A döntetlenkirály Újpest az MTK-t sem tudta legyűrni

2016.12.03. 15:20
Nem bírt egymással az MTK és az Újpest a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A lila-fehérek szerezték meg a vezetést az első félidőben, a szünet után viszont egyenlíteni tudott az MTK, így pontosztozkodás lett a vége.

Az Újpest Enis Bardhi góljával szerzett vezetést (Fotó: Hegedüs Gábor)

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

MTK–ÚJPEST 1–1 (Poór 47., ill. Bardhi 16.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Gyenge formában, pontra/pontokra éhesen várta az Újpest elleni derbit az MTK, amely a kiesőzóna közelébe sodródott. A lila-fehérek a legutóbbi nyolc bajnokijukból heten ikszeltek, így ők is egyértelműen a három pontért érkeztek az Új Hidegkuti-stadionba.

Az Újpest kezdte jobban a találkozót: a harmadik percben Nemanja Andrics bal oldali beadására Enisz Bardhi érkezett középen, de erőtlen lövését hárítani tudta Danijel Petkovics. Intő jel volt mindenesetre az MTK számára. A hazaiak labdatartással próbálták ráerőltetni akaratukat a vendégekre, több-kevesebb sikerrel.

A 16. percben ugyanis a labdatartás okozta az MTK vesztét: saját térfelén veszítette el a labdát, Balogh Balázs volt erőszakos és szemfüles, az újpesti csapatkapitány az MTK védelme mögé löbbölt, a kilépő Bardhi pedig tizenegy méterről a kapu közepébe bombázott, Petkovicsnak esélye sem volt hárítani. (0–1)

Habár az MTK próbálta továbbra is többet birtokolni a labdát, a helyzetek mégis az Újpest előtt adódtak. A 30. percben Souleymane Diarra verte meg Poór Patrikot a bal szélen, de lövésébe beleléptek, míg a levágódó labdát Lázok János lőtte keresztbe a kapu előtt. Tíz minutummal később Andrics pillanatai következtek, az Újpest légiósa a bal oldali kapufát trafálta telibe. A szünetben így egygólos előnyben voltak a vendégek.

A fordulás után egy teljesen új szemléletű MTK futott ki a gyepre, mintha a szünetben vért ittak volna a kék-fehérek. Ennek villámgyorsan meg is lett az eredménye, a második félidő második percében egyenlített a házigazda. Kanta József tekert középre egy szögletet, amire Banai Dávid borzalmasan jött ki a kapujából, túljutott rajta a labda, épp PoórPatrikhoz, aki közvetlen közelről a hálóba pofozta azt. (1–1)

Sőt! Alig néhány perc elteltével máris megfordíthatta volna a találkozót az MTK, azonban ordító ziccert hagyott ki. Kanta ugratta ki középen remek ütemben Gera Dánielt, aki egy az egyben vezethette a labdát Banaira, tizenegy méterről megpróbálta átemelni az újpesti kapust, de fölé löbbölt. A vendégek kettős cserével próbáltak új lendületet hozni a játékba, több-kevesebb sikerrel.

A hajrában az Újpest nyerhette volna meg a mérkőzést, Balogh Balázs középre kanyarítását követően Kecskés Ákos azonban a kapu torkából sem tudott gólt szerezni, fölé durrantott. A végeredmény így 1–1 lett, és a lila-fehérek (lassan) kiérdemlik az NB I döntetlenkirálya címet a legutóbbi kilenc bajnokijukon játszott nyolc ikszükkel. Az MTK közben továbbra is a kiesőzóna árnyékában tanyázik.