nemzetisport.hu 2016.08.06 17:55 Frissítve: 2016.08.07 20:08

A Ferencváros nem tudta bedarálni a Paksot

Nem született gól a Ferencváros paksi vendégjátékán a labdarúgó NB I negyedik fordulójában.

Florian Trinksnek nem ment Pakson (Fotó: Földi D. Attila)

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Paks–Ferencváros 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Thomas Doll, a Diósgyőrt a múlt héten lemosó Ferencváros német mestere nem változtatott kezdőcsapatán, de az első félidőben nem igazolta döntése a régi edzői bölcsességet, miszerint győztes csapatot nem érdemes piszkálni.

A legfrissebb magyar vonatkozású átigazolási hírekről itt olvashat!
Az NB I-es csapatok összes átigazolását itt találja meg!
Az NB I-es csapatok felkészülési meccsei
MLSZ-pénzek, légiósok, tévé, kupaindulók – top 10 NB I-es tudnivaló
Melyik csapat hol játszik? Mennyiért mehetünk Fradi- vagy Újpest-meccsre? – futballtérkép

Ellenben Csertői Aurél gyengébb formában lévő legénysége sokkal motiváltabban futballozott, és csak magát okolhatja, hogy három első félidei helyzetéből egyetlen gólt sem szerzett – miközben a Ferencváros a játékrész elején és a végén is ziccerig jutott, ám Marco Djuricin és Florian Trinks sem lőtt eléggé pontosan közelről.

A félidőben kisütött a nap, talán ez tett rosszat a mérkőzésnek, amelynek színvonala sokat esett a második játékrészre: a hazaiak főként a biztos védekezésre koncentráltak, a vendégek Böde Dániel, Djuricin csatárkettőse pedig alig kapott használható labdát.

Egy-egy lehetőség adódott azért a két csapat előtt, de sem Koltai Tamás, sem Gera Zoltán nem célzott precízen, Báló Tamás pedig nagyszerű becsúszással mentett az ötösön Böde elől.

A 67. percben fordulóponthoz érkezhetett volna a bajnoki, de az egykori ferencvárosi Haraszti Zsolt az ötös elől sem tudott túljárni Dibusz Dénes eszén. A hajrára elfáradtak a hazaiak, már csak a védekezéssel törődtek, Doll pedig Stanislav Sesták beküldésével frissítette volna csapata támadójátékát.

A hajrá kifejezetten unalmasra sikeredett, maradt a nulla nulla: nem érdemelt győzelmet az ellenfelét bedarálni akaró Ferencváros, nem érdemelt vereséget a több helyzetig jutó Paks. 0–0

„Ezzel a mérkőzéssel senki sem lehetett elégedett. Nem volt jó meccs, az akciók hektikusak voltak, nem tudtuk azt a jó teljesítményt nyújtani, amit az előző héten. Lehet, hogy ha Djuricin helyzete bemegy, akkor máshogy néz ki a találkozó. A Paks jól védekezett, mi pedig túl keveset mozogtunk a támadások során, nem voltunk elég gyorsak, így nem volt elég a szabad terület sem. Mindenért keményen kell megdolgozni, nem szabad hátradőlni senkinek sem. Gyakran előfordul, hogy egy csapat elveszít egy ilyen találkozót, most egy ponttal kell hazamennünk – mondta a találkozót követően Thomas Doll a fradi.hu-nak.

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A Honvéd nála az egyik legértékesebb márka.

2018.09.23 12:41:30

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Hrabina Alex „kivédte a Vidi támadóinak a szemét”, ám a fehérváriak így is két góllal jobbnak bizonyultak.

2018.09.22 14:07:52

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)

A Magyar Kupa főtáblájának első fordulójában kétgólos sikert aratott a Rebrov-csapat.