NB II, Keleti csoport: gálázott a DEAC, győzött az éllovas Szolnok

2010.04.24. 19:10
A labdarúgó másodosztály Keleti csoportjának első három helyén álló csapatok egyaránt begyűjtötték a három pontot a 23. fordulóban. A legmagabiztosabb a DVSC-DEAC volt, amely 5–1-re győzött a Baktalórántháza vendégeként. Az éllovas Szolnok 1–0-ra verte meg a Békéscsabát, a harmadik helyen álló Vác 2–1-re győzött a Makó ellen.
Vác-Újbuda–Makó 2–1
A bajnokság állása a cikk alján tekinthető meg!
23. FORDULÓ
Vác-Újbuda–Makó  2–1

A TALÁLKOZÓK JEGYZŐKÖNYVEI

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1–0 (1–0)

Tiszaligeti-stadion, 400 néző. Vezette: Oláh G. (Gyarmati II., Kis T.)

SZOLNOK: Farkas B. – Molnár Z., Hegedűs Gy., Pető Z., Cornaci – Nagy Zs. (Antal, 74.), Mile (Kotula, 58.), Czanik, Csehi – Pisanjuk, Farkas K. (Alex, 67.)

Vezetőedző: Vágó Attila

BÉKÉSCSABA: Tóth Z. – Dócza (Bagyinszki, 80.), Csiszár, Makra, Rubus, Horváth T. – Bakró – Borbély, Pozsár, Ursz (Bernáth, 62.) – Berki (Balog, 62.)

Vezetőedző: Pásztor József

GÓLSZERZŐ: Farkas K. (1–0) a 14. percben

Vágó Attila: – A tavasz idény leggyengébb játékával szó szerint kiizadtuk a győzelmet, talán ezért is vagyunk jó csapat.

Pásztor József: – Ha idegenben, az első helyezettel játszik egy csapat és ponttal akar hazatérni, ilyen gólt nem kaphat.

++++

KAZINCBARCIKAI SC–RESTART-CEGLÉDI VSE 2–0 (1–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Berger (Forgács, Sebestyén)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász, Bányai, Kovács R., Sebők T. – Odrobéna (Horváth B., 74.), Fehér B., Ebala, Binder (Engi, 65.) – Stevica, Szilágyi N. (Darai, 83.)
Vezetőedző: Kócsi József
CEGLÉD: Rézsó – Miklósvári, Villányi, Buzás, Kenderes – Fekete A., Busa, Lázár Zs., Nagy A. (Tóth M., a szünetben) – Selei, Kovács I. (Balaskó Cs., 75.)
Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Szilágyi N. (1–0) a 3., Horváth B. (2–0) a 90. percben
Kiállítva: Busa (hátulról megrúgta Sebők Tibort) a 20., Lázár Zs. (hátulról megrúgta Ebalát) az 50. percben

Kócsi József:
– Értékes a győzelem, mert ez a három pont sokat nyomhat a latban a végső sorrend kialakulásánal. Igaz, hogy a játékunk gyakran döcögött, de ezúttal az eredmény volt a fontos.
Simon Antal: – Negyven percet kettős emberhátrányban játszottunk, csak elismerés illeti csapatom valamennyi tagját, hogy így is tartottuk magunkat.

++++

BŐCS KSC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0–0
Bőcs, 400
néző. Vezette: Fajkusz (Vígh T., Agócs)
BŐCS: Hamar Zs. – Bokros, Sipos T., Molnár Zs., Ur – Siróczki, Abdourahman, Lipták L., Vasas V. (Lázár N., 78.) – Zsarnai (Vass L., 70.), Urbin
Vezetőedző: Zsiga Gyula
MEZŐKÖVESD: Tajti N. – Nagy P., Vámosi, Elek N., Sivák – Kaszás, Hegedűs T., Vitelki, Bene (Surányi, 32., Ragó, 90.) – Haburcsák, Bogdány
Vezetőedző:
Huszák Géza

Zsiga Gyula: – Hiányérzetem van, mert jobb teljesítményt nyújtottunk ellenfelünknél. Az első félidőben helyzetek sorát dolgoztuk ki, de kihasználatlanul hagytuk őket.
Huszák Géza: – Az első félidőben átvészeltük a nehéz pillanatokat. Úgy gondolom, a döntetlen reális eredmény.

++++

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE–DVSC-DEAC 1–5 (0–3)

Baktalórántháza, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Ortó, Demeter)

BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Lévai, Szenes (Zámbori, 35.), Márkus Gy., Deák T. (Molnár L., 27.) – Vágó Z., Bodnár J., Rakóczi, Kozma J. – Török I., Szabó R. (Tolnai, 42.)

Játékos-edző: Illés László

DVSC II: Tóth Cs. – Oláh G., Bíró P., Kardos N., Korhut (Angyal N., 68.) – Lucas, Katona A., Spitzmüller, Éles – Szilágyi P. (Bódi, 64.), Etogo (Csorba, 60.)

Edző: Kondás Elemér

Gólszerző: Szilágyi P. (0–1) a 5., Etogo (11-esből, 0–2) a 25., Szilágyi P. (0–3) a 42., Éles (0–4) a 48., Lévai (1–4) az 50., Bódi (1–5) a 86. percben

Illés László: – A döntő szituációkban számunkra kedvezőtlenül alakult a meccs, az ellenfél kíméletlenül kihasználta hibáinkat.

Kondás Elemér: – Számos helyzetünkből ötöt kihasználtunk, így a kezdeti nehézségek után számunkra simán alakult a mérkőzés.

++++

MTK BUDAPEST II–BKV ELŐRE SC 1–1 (0–0)

Budafok, 100 néző. Vezette: Berke (Kiss I. B., Kovács Z.)

MTK II: Szántai – Hajdú S., Ladiszlai, Kornis, Forró – Pintér Á. (Kálnoki Kis, 59.) Melczer – Bonifert, Nagy T., (Hajdu Zs., 81.) Pál Sz. – Molnár M.

Edző: Cseh András

BKV ELŐRE: Tarczy – Nagy A., Molnár A. (Faragó I., 71.) Makrai, Mayer – Csikós, Varga E., Halgas (Sebők I., 61.) Csopaki, Török S. – Gajda (Kóré, 55.)

Vezetőedző: Soós Imre

Gólszerző: Pál Sz. (1–0) 56., Csopaki (1–1) a 88. percben

Kiállítva: Tarczy (Pál Szabolcs lerántásáért) az 53., Ladiszlai (a játékvezető megsértéséért) a 88. percben

Cseh András: – Már negyedik hete, hogy csak apróságokon múlik a győzelmünk.

Kiss Imre: – Ha az első félidőben berúgjuk a helyzeteinket, eldönthettük volna a mérkőzést, de összességében igazságos az eredmény.

++++

DUNAKANYAR-VÁC–MAKÓ FC 2–1 (1–1)

Vác, 200 néző. Vezette: Szilasi (Takács G., Mohos)

VÁC: Sztankó – Króner (Gáspár E., 65.), Páles, Tányéros, Hegedűs Cs. – Albert Á.,  Farkas P.  (Gulyás G., 72.) – Ivanovici, Rusvay, Vén – Rob (Nagy T., 26)

Vezetőedző: Szabados György

MAKÓ: Halász – Rakonczai (Nagy A., 89.), Tóth I., Szamosszegi, Podonyi – Puskás Cs. – Maróti S. (Krucsó, 66.), Varga R.,  Magyar, Bány – Csák Z.

Vezetőedző: Kolozsvári János

Gólszerzők: Ivanovici (1–0) a 4., Csák Z. (1–1) a 25., Nagy T. (2–1) az 59. percben

Szabados György: – Névnap, győzelem, de nem a hagymától könnyezem.

Kolozsvári János: – Kedves kollégám névnapjára ajándékoztunk két gólt.

1. Szolnoki MÁV FC 22 13 6 3 34–19 +15  45
2. DVSC-DEAC 21 13 4 4 43–18 +25  43
3. Dunakanyar-Vác 22 12 6 4 38–26 +12  42
4. REAC 20 11 4 5 53–25 +28  37
5. Makó FC 22 10 3 9 41–37 +4  33
6. Vecsési FC 20 9 5 6 30–21 +9  32