Négy góllal küldte haza az MTK a szenvedő Haladást

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2018.12.08. 16:50
A Haladás nem tudott méltó ellenállást kifejteni a Hungária körúton (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK már a meccs elején vezetést szerzett, és ellenfelénél végig jobban játszva, biztosan győzte le a Haladást a labdarúgó NB I 17. fordulójában. A gyámoltalan vendégek egy percig sem tudták megakadályozni a hazaiak sikerét, amely nagyobb különbségű is lehetett volna, de a négy gól is önmagáért beszél.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
MTK–Haladás 4–0 (Baki 5., Lencse 48., Gera 57., Farkas II B. 87.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Karakó.

A MECCS KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Csaknem egy órával a mérkőzés kezdete előtt az Új Hidegkuti Nándor Stadionhoz érve nem dalolászó drukkerek, hanem kutyát sétáltató emberek látványa várta az arra járót. Túlzás lenne tehát azt állítani, hogy meccshangulat uralkodott a létesítmény környékén. Pedig fontos mérkőzést rendeztek szombat délután – még ha nem is kedvező előjelekkel.

Az MTK Budapest és a Haladás is kifejezetten pocsék formában vágott neki az összecsapásnak: a fővárosiak a legutóbbi két bajnokijukat egyaránt elveszítették (Diósgyőr 2–3, Debrecen 0–1), a Magyar Kupából pedig kipottyantak az Ajkával (1–2) szemben. A szombathelyiek ugyan továbbjutottak a kupában az Iváncsa ellen (4–2) , az NB I-ben azonban Horváth Ferenc irányításával is csak botladoznak.

A szerencse sem áll mostanság e két együttes mellett. Ezt bizonyítja, hogy kilenc perccel a kezdés előtt már csak Vogyicska Bálint melegített bőszen, akit eredetileg a kispadra jelölt Feczkó Tamás, a hazaiak vezetőedzője. A szakember végül Kanta József helyett küldte pályára a 20 esztendős futballistát – aki alig négy perc múlva már Baki Ákos nyakában lóghatott.

Hamar megszerezte ugyanis a vezetést a hazai együttes, az más kérdés, hogy miért bambultak el a vendégek, s asszisztáltak ahhoz, hogy az MTK védője szabadon fejelhessen a hosszú sarokba. Lehet, a vasiak ekkor a lelátón sétálgató Mikulás, krampusz kettőst nézték, akik szaloncukrot osztogattak a drukkereknek.

A gólpasszal jelentkező Bognár István kis híján megduplázta az MTK előnyét, szabadrúgása után kevéssel suhant el a labda a bal oldali kapufa mellett. A Haladás próbált támadni a folytatásban, de a szombathelyiek labdarúgói több esetben is súlytalannak bizonyultak. Horváth Ferenc összefont vagy hátra tett kézzel sétálgatott a technikai zónában, és nézte, ahogy az MTK előbb majdnem megduplázta az előnyét (Baki Ákos a lécre fejelte Bognár István beadása után a labdát), majd hogy együttese a 39. percben találta el először (!) az MTK kapuját.

Egyre inkább kezdtek szertefoszlani a Hali pontszerzésről szőtt álmai, ugyanis nemcsak az első, hanem a második félidő elején is hibázott hátul, ezúttal Lencse László volt eredményes, majd néhány perccel később Gera Dániel lőtt a vendégek kapujába úgy, hogy a labda Rózsa Dániel lába között suhant be. A meccs ekkor már eldőlt – sőt a hajrában Farkas II Balázs is szép gólt szerzett –, a hazaiak teljesen megérdemelten nyertek.

A gödörből a kék-fehérek lábaltak ki, míg a szombathelyiek egyre mélyebbre zuhannak. A sereghajtó Horváth Ferenccel a kispadon a megszerezhető huszonhét pontból csak négyet kapart össze.