Egy góllal verte a Loki a Budaörsöt, nem bírt a Vasas a Barcikával

F. B.F. B.
2020.08.02. 20:50
A Loki legyőzte a Budaörsöt a bajnoki rajton (Fotó: Kovács Péter)
A szombati, Kaposvár–Nyíregyháza mérkőzés (0–1) után vasárnap kilenc találkozót rendeztek a labdarúgó NB II első fordulójában. A Loki egy góllal verte meg a Budaörsöt, míg a Vasas hazai pályán nem bírt a Barcikával. A dél-alföldi rangadót a Békéscsaba nyerte meg a Szeged ellen. A Gyirmót Heffler Norbert triplájával győzte le a Csákvárt. A Haladás öt gólt szerezve ütötte ki a Siófokot, az újonc Pécs négyet vágott a Dorognak.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

DEBRECENI VSC– BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 5124   néző. Vezette:    Csonka Bence (Szalai Balázs, Márkus Tamás)
DEBRECENI VSC:   Zöldesi – Pávkovics,   Szatmári Cs.,  Poór  – Bényei Á. – Kundrák N. (Bárány, a szünetben), Varga K. (Pintér Á., 73.), Bódi, Ferenczi J. – Tischler,  Sós B. (Szécsi M.,  68.). Vezetőedző: Kondás Elemér
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Gyurácz, Tamás O., Czár (Menyhárt A., 53.) – Horváth E. (Horváth R., a szünetben), Petneházi (Fényes, 57.), Molnár Cs., Petró – Pethő. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:  Szatmári Cs. (1–0) a 84. percben
 Kondás Elemér:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, s nem csak azért, mert az első mérkőzések mindig ilyenek. Nagyon masszívan futballozott a vendégcsapat, igaz, megvoltak a helyzeteink, s ha belőjük ezeket, már a félidőre is előnnyel vonulhattunk volna. Fontos három pontot szereztünk, erőt adott, hogy ilyen sok néző volt a stadionban, s hogy a szurkolók végig biztatták a csapatot.
Bognár György:– Megérdemelten nyert a hazai csapat, amely időnként első osztályú ritmusban játszott, mi pedig a saját, NB II-es ritmusunkat sem tudtuk megközelíteni. Nem közelítettük meg az általam elvárt játékot, de ez betudható a hosszú kényszerszünetnek is. Remélem, hogy meccsről meccsre jobbak leszünk.

VASAS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–1)
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 2416 néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Kovács Gábor)
VASAS: Jova – Terbe, Litauszki, Tóth Bence, Silye – Hinora (Kleisz, 60.), Szatmári L., Hidi M. – Balajti (Birtalan, 79.), Feczesin, Vernes (Pekár, a félidőben). Vezetőedző: Bene Ferenc
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Orosz D., Oltean, Fótyik, Zahorán (Németh T., a szünetben) – Toma, Heil, Krausz, Tóth L. (Tóth Borisz, 60.) – Bereczki (Korbély, 80.), Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Toma (0–1) a 13., Feczesin (1–1) a 63. percben
Bene Ferenc:
– Azt nyújtotta az ellenfelünk, amire számítottunk, agresszív volt, kilencvenkilenc százalékban a védekezésre összpontosított. Az első félidőt tartom elszalasztott lehetőségnek, a második játékrészben rendben volt a hozzáállásunk. Nem mondom, rászolgált az egy pontra a Kazincbarcika, ugyanakkor ha pontozásos lenne ez a sportág, mi jöttünk volna ki győztesen ebből a párharcból.
Vitelki Zoltán: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, csak kapkodtuk a fejünket, milyen igazolásokat vitt véghez az ellenfelünk. A stabilitásra fektettük a legnagyobb hangsúlyt, illetve a mentális erősségünket próbáltuk kihasználni. A játékosok elvégezték azt, amit kértem tőlünk. El kell ismerjem, hogy a kapusom, Horváth László kimagaslóan jól védett, sokat köszönhetünk neki.

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–2 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 4500 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Teodoros, Kovács II Gábor)
SZEGED: Takács J. – Kárász, Moga, Deák I., Bitó – Jovanovic, Simon Ádám (Oláh G., 66.), Varga Sz., Dobos Á. – Grumics (Germán, 83.), Gajdos (Takács T., 59.). Vezetőedző: Dobos Barna
BÉKÉSCSABA: Uram – Szalai D., Nagy S., Bora, Mészáros M. – Babinyecz (Kovács Á., 63.), Király P., Pantovics, Szabó P. (Gránicz, 86.) – Paudits, Lukács R. (Máris, 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Lukács R. (0–1) az 58., Máris (0–2) a 84., Takács T. (1–2) a 90. percben
Kiállítva: Nagy S. a 82. percben
Dobos Barna:
– Az első félidőben fölényünk ellenére nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy büntetőt hibáztunk, megjegyzem, nem Dobos Áron, hanem Miroszlav Grumics volt kijelölve. Összességében a harcos, fegyelmezett Békéscsaba rászolgált a győzelemre.
Schindler Szabolcs: – Vérbeli rangadót játszottunk a jól felkészített Szeged ellen. A mérkőzés fordulópontját Uram János büntetőhárítása jelentette. A második félidő második felében gyors kontratámadásokra építettünk, és közülük kettőt eredményesen fejeztünk be. Biztató a jövőre nézve, hogy van tartása a csapatunknak.

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–5 (1–3)
Siófok, 1000
néző. Vezette: Zám Zsolt (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Kiss B., Polényi, Jagodics B., Deutsch B. – Kecskés T. (Elek B., 61.), Tajthy – Hajnal G. (Balogh B., 55.), Cipf, Tömösvári – Horváth P. Vezetőedző: Gál István
HALADÁS: Verpecz – Csilus, Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Szekér Á., Holdampf, Kiss B. (Doktorics, 86.) – Medgyes Z. (Rácz F., 72.), Tóth Barna (Jancsó, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Medgyes Z. (0–1) a 14., Tóth D. (0–2) a 20., Medgyes Z. (0–3) a 23., Horváth P. (1–3) a 45., Jancsó (1–4) a 78., Rácz F. (1–5) a 91. percben
Gál István:
– Húsz perc alatt lerendeztük a mérkőzést az ellenfelünk javára. Egyes periódusaiban a találkozónak jól játszottunk, de a lehetőségeinket sajnos nem tudtuk kihasználni, és ez a végén megbosszulta magát. Az eredmény viszont nem tükrözi hűen a mérkőzésen mutatottakat.
Mátyus János: – Csodálatos hangulatban, sok száz szurkolónk előtt megérdemelt győzelmet arattunk. Messze nincs ekkora különbség a két csapat között, de a két szerzett gólunk meghatározta a játék képét, és a második félidőben jó játékunkkal sikerült ekkora előnnyel lezárnunk a meccset.

GYIRMÓT FC GYŐR –AQVITAL FC CSÁKVÁR   3– 0 (2–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 380   néző.  Vezette:   Pillók Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Huszár Balázs)
GYIRMÓT:  Rusák – Major M.,   Hudák D., Németh B.,  Hajdú Á.  – Lázár P. – Herjeczki (Simon András,   80.), Nagy P.   (Vass Á.,  80.), Vogyicska,  Heffler N. – Szatmári I.   (Varga B.,   53.). Vezetőedző:Csertői Aurél
CSÁKVÁR:   Markek   – Posztobányi  (Ganbayar,   a szünetben), Albert I.,   Vukaszovics, Koch – Mészáros D. (László N., 60.) – Kocsis B.,   Sejben,    Baracskai (Nándori,  64.), Madarász M.  – Daru. Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:   Heffler N. (1–0) a 6., Heffler N. ( 2–0  ) a 25., Heffler N. ( 3–0) az 53. percben
Csertői Aurél:
– Azt kaptam vissza a játékosoktól, amit elterveztük, remélem, ezt az ötletes, lendületes játékunkat a következő fordulókban is folytatjuk, mert nagyon fontos lenne, ha néhány hétig az élbolyban tanyázhatnánk. Ez a későbbiekre is nagy önbizalmat adna csapatunknak.
Visinka Ede:  – A játék szinte minden elemében felülmúltak bennünket a hazaiak, ezért a győzelmükhöz nem férhet kétség. Két óriási helyzetünk volt a szünet előtt, amelyekkel felzárkózhattunk volna, de a hazai kapus meggátolta gólszerzési törekvésünket.

SZOLNOKI MÁV FC–SZENTLŐRINC SE 1–0 (1–0)
Szolnok, 1000
néző.  Vezette:   Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Csatári Tibor)
SZOLNOKI MÁV:  Molnár-Farkas – Csirmaz,  Horgosi (Földi M.,  76.), Tamás L., Kovács O., Bárdos – Tisza K.,  Tóth Benjamin (Berdó,   86.), Szabó B.  (Kónya,   60.) – Novák Cs.,   Kotula M. Vezetőedző: Csábi József
SZENTLŐRINC:   Hajagos – Molnár R. (Vajda R.,   86.), Havas, Keresztes B.,  Nagy B.  – Hleba    – Kovács D.  (Kapronczai,   55.), Kondor,    Törőcsik P. (Fröhlich,   55.) – Harsányi,  Sili.  Vezetőedző:    Marián Sluka
 Gólszerző:  Novák Cs. (1–0 ) a 42. percben
 Kiállítva: Berdó a 89. percben
Csábi József:
– Az történt, amire számítottunk, a Szentlőrinc nagyon motiváltan lépett pályára. Egy sima mérkőzést sikerült nehézzé tennünk, az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót. A második játékrészben már kevésbé voltam elégedett a játékkal, a középpályás védekezésünk többször elcsúszott. Büszke vagyok rá, hogy csapatunk az idén még veretlen. Értékes győzelmet arattunk.
Marián Sluka:  – Egész héten készültünk a Szolnok erős fejjátékára, mégis fejesből kaptuk a gólt… Az első félidőben éreztem egy kis félelmet, nem voltunk eléggé bátrak. Újoncok vagyunk, sok olyan játékosunk van, aki tavaly az NB III-ban játszott, nekik még bele kell rázódniuk ebbe az osztályba. Voltak biztató akcióink, helyzeteink, de sajnos pont nélkül kellett távoznunk. A második félidei játékunk alapján szerdán már a győzelem megszerzésére is esélyünk lehet.

FC AJKA–ETO FC GYŐR 2–1 (0–0)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 2800 néző. Vezette: Barna Gábor (Becséri Gergely, Kiss Balázs)
AJKA: Horváth T. – Kovács N, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi (Irimiás, 88.), Zamostny (Lengyel B., 69.), Csizmadia Z. – Nagy K. (Zsolnai R., 76.). Vezetőedző: Kis Károly
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Vári, Fejes A., Forró – Kiss M. (Király B., 62.), Vaskeba, Vitális (Múcska, a szünetben) – Szimcsó (Szuhodovszki, 79.), Priskin, Májer. Vezetőedző: Tuifel Péter
Gólszerző: Nagy K. (1–0) az 56., Zsolnai R. (2–0) a 79., Priskin (2–1) a 82. percben
Kis Károly:
– Értékes, megérdemelt győzelmet arattunk, nagyon fontos a jó rajt a bajnokságban. Többször eldönthettük volna a mérkőzést, rengeteg helyzetet hagytunk ki, határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt. A kapott gól után nagyszerűen védekezett a csapat, s ebben a szurkolóinknak is nagy szerepe volt, hiszen ebben a kiegyensúlyozott, erős mezőnyben sokat számít a drukkerek támogatása.
Tuifel Péter: – Ezen a napon jobb volt az ellenfél, teljes mértékben a hazaiak akarata érvényesült. Nem tudtuk azt a játékot játszani, amelyet elterveztünk a meccs előtt. Rengeteget hibáztunk, ezeket ki kell javítani. Sok az új játékos, építgetjük a csapatot, hosszú távon fontos szerep hárulhat a fiatal labdarúgókra.

PÉCSI MFC–DOROGI FC 4–0 (4–0)
Pécs, 3500
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
PÉCS: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L., Katona L. – Geiger (Nikics, 59.), Futó – Grabant, Kónya D., Óvári (Hegedűs M., 77.) – Tihanyi (Batizi-Pócsi, 67.). Vezetőedző: Vas László
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus (Berkó, 17.), Varjú, Zabari (Papp M., 65.) – Tóth Barnabás, Mészáros Á. – Girsik (Beliczky, 57.), Kovács M., Szerencsi – Vígh Á. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Rácz L. (1–0) a 12., Óvári (11-esből, 2–0) a 21., Geiger (3–0) a 29., Sági (4–0) a 32. percben
Vas László
: – Csodálatos rajtot vettünk az NB II-ben, amiért keményen megdolgoztak a fiúk. Mi is követtünk el azért hibákat, ezeket ki kell javítani, hiszen kihasználhatják ellenünk, az előnyeinkre pedig tovább kell alapozni.
Németh Szabolcs: – Az első félidőben oktatást kaptunk a Pécstől, agresszíven letámadtak bennünket. A másodikban már több területet kaptunk, kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de a hazai győzelem megérdemelt. Sajnálom a minket elkísérő szurkolókat.

SOROKSÁR SC–DEBRECENI EAC 1–0 (0–0)
Budapest,
Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep,500  néző. Vezette:Ducsai József (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
SOROKSÁR:    Varga Á. – Bene,  Gengeliczki,   Valencsik,  Pászka   – Gyömbér,   Huszák – Orosz Márk (Gárdos,    78.), Korozmán N. (Magyari,   59.), Szerető – Erdélyi L.  (Lovrencsics B.,   61.). Vezetőedző:  Lipcsei Péter
DEAC: Szabados   – Nagy Z.,   Szabó K.,   Belényesi,   Orosz Marcell – Damásdi (Karikás,   64.), Spitzmüller, Takács P. ,    Sigér Á.,  Székely D.,  (Sándor T.,   88.) – Urbin (Burai, 84.). Vezetőedző:   Balogh Pál
Gólszerző:Pászka (1–0 ) a 86. percben
 Lipcsei Péter:
 – Masszív ellenféllel találkoztunk a nyitányon, amelyet újonc létére sem vehettünk félvállról, s szerencsére a játékosaim maradéktalanul végrehajtották az utasításokat, csúsztak-másztak a pályán. A mezőnyfölényünk a hajrában érett góllá, a játék képe alapján megérdemelten szereztük meg mindhárom pontot.
Balogh Pál: – Sokáig jól álltuk a sarat, kevés lehetőséget engedélyeztünk a hazaiaknak, ám sajnos nekünk sem voltak nagy helyzeteink, a támadások felépítésére már kevés energiánk maradt. A hajrában beszorított minket az ellenfelünk, s egy pillanatnyi kihagyás miatt üres kézzel kell távoznunk Soroksárról.