Hiába volt több helyzete, nem tudott nyerni a Kisvárda

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2018.08.25. 19:20
Támadásban a hazaiak (Fotó: Meder István)
Az ismét hazai pályán szereplő Kisvárda a Diósgyőr ellen sem tudta megszerezni első NB I-es győzelmét, a több Várda-helyzetet is megúszó vendégek az 1–1 után egy ponttal tértek haza az élvonalbeli bajnokság 6. fordulójában.

Nem tudtuk levenni a szemünket Anderson Picóról. Nem állítjuk, hogy a Kisvárdahuszonkilencévesbrazilbalbekkje a magyar Roberto Carlos, de azt igen, hogy sohasem láttunk még senkit, aki mind külső testi jegyeiben, mint játékstílusában jobban hasonlítana a legendás brazil világbajnokhoz.

Biliárdgolyót idéző kobakjával, alacsony termetével, tömzsi testalkatával és azt meghazudtoló gyorsaságával fáradhatatlanul rakétázottfel-lea bal oldalvonal mentén, öt méterről becsúszva szerelt, és amint lehetősége kínálkozott,lőttis,úgy,mint a 20. percben, amikor kevés hiányzott ahhoz, hogy az ősz gólját szerezze.

Második meccsén volt kezdő az újonccsapatban, de a pedigréje jelentős: hazájában a Flamengóban és a Gremióban is évekigfutballozott. Nagy showman, ez mindjárt látszott – annak minden áldásával és átkával.A 40. percben például a tizenhatos túlsó csücskéhez ért oda a diósgyőri akcióhoz, tanárian szerelt, majd teljesen indokolatlanul sarokkal passzolt volna, eladta a labdát, szöglet lett, a szögletből pedig gól,azaz asemmiből, helyzet nélkül talált be a vendégcsapat.

Sajnálta a semleges szurkoló a sereghajtó újoncot, mert Dajka László együttese egyértelműen uralta az első félidőt. Matija Misicnek is volt remek lövése, Brana Ilics előtt is adódott lehetőség, és a Kisvárda egyébként is futballozott, a Diósgyőr pedig lényegében semmit sem csinált, az ellenfél kapujának a közelében sem járt az égből pottyantgólig (0–1).

A szünet utáni percekben az élet úgy adta vissza a várdaiaknak, amit elvett tőlük, hogy az ő góljukat is egy szöglet készítette elő:az azt követő tizenegyesből szerezte meg Vári Barnabás a Kisvárda történetének első hazai NB I-es gólját.

Ezután is sokkal jobb volt a Várda, Anderson Pico szabadrúgásból, majd a kipattanóból is majdnem „eltörte” Antal Botond kapus kezét, majd Ilics csak néhány centit tévedett.Később Bohdan Melnyik ballábas lövése tartott a bal felső sarok felé, és AntalBotondóriási bravúrja mentette meg a borsodiakat.Majd Ilicstől jött megint egy bomba, alig mellé.

Remekül és nagyon látványosan futballozott a Kisvárda,de nem tudta megszerezni a győzelemhez szükséges gólt, így a történelmi siker még várat magára. 1–1

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!