Számtalan Honvéd-helyzet és két gól a gyámoltalan Diósgyőr ellen

2016.11.05. 15:15
Volt munkája rendesen a diósgyőri védelemnek (Fotó: Meder István)
Egyetlen percig sem volt esélye a pontszerzésre a Diósgyőrnek a labdarúgó NB I 15. fordulójában a Honvéd ellen, mert a hazaiak sokkal jobban játszottak, és Lanzafame, valamint Koszta góljával biztosan nyertek is.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

HONVÉD–DVTK 2–0 (Lanzafame 73. – 11-esből, Koszta 83.)
Bozsik-stadion. Vezette: Kassai

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

A mérkőzés előtt némileg szomorúan mesélte Horváth Ferenc, a Diósgyőr vezetőedzője, hogy kevés a hadra fogható minőségi játékosa, ráadásul Bognár István a kezét törte, ezért bár tervezték, nem léphetett pályára.

A tabella utolsó helyén szerénykedő vendégekkel ellentétben a Honvéd a dobogóért van nagy csatában, ezért mindenképpen győzni szeretett volna. Marco Rossi is bizakodó volt, úgy érezte, a Haladás ellen bizonyított a csapata, de egyáltalán nem számított könnyű találkozóra.

A Honvéd mindenesetre mindjárt az elején nekiugrott a Diósgyőrnek, és néhány Prosser-helyzettel jelezte, hogy mielőbb dönteni akar. Nem sikerült, mert a vendégek védelme jól állt a lábán, és azért sem, mert a kaput sem találták el a kispestiek.

A félidő közepére leült a meccs, a középpályán gyűrték egymást a felek különösebb izgalmak nélkül. Több mint fél óra telt el, és a DVTK még mindig nem tudott értékelhető támadást bemutatni, Novothny magányosan küzdött a Honvéd-védők örvényében.

A félidő vége megint a kispestieké volt, de a Lipták vezérelte diósgyőri védelem nem kapitulált.

A második félidőben fokozta az iramot a hazai csapat, nagyon beszorult a Diósgyőr. Ekkor már sorozatban jöttek a helyzetek, csakhogy a jól védő Antal sokáig megmentette kapuját a góltól.

Csakhogy ami késik, nem múlik, és a sok kihagyott lehetőség után éppen Antal Botond sietett a Honvéd segítségére. A diósgyőri kapus hebehurgya módon a saját tizenhatosán belül rúgta föl Kosztát. A jogos tizenegyest Lanzafame értékesítette a 73. percben. 1–0

Lanzafame nagy formában játszik, a legutóbbi hét mérkőzésén mindig betalált. A Diósgyőr mintha lélekben feladta volna, megzavarodott a védelme, és ezt újra góllal büntette a Honvéd.

A 83. percben értelmet nyert a régi mondás, vagyis ahol malacot osztogatnak, ott zsákkal kell forgolódni. Ezúttal nem malacot, hanem gólhelyzetet osztogattak a vendégek, és a 83. percben Gazdag beadásából Koszta könnyedén fejelhetett gólt az ötösről. 2–0

A hátralévő időben egy-két percig még feltűnt Gróf kapuja előtt a DVTK, de szépíteni sem sikerült. A Honvéd nyert, és továbbra is ostromolja a dobogót, a Diósgyőr pedig nehéz helyzetben a 12., utolsó helyen tanyázik.