Egy pontot vitt csak haza a Vidi Paksról

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2019.03.09. 16:46
Óriási küzdelem, döntetlennel a végén (Fotó: Makovics Kornél)
A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, de 2–2 lett a vége.

NB I
24. FORDULÓ
Paksi FC–Mol Vidi FC 2–2 (Hahn 23., Könyves 43., ill. Stopira 35., M. Scsepovics 56)
Paks, Városi Stadion, 1700 néző. V: Vad II István

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tagadhatatlan, Csertői Aurél nem volt könnyű helyzetben.

Noha az általa irányított Paks négy mérkőzésen nyolc ponttal indította a tavaszt (az MTK Budapestet 2–1-re verte meg, 1–1-et játszott a Haladással, 0–0-t a Kisvárdával, majd a DVSC ellen győzött 2–1-re), a Puskás Akadémiával szemben elbúcsúzott a Magyar Kupától, majd Mezőkövesden (0–2) elveszítette a 2019-es bajnoki veretlenségét. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a szakember több alapemberére nem számíthatott a Mol Vidi ellen sérülés, illetve eltiltás miatt: Kulcsár Dávid, Szabó János, Simon Ádám, Haraszti Zsolt, Bartha László, Windecker József és Simon András egyaránt lemaradt a szombati összecsapásról. A paksiak egyik kedvence, Bartha László egyébként ott volt a játéktéren a kezdőrúgás pillanatában (igaz, civilben...), hiszen kisfia, a harmadik születésnapját ünneplő Lacika indította útjára a labdát.

Szóval meglehetősen tartalékos hazai együttes fogadta a Vidit, jóllehet ebből semmi sem látszott a mérkőzés első félidejében. Kecskés Tamásék sokat futottak, miután labdát szereztek, villámgyorsan mentek át támadásba, és ha Pátkai Máté nem ment bravúrral fejjel a gólvonalon, az első negyedórát előnnyel zárhatták volna. A játékrész feléhez közeledve Kovács István szólója jelentett eseményt, a hazaiak többször is próbálták őt megállítani, majd miután labdát szereztek (meglehet, szabadrúgással jöhetett volna a Vidi), olyan villámgyors kontrát vezettek, amelynek végén már valóban náluk volt az előny. Nem is kérdés, aki lehetőséget kapott Csertői Auréltól, felnőtt a feladathoz, és bizony a folytatás is több olyan hazai támadást hozott, amely magában hordozta az előny növelésének lehetőségét.

Ha azt mondtuk, talán szabálytalanság után indult a Paks gólt eredményező támadása, ne hallgassuk el, hogy a Mol Vidi egyenlítését is szabálytalan megmozdulás (Kővári Róbertet állították meg szabálytalanul) indította el. A szöglet után kapott találat nem törte meg a házigazdát, s miután Zsidai László parádés passzát Könyves Norbert gólra váltotta, vastaps kísérte az öltözőbe a paksiakat az első félidő lefújását követően.

Nem jelentett meglepetést, hogy a Vidi labdarúgói érkeztek ki később a második félidőre – alighanem Marko Nikolics vezetőedzőnek volt mit mondania az első félidei teljesítményt látva. A szerb tréner egyébként nem változtatott csapata összeállításán, és a Paks sem módosított a szünet előtt eredményt hozó futballján.

Kevés húzásból felépülő támadás végén Remili Mohamed lábában volt az újabb gól, noha talán jobban járt volna, ha lövés helyett a középen érkező Könyves Norbertet próbálja megjátszani. Alighanem Kővári Róbert rutintalansága kellett a címvédő egyenlítéséhez (senkitől sem zavartatva nem tudott felszabadítani), ugyanakkor tagadhatatlan, Marko Scsepovics parádés mozdulattal tekert a kapu bal oldalába. Nem unatkoztak a szurkolók, lüktetett a játék: Pátkai Máté másodszor is a gólvonalon állva mentett, majd Marko Scsepovics lövését védte bravúrral Nagy Gergely. Mindkét együttes sokat tett a harmadik gól megszerzéséért, Könyves Norbert gyilkos erejű bombája csak kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot a 77. percben. Sokat számított, hogy a vendégek szakmai stábja olyan labdarúgókkal tudott frissíteni, mint Georgi Milanov, akinek a lövésénél Nagy Gergelynek újra bravúrral kellett hárítania. A hajrában a Paksnál volt a meccslabda, és bár Könyves Norberték nem tudták gólra váltani a létszámfölényes helyzetet, nem csupán rászolgáltak az egy pontra, hanem közelebb is jártak a győzelemhez.