A derbi után Mezőkövesden is Böde döntött – élre állt az FTC

BORBOLA BENCE, HATÁR DÁVID (közvetítés)BORBOLA BENCE, HATÁR DÁVID (közvetítés)
2017.10.28. 15:20
A Ferencváros nagy csatában szerzett három pontot Mezőkövesden (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a Ferencváros Böde Dániel góljával 1–0-ra legyőzte idegenben a sereghajtó Mezőkövesdet, így az Újpesten megbotló Videotont megelőzve a tabella élére állt.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–FERENCVÁROS 0–1 (Böde 39.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2935 néző. Vezette: Pintér Cs.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

És akkor jött Böde Dániel.

A mérkőzésen addig jószerivel semmi nem történt, a hidegfront a pályán is érződött, amikor a szünet előtti percekben a ferencvárosi csatár a magasba ugrott és a kapuba bólintotta a labdát (0–1). Egy hete, az Újpest ellen 1–0-ra megnyert derbin láttunk már hasonlót: a támadó figyelte a labdát, tolatott a kapu irányába, majd a lehető legjobb ütemben elrugaszkodott a talajtól. Pedig addig alig néhányszor ért labdába – egyszer kibikázta a stadionból –, ám ez az ő igazi erénye, a semmiből képes gólt szerezni. Hiába átlag feletti magasságú védő a mezőkövesdi Hudák Dávid és Szalai Attila, Böde Dániel mindkettőjüket túlugrotta, a mozdulatát tanítani kellene.

Böde Dániel gólja

Ez a fejes mentette meg az első félidőt...

Merthogy ne szépítsük, az első negyvenöt perc csapnivaló volt.

A lelátón sálba, sapkába öltözött, pokrócba burkolózott, ásítozó drukkerek üldögéltek, s a gyepen is álmoskásan zajlott a játék. Úgy tűnt, a hirtelen jött hidegfront a futballistákat is megfogta. Rengeteg volt a rossz passz és indítás, a rossz elgondolás, a kispadok előtt nem véletlenül kapott kis híján gutaütést Kuttor Attila és Thomas Doll is. Felváltva kiabáltak a pálya irányába, hol hangosakat fütyültek, hol teli torokból ordítottak. Ritka volt az olyan pillanat, amikor elismerően tapsolhattak.

Hogy mi történt a két öltözőben a szünetben, nem tudni, egy biztos, immár mindkét csapat játékosai jobban kapkodták a lábukat, mert lettek helyzetek, gólszerzési lehetőségek. A kövesdieknél Kuttor Attila a hátrány tudatában kettőt is cserélt – behozta Tóth Bencét és a szerb csatárt, Lazar Veszelinovicsot –, s ha nem is (csak) ezért, de hatékonyabb volt a hazai csapat a vendégek kapuja előtt. Nem sokon múlott, hogy kiegyenlítsen a Mezőkövesd, kétszer is csupán centiméterekkel a kapufa mellett gurult el a labda, ám a gól csak nem akart összejönni. Nem véletlenül idegeskedtek a szurkolók a lelátón, a tabella utolsó helyén álló mezőkövesdieknek nagyon kellenének a pontok, hiszen az eddig begyűjtött tíz egység nagyon kevés. Harcolt, küzdött a házigazda együttes, azt nem lehet mondani, hogy a fordulást követően ne akart volna, de a vendégek eszén így sem tudott túljárni. A hajrában Böde Dánielt tévesen lesen állította meg a játékvezető, a zöld-fehérek csatára nem véletlenül limbálta a mutatóujját a bíró és az asszisztens irányába, a rossz ítélet azonban nem befolyásolta a meccs kimenetelét, hiszen a Ferencváros végül így is nyert.

Kínkeserves kilencven perc volt ez, a Fradi számára pedig ismét Böde Dániel mentette meg a találkozót. Ha az a gól nincs, az átlagosnál jóval gyengébb lett volna az összecsapás.

Fontos mérkőzést nyert meg a zöld-fehér gárda, és lélektanilag is fordulópont lehet ez a siker, hiszen megelőzte a Videotont a tabellán.