Hiába lőtt három kapufát a Kisvárda, egy pontot hazavitt a Honvéd

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2019.03.09. 16:48
Munkában a piros mezes Kisvárda védelme (Fotó: Szabó Sándor)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában nem bírt egymással a Kisvárda és a vendég Bp. Honvéd. Az első félidőben a hazaiak Grozav gólja mellett a kapufát is kétszer eltalálták. A játékrész végén a Honvéd beleerősített, s pár másodperccel a szünet előtt Danilo révén kiegyenlített. A második 45 percben a hazaiak újból lőttek egy kapufát, és a Honvédnak is voltak helyzetei, ám maradt az 1–1.

NB I
24. FORDULÓ
Kisvárda–Bp. Honvéd 1–1 (Grozav 28., ill. Danilo 45+1.)
Kisvárda, Várkerti Sporttelep, 2110 néző. Vezette: Solymosi Péter

A végén csupa lehajtott fejű futballista ballagott az öltözőbe.

A kiesés elől menekülő kisvárdaiak az elmaradt három pontot, a bronzra hajtó kispestiek a kimaradt helyzeteket siratták – a döntetlennel egyik csapat sem volt elégedett. A szurkolók kötelességből tapsoltak, a kispadon ülők egykedvűen pacsiztak egymással, de az egy pont senkit sem boldogított ezen a napon.

Pedig a mérkőzés elején bekezdtek a csapatok. Negyedóra sem telt el, s a hazaiak kétszer is a kapufát találták el, míg a kispestiek óriási ziccert rontottak. Érezhető volt, a csata aligha lesz nulla nulla – nem is lett... A Kisvárda az első félidő közepén úgy futballozott, ahogyan egy bentmaradásra hajtó együttesnek kell, a piros mezesek bátran mentek előre, hol a jobb, hol a bal oldalon indítottak formás támadást, és a télen nagy meglepetésre az NB I-be szerződő Gheorghe Grozav révén meg is szerezték a vezetést.

A 29-szeres román válogatott csatár első magyarországi bajnoki gólját szerezte a Honvéd ellen, a jelek szerint barátja meghozta neki a szerencsét. A találkozóra ugyanis a román légióstól Sorin Cigan kért belépőt, aki a kilencvenes évek elején az Újpestben és a Ferencvárosban is megfordult.

A vezetés megszerzése után úgy tűnt, a Kisvárda ezt a mérkőzést behúzza, a rendkívül fontos három pontot otthon tartja, ám az újonc a félidő végére leeresztett – érkezett is a kispesti egyenlítés Danilo jóvoltából.

A Honvéd a szünet utáni periódusban jobban játszott a hazaiaknál, akiket időnként a szerencse, máskor Felipe kapus mentett meg, ám a szerencsével a hazaiak is hadilábon álltak – a szélről beinduló Gosztonyi András révén harmadszor is a lécet találták el. Dajka László és Supka Attila is támadókat dobott csatába a hajrára, de gól már nem született.

A két csapat játékosai bosszúsan csaptak egymás tenyerébe a lefújást követően, a döntetlennel mindkét csapat távolabb került az álmától.