U20-as vb: német kiütés; fordított Brazília Nigéria ellen

2015.06.01. 06:27
Az U20-as labdarúgó-világbajnokság harmadik napján a magyar válogatott is pályára lép, ám előtte a csoportunkban (az E jelűben) már lejátszottak egy mérkőzést, amelyen Brazília 4–2-re legyőzte Nigériát. Az F-csoportban kiütést láthattak a nézők, Németország 8–1-re felülmúlta Fidzsit.

Fordulatos találkozót játszottak a mi négyesünkben, Brazília ugyanis négy perc alatt előnybe került, ám a 28. percre már Nigéria vezetett 2–1-re. Bár Manu Garba szövetségi edző fogadkozott, hogy – ebben a korosztályban első alkalommal – legyőzi csapatával a selecaot, a dél-amerikai együttes innentől kezdve nem engedte ki a kezéből az irányítást még a szünetig egyenlített, a második játékrészben pedig két újabb gólt szerezve 4–2-re nyert.Manu Garba szövetségi edző fogadkozott, hogy – ebben a korosztályban első alkalommal – legyőzi csapatával a selecaot, a dél-amerikai együttes innentől kezdve nem engedte ki a kezéből az irányítást még a szünetig egyenlített, a második játékrészben pedig két újabb gólt szerezve 4–2-re nyert.

Az F-csoportban magyar idő szerint 3 órakor Németország – a magyar csapathoz hasonlóan – hétgólos győzelmet aratott Fidzsi felett, 8–1-re nyert. A mieink meccsével egy időben Üzbegisztán fordulatos mérkőzésen kapott ki Hondurastól, a 92. és a 96. percben is született gól.

U20-AS LABDARÚGÓ-VB, ÚJ-ZÉLAND
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Nigéria–Brazília 2–4
(Success 10., Yahaya 28., ill. Gabriel Jesus 4., Judivan 34., 82., Boschilia 59.)
Észak-Korea–Magyarország 1–5 (Mervó 17., 49., 82., Kalmár 33., Forgács 60., ill. Csoe 31.)