Pintér először örülhetett Mezőkövesden, a Honvéd bánta

2016.09.10. 17:51
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Mezőkövesd hátrányból 3–1-re legyőzte a Budapest Honvédot, ezzel Pintér Attila megszerezte első hazai győzelmét a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–HONVÉD 3–1 (Bacelic-Grgic 29., Strestík 52., Egerszegi 89., ill. Hidi 11.)

Háromhetes szünet és az átigazolási időszak hajrája után folytatódtak a labdarúgó NB I küzdelmei. A mezőkövesdi szurkolók a pihenő előtti Üllői úti pontrablás után az első hazai győzelmükre készültek, a Honvédnak szorítók pedig alighanem Davide Lanzafame debütálása miatt várták leginkább a találkozót. Az olasz csatár 2013-ban fél szezont töltött a kispestieknél, akkor tíz mérkőzésen ötször talált az ellenfelek kapujába.

A régi-új Honvéd-játékos hamar igazolta, hogy miért is szerződtették: a 11. percben a felezővonal közeléből pontosan ívelt középre a kiugró Hidi Patriknak, aki a tizenhatoson kívülről kapásból átívelte a hazaiak kapusát (0–1). A kapott találat megzavarhatta a Mezőkövesdet, a hazai játékosok sokáig nem találták a helyüket, míg a Honvéd letámadással folyamatosan nyomást gyakorolt. A 29. percben mégis egyenlített a Kövesd, Stipe Bacelic-Grgic megszelídítette a mellel elé tálalt labdát, majd üggyel-bajjal a kapufáról a gólvonalon túlra jutott a lövése (1–1).

Jót küzdött a Mezőkövesd, győzelem lett az eredménye (Fotó: Földi Imre)

Nem sokkal a fordulást követően az eredmény is megfordult Tarmo Kink beadására Marek Strestík érkezett pontosan, és közelről bevette a Honvéd kapuját (2–1). A szlovák csatár már a gól előtt is rendre megiramodott a kapu felé, ám mindegyiknél lesen találta az indítás. Érezte Marco Rossi, hogy változtatásra van szükség, jött is az új szerzemény, Zsótér Donát és a góllövőlistát a forduló előtt holtversenyben öt találattal vezető Eppel Márton. A cserék felpörgették a vendégek játékát, a gólerős támadót többször is helyzetbe hozták társai. A mérkőzés ott ment el véglegesen a Honvédnak, amikor a kontrát megakadályozó Hidi a 75. percben megkapta második sárgáját, emberhátrányba juttatva csapatát.

A nem sokkal korábban beálló Sós Bence rendkívül aktívan játszott, több veszélyes kontrát is vezetett, amelyet csak szabálytalanul tudott megállítani a Honvéd. Így volt ez a 89 percben is, a szabadrúgást a sértett végezte el, Horváth András elsőre még védeni tudott, a kipattanóra lecsapó Egerszegi Tamás labdája azonban már utat talált a kapujába. 3–1

A Mezőkövesd ezzel megszerezte első hazai győzelmét a bajnokságban, és elmozdult a kiesőzónából.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Vasas FC 8 6 1 1 12–5 +7 19
2. Ferencvárosi TC 8 4 2 2 15–9 +6 14
3. Szombathelyi Haladás 8 4 2 2 12–10 +2 14
4. Videoton FC 8 4 1 3 17–7 +10 13
5. Újpest FC 8 4 1 3 9–7 +2 13
6. Budapest Honvéd 8 3 2 3 10–8 +2 11
7. Debreceni VSC 8 3 2 3 11–12 –1 11
8. Mezőkövesd Zsóry FC 8 2 3 3 9–11 –2 9