A szokásos Újpest-döntetlen, ezúttal a Vasas ellen. És Kecskeméten

2016.11.05. 17:50
Nagy küzdelem és döntetlen Kecskeméten (Fotó: Bús Csaba)
Remek második félidőt láthattak a Kecskemétre utazó szurkolók a Vasas és az Újpest rangadóján, amely 2–2-re végződött. Ez a találkozó volt a labdarúgó NB 15. fordulójának záró mérkőzése.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

ÚJPEST–VASAS 2–2 (Windecker 34., Bardhi 56., ill. Saglik 49., Korcsmár 77.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Külföldön is felfigyeltek már a Michael Oenning vezette Vasas vitézkedésére, ez nem meglepő, de azt nem tudjuk, hogy értelmezhető-e határainkon kívül, hogy miért kell az Újpest és a Vasas soros rangadóját Kecskeméten rendezni?

Maradjunk annyiban, komoly pénzt kereshetett volna az, aki pár évvel ezelőtt megfogad egy ilyen eseményt, a Vasasnak pedig az lehetett egy kisebb főnyeremény már a mérkőzés előtt, hogy a tabella második helyén álló Ferencváros kikapott odahaza a Pakstól.

Azonban az Újpest is nyerni akart, és házigazdaként sokkal többet támadott ellenfelénél, egy szöglet után Windecker József pedig góllal torolt meg egy védelmi hibasorozatot: 1–0!

Finoman szólva sem volt élvezhető az első félidő, ezért is cseréltek a szünetben, illetve nem sokkal utána a mesterek, és meg is lett a látszatja: előbb Mahir Saglik lőtte ki szabadrúgásból a bal felső sarkot (1–1), majd Enisz Bardhi talált a jobb felsőbe közelről egy parádés akciót megkoronázva. 2–1!

Lüktetővé, izgalmassá vált a bajnoki, felváltva forogtak veszélyben a kapuk és a játékosok testrészei (nem kímélték egymást a felek a felázott talajon), bár Korcsmár Zsoltnak biztosan nem fájt, amikor Nagy Tibor hason rúgta őt a labdával, mert az onnan az újpesti kapuba csorgott: 2–2!

Elkapta a győzelmi láz mindkét felet a végére, az edzők is hajtották előre a csapatokat, nem védőket küldtek be csereként – újabb gólt azonban nem láthattunk. A „mérkőzéslabdát” egyébként Windecker rontotta el.

Kilenc forduló óta nyeretlen az Újpest az élvonalban, zsinórban a hatodik bajnokiján is döntetlenre végzett (összesen 12 gólt lőve) – ugyanakkor nem használta ki győzelemmel a Fradi botlását az éllovas Vasas, amelynek immár a Videoton a legközelebbi üldözője.