A Pintér-csapat nem lassít, a Videotont is elkapta

2016.11.19. 15:25
A Mezőkövesd küzdelmes meccsen verte meg a Videotont (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Mezőkövesd 2–1-re megverte a Videotont. Bár sokáig döntetlenre állt a meccs, Marek Strestík kései találatával sorozatban ötödik meccse maradt veretlen Pintér Attila alakulata.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–VIDEOTON FC 2–1 (Kink 9., Strestík 86., ill. Scsepovics 27.)

Az előző három forduló legtöbb gólját szerző csapata látogatott az ebben az időszakban legkevesebbet kapó otthonába – a Mezőkövesd három meccsen nulla gólt kapott, a Videoton 11-szer talált be.

Ahogy az előzetesen várható volt, a Videoton kezdte aktívabban a mérkőzést, a Mezőkövesd kontrákra rendezkedett be. Az utóbbi taktika látszott kifizetődőbbnek, a 9. percben Molnár Gábor jobbról ívelt remekül Loic Nego mögé, az érkező Tarmo Kink pedig a kapuba fejelt (1–0).

A játék képe ezután sem változott, a székesfehérváriak kitartóan rohamoztak, míg a hazaiak fegyelmezetten várták a lehetőséget, hogy megindulhassanak. A Mezőkövesd a 27. percig tudta zárva tartani a kapuját: Danko Lazovics a támadótérfél közepéről passzolt a középen induló Marko Scsepovicsnak, aki az elcsúszó Szeles Tamás mellett egyedül törhetett kapura, és a kapuba passzolt Tomás Tujvel mellett (1–1).

A második játékrészben a hazaiak már sokkal támadóbban léptek fel, mint az elsőben, de összességében továbbra is a Videoton birtokolta többet a labdát. A Kövesdnél Ulysse Diallo és a csereként beálló Stipe Bacelic-Grgic is veszélyes volt, a vendégeknél Feczesin Róbert és Géresi Krisztián eresztett rá egy-egy jó lövést.

Már a mérkőzés elején is sok durva szabálytalanság miatt kellett megszakítani a játékot, ez a második félidőben sem változott, minek leglátványosabb példája Fiola Attila felszakadt szemöldöke volt.

A döntetlenszagú, roppant küzdelmes meccsen négy perccel a rendes játékidő végén érkezett a hideg zuhany a Videotonnak: egy szabadrúgást Bacelic-Grgic szemfülesen passzolt Marek Strestíknek, aki a tizenhatoson belül jobbról kilőtte a hosszú felsőt. 2–1

A Videoton fontos három ponttól esett el, míg a Mezőkövesd ezen meccsen gólt kapott ugyan, de sorozatban ötödik találkozóján őrizte meg veretlenségét.