BORBOLA BENCE 2019.03.09 16:48 Frissítve: 2019.03.09 22:15

Hiába lőtt három kapufát a Kisvárda, egy pontot hazavitt a Honvéd

A labdarúgó NB I 24. fordulójában nem bírt egymással a Kisvárda és a vendég Bp. Honvéd. Az első félidőben a hazaiak Grozav gólja mellett a kapufát is kétszer eltalálták. A játékrész végén a Honvéd beleerősített, s pár másodperccel a szünet előtt Danilo révén kiegyenlített. A második 45 percben a hazaiak újból lőttek egy kapufát, és a Honvédnak is voltak helyzetei, ám maradt az 1–1.

Munkában a piros mezes Kisvárda védelme (Fotó: Szabó Sándor)

NB I
24. FORDULÓ
Kisvárda–Bp. Honvéd 1–1 (Grozav 28., ill. Danilo 45+1.)
Kisvárda, Várkerti Sporttelep, 2110 néző. Vezette: Solymosi Péter

A végén csupa lehajtott fejű futballista ballagott az öltözőbe.

A kiesés elől menekülő kisvárdaiak az elmaradt három pontot, a bronzra hajtó kispestiek a kimaradt helyzeteket siratták – a döntetlennel egyik csapat sem volt elégedett. A szurkolók kötelességből tapsoltak, a kispadon ülők egykedvűen pacsiztak egymással, de az egy pont senkit sem boldogított ezen a napon.

A mérkőzésen készült legjobb Nemzeti Sport-fotókat a forduló képgalériájában, ide kattintva tekintheti meg!

Pedig a mérkőzés elején bekezdtek a csapatok. Negyedóra sem telt el, s a hazaiak kétszer is a kapufát találták el, míg a kispestiek óriási ziccert rontottak. Érezhető volt, a csata aligha lesz nulla nulla – nem is lett... A Kisvárda az első félidő közepén úgy futballozott, ahogyan egy bentmaradásra hajtó együttesnek kell, a piros mezesek bátran mentek előre, hol a jobb, hol a bal oldalon indítottak formás támadást, és a télen nagy meglepetésre az NB I-be szerződő Gheorghe Grozav révén meg is szerezték a vezetést.

A 29-szeres román válogatott csatár első magyarországi bajnoki gólját szerezte a Honvéd ellen, a jelek szerint barátja meghozta neki a szerencsét. A találkozóra ugyanis a román légióstól Sorin Cigan kért belépőt, aki a kilencvenes évek elején az Újpestben és a Ferencvárosban is megfordult.

A vezetés megszerzése után úgy tűnt, a Kisvárda ezt a mérkőzést behúzza, a rendkívül fontos három pontot otthon tartja, ám az újonc a félidő végére leeresztett – érkezett is a kispesti egyenlítés Danilo jóvoltából.

A Honvéd a szünet utáni periódusban jobban játszott a hazaiaknál, akiket időnként a szerencse, máskor Felipe kapus mentett meg, ám a szerencsével a hazaiak is hadilábon álltak – a szélről beinduló Gosztonyi András révén harmadszor is a lécet találták el. Dajka László és Supka Attila is támadókat dobott csatába a hajrára, de gól már nem született.

A két csapat játékosai bosszúsan csaptak egymás tenyerébe a lefújást követően, a döntetlennel mindkét csapat távolabb került az álmától.

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Az volt pályafutása első piros lapja, a Fradi ellen jött a második – a forduló vitája és egyéb legjei.

2019.03.17 22:06:31

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A szabálymagyarázatokkal agyonterhelt ítélkezés egyre nevetségesebb lesz.

2019.03.17 10:50:39

Csertői: Egyelőre nincs értelme merészebb álmokat szövögetni • Vignjevics: Amikor Traoré pályán van, olyan, mintha a többiek állnának.

2019.03.16 23:22:29

2019.03.16 20:40:38

„Király Gábor csak annyit mondott a játékvezetőnek, hogy les volt, »fuck off« nélkül. Ha ezért kiállítás jár...”