NB III: Lisztesék feljutottak, bajnok az egyik kis Loki is

2014.05.17. 20:48
A Soroksár idegenben 3–1-re legyőzte a Gyulát a labdarúgó NB III 28. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel eldőlt, hogy megnyeri a Középcsoport küzdelmeit, és feljut az NB II-be. A Keleti csoport bajnoki címe is gazdára talált: a DVSC egyik fiókcsapata, a Létavértes előnye behozhatatlan.
RÖVIDEN
Bogdány Csaba két gólt szerzett a Felsőtárkányban, tavaszi mérlegében immár 12 gól szerepel. A Cigánd 19 mérkőzés után kapott ki.
• A Putnok a 20. percben már 3–0-ra vezetett a Hatvan ellen, de győzelmét csak a hajrában tette biztossá a hatalmas esőben játszott meccsen.
• Az utolsó negyedórában négy gól született Székesfehérváron, a Monor meglepetésre elvitte a három pontot a Vidi II-től.
• A nagyatádi Vukan Nikolics mesterhármassal és öngóllal is a jegyzőkönyvbe került a már kiesett Körmend ellen.
• A Budaörs Laczkovich Donát és Sajbán Máté góljával nyert rangadót Balatonfüreden, visszavágva az őszi hazai vereségért.
Teplán Jánost három héten belül másodszor állították ki, csapata, a 23. perctől emberhátrányban játszó Csepel mégis nyert – a házi góllövőlistát vezető Juhász László ezúttal is eredményes volt.
RÖVIDEN

A vasárnap pályára lépő Szeged pontszámban még utolérheti a soroksáriakat, de pontazonosság esetén a győzelmek száma dönt, és a Soroksár előnye itt már nem ledolgozható (22–18). A Lisztes Krisztiánt is a soraikban tudó soroksáriak szombaton Pandur Péter (2) és a házi góllövőlistát 19 találattal vezető Lovrencsics Balázs góljaival győztek Gyulán.

Három pontot kasszírozott a Létavértes is – a 18 éves cserejátékos, Balogh Norbert a 93. percben szerezte a győztes gólt a derekasan helytálló Nyírbátor ellen –, és mivel a Kazincbarcika kikapott Jászapátiban (ott is a 93. perc döntött, a rutinos Vén Gábor talált a kapuba), itt is ledolgozhatatlan a különbség: pontszámban még előállhat egyenlőség, a győzelmek számában már nem (a Léta 20, a Barcika 17 győzelemnél tart).

Zoran Szpisljak csapata esetében feljutásról még nem beszélhetünk, hiszen a Létavértesnek a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) hivatalos honlapjának minapi tájékoztatása szerint még nincs NB II-es licence – az Elsőfokú Licencadó Bizottság döntése ellen május 23-ig lehet fellebbezni.

A Nyugati csoportban már egy hete eldőlt, hogy a Csákvár végez a feljutást érő első helyen. Bognár György csapata Mihály Dávid és Horváth Roland egy-egy duplájára alapozva gólfesztivált rendezett Veszprémben.