Váratlan vereség: a Videoton egy góllal kikapott Pakson

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.04.28. 16:50
Munkában a fehérvári védelem (Fotó: Molnár Gyula)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paks hazai pályán Haraszti Zsolt góljával 1–0-ra legyőzte a Videotont.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Paks–Videoton 1–0 (Haraszti 67.)
Paks, Városi Stadion, 2000 néző. V: Solymosi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

33. Balmazújváros (i) DVTK (i)

Arra készültek a fehérváriak, ami szeptember 6-án, a 6. fordulóban már összejött: legyőzni a Paksot a saját pályáján. Akkor a Marko Nikolics edzette együttes alig egy órát követően négygólos előnyre tett szert, végül 4–1-re verte meg az idényben első hazai vereségét elszenvedő riválisát. Annak a találkozónak az egyik főszereplője, a gólszerző és remek teljesítményt nyújtó Danko Lazovics ezúttal sárga lapok miatt kihagyni kényszerült az összecsapást, igaz, két csapattársa, Pátkai Máté és Anel Hadzic éppen letöltötte az eltiltását, így az ő játékukra számíthatott Marko Nikolics. A szerb karmester távollétében Huszti Szabolcsra várt a feladat, hogy Marko és Sztefan Scsepovics mögött futballozva fazont adjon a vendégek játékának, de az előző körben a Debrecen ellen jó teljesítményt nyújtó Kovács István is a csapatban maradt – neki a középpálya bal oldaláról kellett segítenie a támadásokat.

A tolnaiak szakvezetőjének, Csertői Aurélnak nem könnyítette meg a helyzetét, hogy eltiltás miatt két jobbhátvédje, Kulcsár Dávid és Vági András is hiányzott, így a középső védő, Lenzsér Bence húzódott ki a védelem jobb oldalára. A vendéglátó a múlt héten bravúros 2–2-es döntetlent játszott a Ferencváros otthonában (a zöld-fehérek a 94. percben büntetőből egyenlítettek), ami legalábbis jelezte, hogy az ugyancsak az aranyat megcélzó Videotonnak meg kell szenvednie ellene.

A Paks előtt az első negyedóra végén adódott először komoly lehetőség: Anel Hadzic felelőtlenül, pontatlanul passzolt a saját térfelén középre, az egyik legjobb rúgótechnikájú hazai labdarúgó, Haraszti Zsolt lefülelte az átadást, ám 18 méterről gyengén lőtt, így Kovácsik Ádámnak nem okozott gondot a hárítás. Bő tíz perc múlva jött az újabb hazai lehetőség: egy remek labdakihozatalt követően Hahn János remekül húzott el a bal szélen, betört a büntetőterületen belülre, ám nem tudta megjátszani a középen érkező társakat… Tévedett, aki azt gondolta, a Videoton „benyomja” a saját térfelére az ellenfelét, és a Paks elsősorban védekezik majd, valamint kontrákra épít. Az éllovas játékában jó ideig nem volt meg az a lendület – ráadásul a kreativitás is hiányzott –, amely létszámfölényes helyzeteket hozott volna az ellenfél kapujának előterében. Kívülről úgy tűnt, a vendégegyüttes ezúttal is elsősorban szögletek után tud veszélyeztetni. A 33. perc hozta a játékrész legszebb jelenetét: Haraszti Zsolt három védő gyűrűjében pazar bokamozdulattal teremtett magának lövőhelyzetet, megcélozta a bal alsó sarkot, Kovácsik Ádám azonban bravúrral védeni tudott.

Marko Nikolics kényszerből már a szünet előtt cserélni kényszerült (Anel Hadzicot Boban Nikolov váltotta), Csertői Aurél pedig a második félidőre hozta be Bartha Lászlót. Ha nem is helyzetből, de az első lehetőség a fehérvári tizenegy előtt adódott, Simon Ádám becsúszása után a felperdülő labda Sztefan Scsepovics elé került, ám nagy helyzetből a jobb sarok mellé lőtt. Bartha László labdakihozatala után a házigazda előtt adódhatott volna a következő sansz, ám nem vette észre a jobb oldalán egyedül érkező Haraszti Zsoltot, balra passzolt, így elakadt a támadás. A második NB I-es meccsét játszó Rácz Gergő és Stopira ütközése után a zöld-foki-szigeteki légiós csak hosszú ápolást követően térhetett vissza, a nagyobb csapás azonban ezután következett a vendégek számára. Villámgyors paksi támadás végén Haraszti Zsolt önzetlenül Bertus Lajosnak teremtett ziccert, és bár Kovácsik Ádám bravúrral védett, a kipattanó labda Szabó János beadása után visszakerült Haraszti Zsolthoz, ő pedig hanyag mozdulattal a Videoton kapujába lőtt (1–0).

Érett a meglepetés, bár azt kell mondanunk, a mutatott játék alapján a Paks teljesen megérdemelten vezetett, hiszen a második játékrészben mindenben riválisa fölé nőtt, és azok után, hogy egy héttel korábban a Ferencvárost tréfálta meg, ezúttal a másik bajnokesélyest, a Videotont is… A Paks 2015. szeptember 12-e óta először tudta legyőzni a fehérváriakat – és teljes joggal tartotta otthon a három pontot.