De még milyen jó az öreg a háznál! Torghelle volt a nyerőember a Fradi ellen

2016.09.10. 20:20
Nagy csata folyt a pályán a szünet után, még a hajrára is maradt izgalom (Fotó: Szabó Miklós)
Torghelle Sándor az első félidőben gólpasszt adott, majd miután egyenlített a Ferencváros a házigazda MTK ellen a Dunaújvárosba kihelyezett örökrangadón, a veterán támadó a ráadásban tizenegyesből eldöntötte a rangadót a labdarúgó NB I 8. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
MTK–FERENCVÁROS 2–1 (Gera D. 33., Torghelle 93.11-esből, ill. Rju 70.)
Kiállítva:
Vukmir (70., MTK)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tervek szerint egy emberöltőn belül az utolsó albérletben rendezett örökrangadó láthattuk, ezúttal Dunaújvárosban, ugyanis hamarosan kész az MTK új stadionja. Korábban a Puskás Ferenc Stadionban, Győrben, Kispesten és Angyalföldön is összecsapott az MTK és a Ferencváros, akiknek 210. találkozója két helyzettel indult, de Böde Dániel hiába cselezte ki már a kapust is, kisodródott közben balra, Torghelle Sándor meg az égbe postázta Kanta József csodapasszát.

Némi mezőnyjáték után Torghelle gólpasszal javított, Gera Dániel pedig megmutatta, hogyan kell kiszorított szögből a kapuba emelni: 1–0!

Stílusosan Csikar-szögből szerzett vezetést az MTK.

A legfrissebb magyar vonatkozású átigazolási hírekről itt olvashat!
Az NB I-es csapatok összes átigazolását itt találja meg!
Az NB I-es csapatok felkészülési meccsei
MLSZ-pénzek, légiósok, tévé, kupaindulók – top 10 NB I-es tudnivaló
Melyik csapat hol játszik? Mennyiért mehetünk Fradi- vagy Újpest-meccsre? – futballtérkép

Thomas Doll a szünetben becserélte Varga Rolandot és Rju Szung Vut is, utóbbi kis híján első lövéséből gólt szerzett, de az MTK debütánsa, Danijel Petkovics némi üggyel-bajjal a kapufára tolta a labdát. Doll az utolsó fél órára egy védő helyére beküldte a támadó Marko Djuricint, aki gólpasszt adott Rju Szung Vunak a 70. percben: 1–1!

Megérdemelt volt az egyenlítés, az MTK már a 60. perc előtt elkezdte húzni az időt, majd felhagyott a támadásokkal, de Dragan Vukmir nagy lehetőséghez juttatta a Fradit, a hajrá előtt ugyanis teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Az emberhátrányba került kék-fehérek ezt követően még visszább álltak, és várták a fergeteges Fradi-rohamokat – hiába, így maradt volna az egy egy, ha a 90. perc után nem kezez a 16-oson belül Kanta szabadrúgása után Djuricin, a büntetőhöz odaálló Torghelle Sándor pedig ezt az örökrangadót is eldöntötte.

2–1 lett a vége, a forduló nagy nyertese az MTK mellett az előnyét öt pontra növelő éllovas Vasas lett.

A Doll trenírozta Ferencváros már zsinórban negyedszer kap ki az MTK vendégeként...

EDZŐI REAKCIÓ
„Nagyon örülünk a három pontnak. Az első félidőben nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszottunk, a Ferencvárosnak alig akadt lehetősége, ez azért elég ritka. A második játékrészben eredménykényszerben voltak, jobbnál jobb játékosokat cseréltek be. Ekkor nem tudtunk úgy kihozni a labdát, mint az első félidőben, várható volt, hogy a Fradi kiegyenlít. A végén ugyan jött a szerencsefaktor, de azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. A többi eredmény tudatában mi is eredménykényszerben voltunk, remélem ez a három pont kihúzza a csapatot abból a nyári Európa-liga-mérkőzések utáni helyzetből és lassan rendbe leszünk” – mondta Teodoru Vaszilisz, az MTK vezetőedzője az M4 Sportnak.

„Nagyon bután viselkedünk, amikor gólokat kapunk. A meccs vége előtt az ellenfeleink rendre kiharcolnak olyan szabadrúgásokat, amelyek teljesen feleslegesek, nem viselkedünk okosan, van olyan játékosom, aki még nincs teljesen formában. Nagyon hektikus mérkőzés volt, a fiúk ennek ellenére mindent beleadtak, csak az volt a baj, hogy mindent erőből próbáltunk megoldani, nem voltak kidolgozott akcióink. Ezen a téren kell rendet rakni. Mindig támadunk, de nem viselkedünk elég okosan akkor, amikor gólt kapunk, jelenleg nehéz időszakon megyünk keresztül” – értékelt Thomas Doll, a Ferencváros edzője.

Torghelle (középen) büntetett, az MTK ünnepelhetett (Fotó: Szabó Miklós)
1. Vasas FC 8 6 1 1 12–5 +7 19
2. Ferencvárosi TC 8 4 2 2 15–9 +6 14
3. Szombathelyi Haladás 8 4 2 2 12–10 +2 14
4. Videoton FC 8 4 1 3 17–7 +10 13
5. Újpest FC 8 4 1 3 9–7 +2 13
6. Budapest Honvéd 8 3 2 3 10–8 +2 11
7. Debreceni VSC 8 3 2 3 11–12 –1 11
8. Mezőkövesd Zsóry FC 8 2 3 3 9–11 –2 9