Továbbra is élen a Paksot legyőző Vasas

2016.09.10. 17:51
Kulcsár Tamás gólja döntött – szép volt a csukafejes (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Vasas 1–0-ra legyőzte Kulcsár Tamás góljával a Paksot. Így függetlenül attól, mi lesz az MTK–Ferencváros örökrangadó végeredménye, a Vasas továbbra is az élen marad.

A találkozó a riói olimpián az első magyar aranyérmet szerző Szász Emese kezdőrúgásával indult.

Óvatosan kezdtek a csapatok, egyik gárda sem tudta magához ragadni a kezdeményezést. Hol a Vasas, hol a Paks próbálta uralni a játékot. Az első helyzetre a 14. percig kellett várni, de a hazaiak kapusa, Nagy Gergely vetődve hárítani tudta a paksi lövést.

Az volt az ember érzése az első 30 percet tekintve, hogy a két csapat egy súlycsoportban van. Holott a forduló előtt a Vasas az élen állt, a Paks pedig a kiesés elől menekült.

A találkozó 34. percében megszerezték a vezetést a hazaiak. Bal oldali szabadrúgást követően elszállt a labda a védők feje fölött, ez Kemenest is becsapta, a labda pedig a kapufáról kifelé pattanva pont Kulcsár Tamás elé pattant, aki csukafejessel a kapuba tessékelte azt. 1–0

A félidő utolsó percében lehetősége volt a Paksnak az egyenlítésre, ám Bertus Lajos öt méterről az üres kapura egészen a Nagykörútig lőtte a labdát.

A második félidőben nagyobb iramban kezdtek a felek, de a játékrész inkább a Vasas fölényében mutatkozott meg. Többet támadott a fővárosi csapat, de igazán nagy lehetősége nem volt. Kemenesnek nyújtóznia kellett párszor, a kapusok közül neki volt több dolga a mérkőzésen. Michael Oenning jól cserélt, hiszen Remili Mohamed beállása után új lendületet kapott az együttes, ez is kellett ahhoz, hogy megszerezzék a három pontot a piros-kékek.

Összességében a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna, igaz, a hazaiaknak több helyzetük volt a mérkőzésen.

A Vasas győzelme azt is jelenti, hogy függetlenül attól, mi lesz az MTK–Ferencváros örökrangadó végeredménye, a piros-kékek továbbra is élen maradnak a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Vasas–Paks 1–0 (Kulcsár T. 34.)
DVSC–Újpest 2–1 (Holman 9., Horváth Zs. 83., ill. Szekulics 78. – öngól)
Videoton–Haladás 3–0 (Stopira 51., Feczesin 72., Géresi 90.)
Mezőkövesd–Budapest Honvéd 3–1 (Bacelic-Grgic 29., Strestík 52., Egerszegi 89., ill. Hidi 11.)
Gyirmót FC Győr–DVTK 1–0 (Sallói 74.)

1. Vasas FC 8 6 1 1 12–5 +7 19
2. Ferencvárosi TC 8 4 2 2 15–9 +6 14
3. Szombathelyi Haladás 8 4 2 2 12–10 +2 14
4. Videoton FC 8 4 1 3 17–7 +10 13
5. Újpest FC 8 4 1 3 9–7 +2 13
6. Budapest Honvéd 8 3 2 3 10–8 +2 11
7. Debreceni VSC 8 3 2 3 11–12 –1 11