Videó: nem Mervó találata lett a nap gólja a FIFA-nál

2015.06.01. 23:28
Bejárta a világot Mervó Bence Észak-Korea ellen (5–1) szerzett mesterhármasa, a futballkedvelők különösen a harmadik gólja után csettinthettek, amikor a kapust kicselezve az alapvonal közeléből belsőzött az ellenfél kapujába. A FIFA mégsem ezt a gólt, hanem a Nigéria–Brazília (2–4) találkozó első afrikai gólját választotta a nap találatának.

Bár Mervó Bence mesterhármast ért el az Észak-Korea ellen 5–1-re megnyert U20-as vb-csoportmeccsen, a FIFA mégsem az ő góljai közül, hanem az E-csoport másik mérkőzéséről választotta ki a nap találatát.

MERVÓ BENCE HARMADIK GÓLJA

A Nigéria–Brazília (2–4) találkozónIsaac Success találata lett a leglátványosabb, amelyet a nigériai játékos a 10. percben szerzett. Az indoklás szerint nem is maga a befejezés, hanem Musa Yahaya akciót elindító rabonapassza döntött.

SUCCESS TALÁLATA 0:22-TŐL

Mervó Bencéről elismerően írtak a FIFA honlapján. „Mervó minden bizonnyal nem számított ilyen debütálásra, amikor felkelt reggel. Azonban miután elérte, akkor kétszeresen is megdöbbenhetett, hiszen ezzel a bravúrral bekerült az elit klubba olyan ikonok közé, mint Kiss László, Albert Flórián és Kocsis Sándor.”

MERVÓ ELSŐ GÓLJA...

...ÉS MÁSODIK GÓLJA

28 Ennyi volt a hétfői játéknapon esett gólok száma. Ez elosztva meccsenként átlagosan hét gólt jelent, amellyel új U20-as vb-rekord született. Ebből Németország válogatottja szerezte a legtöbbet, amely 8–1-re győzte le Fidzsit. A németeknek ez volt eddigi történetük során a legnagyobb különbségű győzelmük az U20-as vb-ken.

U20-AS LABDARÚGÓ-VB, ÚJ-ZÉLAND
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Észak-Korea–Magyarország 1–5 (1–2) (
Mervó 17., 49., 82., Kalmár 33., Forgács 60., ill. Csoe 31.)
Nigéria–Brazília 2–4
(Success 10., Yahaya 28., ill. Gabriel Jesus 4., Judivan 34., 82., Boschilia 59.)

Az E-csoport állása
1. Magyarország 1 1 0 0 5–1 3
2. Brazília 1 1 0 0 4–2 3
3. Nigéria 1 0 0 1 2–4 0
4. Észak-Korea 1 0 0 1 1–5 0

A csoport első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb csoportharmadik jut tovább a 16 közé.