NB III: a Szolnok nyerte a rangadót; ötöt vágott az Ajka

2018.10.14. 17:51
A Keleti csoport rangadóján a Szolnok otthon 1–0-ra legyőzte a Jászberényt, de nem tudta megelőzi a Sajóbábonyt legyőző listavezető Sényőt. Megvan a Gyöngyös első győzelme, a csapat a Tállyát verte meg. A Közép-csoportban a Szeged-GA magabiztosan, 3–0-ra győzött a Kozármisleny otthonában, míg a megbízott edző, Kulcsár Árpád által irányított Pécsi MFC hat bajnoki után győzött ismét. Nyugaton a listavezető Ajka ötöt vágott a Csepel otthonában. Íme, a labdarúgó NB III 10. fordulójának eredményei!

KELETI CSOPORT

A forduló rangadóján a Szolnoki MÁV otthon 1–0-ra legyőzte a Jászberényt, a győztes találatot Földi Marcell szerezte az 52. percben. A szolnokiak sikerét megkönnyítette, hogy a kapus Miski Zoltán kiállítása miatt a vendégek a 10. perctől kezdve emberhátrányban játszottak.

A Tisza-partiak azonban így sem tudtak az élre állni, mivel a Sényő is nyert: hátrányból fordítva verte meg 2–1-re az újonc Sajóbábonyt. Az ESMTK is tartja a lépést a Sényővel, az erzsébetiek az újonc Eger otthonában győztek minimális különbséggel.

Megvan a Gyöngyös első sikere, a csapat a Tállyát győzte le 3–1-re, soraiban Laurinyecz Ákos duplázott. A DEAC fölényesen győzött a DVTK II ellen, míg a Putnok a 93. percben szerzett Bene Attila-gólnak köszönhetően távozott három ponttal Tiszaújvárosból. A Cigánd a Füzesgyarmat otthonában maradt alul, Prisztács Tamás csapata utóbbi öt bajnokiján mindössze egy pontot szerzett. Az SBTC sorozatban negyedszer kapott ki, most éppen a Nyírbátor otthonában 4–2-re.

KÖZÉP-CSOPORT

A Szeged-GA magabiztosan, 3–0-ra győzött a Kozármisleny otthonában, és ezzel ideiglenesen átvette a vezetést – egészen a forduló esti rangadójának lefújásáig: a Szentlőrinc idegenben 1–0-ra legyőzte a Dunaújvárost, így visszavette az első helyet.

Úgy tűnik, hatott az edzőváltás Pécsen, a megbízott tréner, Kulcsár Árpád által irányított PMFC hat bajnoki után győzött ismét – egy góllal az újonc Taksony vendégeként.

Az Iváncsa a minden szempontból (anyagi, sportszakmai, infrastrukturális) nehéz helyzetben lévő Hódmezővásárhelytől távozott három ponttal. A hajrában szerzett gólokkal (82. és 93. perc) győzte le a Rákosmente KSK a Szekszárdot. Az FC Dabas a 31. percben már 4–0-ra vezetett a Makó ellen, végül mégis szoros lett a vége (4–3). A Kecskemét Vladul Stefan duplájával verte meg a SZEOL-t.

NYUGATI CSOPORT

A listavezető FC Ajka 5–0-ra győzött a Csepel otthonában – a végeredmény már az 51. percre kialakult, a bakonyiaknál Oláh László duplázott. Az üldöző Érd csak nehezen gyűjtötte be a három pontot, Limperger Zsolt együttese kétszer is hátrányban volt a Pénzügyőrrel szemben, ám a hajrában a maga javára fordította a bajnokit (4–3).

Kenesei Krisztián is gólt szerzett a 4–1-re győző Komáromban, amely már a harmadik helyen nyomul a tabellán, mivel a Ménfőcsanak otthon kikapott a THSE-Szabadkikötőtől. Bojan Lazics irányításával ismét nyert a Sárvár, amely a Nagykanizsát verte meg három góllal. A BKV Előre négyet vágott a Dunaharasztinak.

Utóbbi öt bajnokijából négyet megnyert a III. Kerületi TVE, az óbudaiak most Andráshidán győztek 3–2-re. A Mol Vidi II hazai pályán 2–1-re nyert a Puskás Akadémia II ellen, a győztes találatot Elvir Hadzic szerezte a 92. percben.