NB II, Nyugati csoport: idegenben nyert a Gyirmót és a Siófok is

2010.04.24. 19:06
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában a 23. fordulóban a listavezető Siófok és a második helyen egypontos hátránnyal a Balaton-partiakat üldöző Gyirmót is kétgólos győzelmet aratott idegenben, így folytatódik a két csapat feljutásért folytatott versenyfutása.
NB II, NYUGATI CSOPORT, 23. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–BFC SIÓFOK 1–3 (1–2)
Tatabánya, 500 néző. V: Iványi Z. (Kepe, Kulman T.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kollár D., Forgács, Farkas V., Megyesi – Szalai T., Vass N. (Farkas J., 58.) Kovács I., Deme – Pérez (Módi, 88.) Folmer (Erős R., 75.). Vezetőedző: P. Nagy László
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi (Márton, 88.), Graszl K., Fehér Zs., László A. – Thiago (Köntös, 68.), Ludánszki, Kanta Sz., Ribi R. (Roni, 69.) Délczeg, Sowunmi. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Folmer (1–0) a 12., Délczeg (1–1) a 34., Fehér Zs. (1–2) a 45., Roni (1–3) a 85. percben
Kiállítva: Dombai A. (Sowunmi elől a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát) a 75. percben
P. Nagy László: – Elpártolt tőlünk a szerencse. A négy kapufa, a kihagyott helyzetek és a kiállítás eredménye a vereség.
Horváth Károly: – Ezt a győzelmet ismét fegyelmezett és taktikus játékkal értük el.
BUDAÖRSI SC–GYIRMÓT SE 0–2 (0–2)
Budaörs, 300 néző. V: Takács J. (L. Tóth, Tóth I.)
BUDAÖRS: Kozma T. – Végh A. (Csobánki, 26.), Varga D., Trampler, Mihályi – Lászka – Sándor I. (Nagy R., a szünetben), Csillag (Tüske, a szünetben), Farkas Á. – Koós, Márkus T. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Homonyik, Horváth R., Baumgartner, Nagy L. (Pék, 83.) – Lajtos (Csermelyi, 62.), Laki B. (Varga L., 72.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Laki B. (0–1) a 2., Nagy L. (0–2) a 35. percben
Lucsánszki Tamás: – Sajnos ismét olyan mérkőzést játszottunk, ahol szépen, de eredménytelenül futballoztunk, óriási egyéni hibákkal tarkítva.
Kiprich József: – Az első félidő alapján megérdemelt győzelmet arattunk, a második játékrészben azonban nem értettem csapatom játékát.
FC AJKA–PÉCSI MFC 2–2 (0–0)
Ajka, 400 néző V: Kovács J. Z. (Péter, Hofbauer)
AJKA: Jánosa – Pothárn, Subicz, Pákai, Gunther – Gaál B. (Kovács G., a szünetben), Császár (Szabó L., a szünetben), Hegyi, Kaj, (Horváth Á., 62.) – Major, Mihalecz P. Vezetőedző: Artner Tamás
PMFC: Hegedűs L. – Nagy J., Stark, Sütő, Szamosi – Gyánó, Pintér A., Lovrencsics G., Nagy O., (Lantos, 70.) – Kvekveskiri (Simonfalvi, 75.), Horváth Zs. (Witrédi, 60.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerzők: Gyánó (0–1) a 64., Pákai (1–1) a 78., Stark (11-esből, 1–2) a 88., Szabó L. (2–2) a 95. percben
Artner Tamás: – A mérkőzés összképe alapján rászolgáltunk az egy pontra. A hosszabbításban nagy erőket mozgósítottunk, kockáztattunk, de megérte.
Várhidi Péter: – Ehhez a mérkőzéshez nem tudok mit hozzátenni.
KOZÁRMISLENY SE–BARCSI SC 1–0 (0–0)
Kozármisleny, 400 néző. V: Mészáros I. (Gyűrűsi, Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Mester – Tóth I., Finta, Éles, Tasselmájer – Dienes (Hergenrőder, 50.), Vojnics-Zelics, Laki Z., Zana (Takács T. –, 63.) Tóth Z. – Lauer (Fabinho, 60.). Vezetőedző: Bene Ferenc
BARCS: Dibusz – Kiss M., Matus, Balogh T., Törtei – Zsömlye, Horváth P., Fülöp T., Kottán K. – Kordé (Nagy G., 70.), Wojtczak (Kottán Gy., 80.). Vezetőedző: Kuczkó Gábor
Gólszerző: Fabinho (1–0) a 86. percben
Kiállítva: Kiss M. (gólhelyzetben buktatta Fabinhót) a 90. percben
Bene Ferenc: – Sok lehetőségünk adódott, de végre jól jöttünk ki egy kiélezett mérkőzésből.
Kuczkó Gábor: – Közönségszórkoztató mérkőzésen a győzelemhez szükséges gólt nem mi szereztük meg.
HÉVÍZ FC–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (0–1)
Hévíz, 400 néző. V: Pintér Cs. (Huszár, Király Zs.)
HÉVÍZ: Miski – Sipos Zs., Kállai, Kovács Zs., Gellér – Páli N., Markovic, Fritz (Rácz I., 78.), Kerek (Koplárovics, 58.) – Balogh L. (Marosvölgyi, 74.) – Csovics. Vezetőedző: Mihalecz István
VIDEOTON II: Halasi – Papizsanszkij, Papucsek, Présinger, Rása –Milanovic, Margitics (Ponczók, 78.), Móri, Fejes – Alison Silva (Máté J., 58.), Sitku (Vujovics, a szünetben). Vezetőedző: Varga István
Gólszerző: Sitku (0–1) a 21. percben
Mihalecz István: – Egyenlő erők küzdelmében magyar szinten klasszis játékos villanásával dőlt el a három pont sorsa.
Varga István: – Nem játszottunk jól, de megérdemeltük a győzelmet.

Bene Ferenc:  – Sok lehetőségünk adódott, de végre jól jöttünk ki egy kiélezett mérkőzésből.
Kuczkó Gábor:  – Közönségszórkoztató mérkőzésen a győzelemhez szükséges gólt nem mi szereztük meg.

1. BFC Siófok 21 15 2 4 36–16 +20  47
2. Gyirmót SE 21 14 4 3 35–16 +19  46
3. PMFC 21 11 5 5 40–20 +20  38
4. FC Tatabánya 22 12 1 9 39–30 +9  37
5. Kozármisleny SE 21 10 7 4 38–22 +16  37
6. FC Ajka 22 10 5 7 36–36 0 35
7. Szigetszentmiklósi TK 21 7 8 6 30–29 +1  29
8. Kaposvölgye VSC 21 7 5 9 30–33 –3  26