenben nyerő Csákvár mögött. A Szeged Germán Tamás mesterhármasa révén idegenbeli győzelemmel erősítette meg második helyét a Középcsoportban, és ugyancsak vendégként nyert a Kazincbarcika, amely átvette a Keleti csoport első helyét a Létavértestől.

KELETI CSOPORT. Az eddigi listavezető Létavértes az első félidőben kétgólos előnyt szerzett a Hatvan ellen, a 69. perctől emberelőnyben játszott, mégsem sikerült nyernie: a vendégek egy öngóllal egyenlítettek a hajrában. A Léta botlása kapóra jött a Kazincbarcikának, amely José David fejesével korán vezetést szerzett Tiszaújvárosban, és annak ellenére győzni tudott – olvasható az onlajnok.com tudósításában –, hogy a hazaiak az első félidőben tizenegyest rúghattak (Szabó Ádám védett) és a második félidőben is fölényben játszottak. A zsinórban ötször nyerő Cigánd ezúttal nem győzött, csakhogy Putnokon a döntetlen (2–2) sem rossz eredmény. Détári Lajos legénysége, a Felsőtárkány kétgólos hátrányból még egyenlített a REAC ellen, de végül egy pontot sem tudott otthon tartani – Mátyus János csapatának győztes gólját Kollár Zsolt szerezte a 70. percben. A kis Fradi a második félidő derekán még vezetett Jászapátiban, aztán a hajrában két gólt kapott, közben emberhátrányba került, és kikapott. Nem mellesleg: immár hetedik bajnoki mérkőzése maradt három pont nélkül. Tovább tart az Ebes vesszőfutása is: Bücs Zsolt csapata sorozatban negyedszer kapott ki, ezúttal az Eger győzte le.

KÖZÉPCSOPORT. A szombat rangadóján a tíz forduló óta veretlen Rákosmente fogadta a Szegedet: a gól nélküli első félidő után a második elején a szegediek gólzsákja, Germán Tamás gyors egymásutánban fejelt, majd lőtt egy gólt, és ugyanő volt az, aki a hajrában megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak. A Videoton II Lupeta góljával nyert Baján, a Szekszárd és a Bölcske egyaránt hármas győzelmi sorozatot épített.

NYUGATI CSOPORT. A sérülése után a győriek második csapatában regenerálódó Rudolf Gergely jó napot fogott ki: a támadó az első félidő végén és a második elején is lőtt egy gólt, így kulcsszerepet játszott abban, hogy a vele, Dudás Ádámmal és Lazar Sztanisiccsal megerősített győri fiatalok kiüssék az Újbudát. Az éllovas Csákvár Horváth Roland és Varga Zoltán góljával az első negyedórában döntő előnyt szerzett a Tököl ellen, amelyből a hajrában két játékost is kiállított a játékvezető. Múlt heti botlása után újra három ponttal gyarapodott a Csepel: a „Szigeti Veszedelem" sok ziccert elpuskázott a Veszprém ellen, de Szluka János a meccs elején, Juhász László a hajrában betalált, Nagy Zoltán pedig kivédett egy büntetőt – meglett tehát a győzelem. Lendületben maradt a Nagyatád és a Balatonfüred: az előbbi négy forduló óta veretlen, az utóbbi egyhuzamban harmadszor győzött.