Újpest: sikeres tárgyalások, játszhatnak a kérdéses futballisták!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.15. 20:55
null
Örülhetnek a lila-fehér szurkolók (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest FC közleményben jelezte, hogy bár a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) két átigazolási időszakra szóló eltiltással sújtotta a klubot, az emiatt kérdéses játékengedélyű futballisták pályára léphetnek az NB I nyitó fordulójában. Az Újpest közleményét tartalmi változtatás nélkül közöljük.

 

 

„A FIFA szankciói és a sorozatos sérülések miatt a kerettel kapcsolatban régen közölhettünk jó hírt, de most ennek is eljött az ideje.

Mint ismeretes, a FIFA egy 2014 év eleji igazolás miatt azzal a sportfegyelmi szankcióval sújtott minket, hogy két, soron következő átigazolási időszakban nem regisztrálhatunk új játékosokat. Emellett több labdarúgónk játékengedélye körül is vita alakult ki, hogy az ítélet vajon őket is érintheti-e. A bizonytalan helyzet miatt hat futballistánk játékengedélye kérdésessé vált, ezért a klub vezetősége az MLSZ-szel és a FIFA-val folyamatosan tárgyalt ez ügyben, és az utolsó pillanatban végül feloldották az engedélyekre vonatkozó tilalmakat.

Ennek köszönhetően örömmel tudatjuk kedves szurkolóinkkal, hogy a holnapi nap folyamán Kecskés Ákos, Cseke Benjámin, Nagy Tibor, Bojan Szankovics, Pávkovics Bence és Balogh Balázs (ő jelenleg sérült) pályára lépésének nincs semmilyen jogi akadálya.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
A FIFA ÁTIGAZOLÁSI EMBARGÓVAL SÚJTOTTA AZ ÚJPESTET!
Emiatt egyelőre kérdéses, hogy a jelzett átigazolások megvalósulhatnak-e.
Részletek itt!»

Az Újpest tájékoztatása szerint a kérdéses játékengedélyű játékosok pályára léphetnek! Részletek itt!»

Érkezők:
Cseke Benjámin
(MTK, kölcsön után végleg), Nagy Tibor (MTK, kölcsön után végleg, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők: Kecskés Ákos (Atalanta – Olaszország, ismét kölcsönbe)
Kölcsönből visszatérők: Gubacsi Zoltán
(Szigetszentmiklós), Tóth Patrik (Budaörs)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: Pávkovics Bence
Kiszemeltek: Novothny Soma (Napoli – Olaszország, legutóbb DVTK – kölcsönben)
Távozók: Filkor Attila (lejárt a szerződése, Gyirmót), Kabát Péter (visszavonult) Litauszki Róbert (Cracovia Kraków – Lengyelország)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Lencse László (Puskás Akadémia)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk:
Tóth Patrik

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
3 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
6 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
7 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:15

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
Tegnap, 15:00

Csillag születik: így köszönti a FIFA a 39 éves Lionel Messit – videó

Foci vb 2026
Tegnap, 13:49

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
Tegnap, 13:45
Ezek is érdekelhetik