NB I: hat meccs, alig több mint 15 ezer ember – nézőszámok

2016.08.21. 23:11
Néhány hete még több mint 6000-en voltak a Diósgyőr meccsén – most már 3000-en sem (Fotó: Hegedüs Gábor)
Olvasóink már megszokhatták, hogy a Nemzeti Sport Online a labdarúgó NB I aktuális fordulóját követően a kluboktól összegyűjti a mérkőzések hivatalos látogatottsági adatait. A 7. körben a hatból három pályaválasztó csapat is ideiglenes otthonában volt kénytelen játszani, így nem csoda, hogy az össznézőszám éppen csak meghaladta a hétközi fordulóban regisztrált adatot.

A hivatalos adatok szerint a 7. fordulóban 15 393-an tekintették meg a bajnoki meccseket a helyszínen, ami 2565-ös átlagot jelent. Ez a szám pedig éppen csak meghaladja az előző, hétközi fordulóban regisztrált mélypontot (15 365 és 2561-es átlag).

A forduló leglátogatottabb mérkőzése ismét a Ferencváros hazai találkozója volt, ám a Mezőkövesd elleni bajnokira (2–2) kilátogató 5242 néző a szezon eddigi legalacsonyabb nézőszámát jelenti a Groupama Arénában, az előző idényben pedig csak kétszer voltak ennél kevesebb az Üllői úton.

Annak ellenére, hogy az Újpest–MTK összecsapás gól nélküli döntetlenre végződött, a találkozóra Angyalföldre kilátogató 3300 drukker mindenképp megsüvegelendő adat, hiszen teljesen egyik csapat sem érezhette magát otthon. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Diósgyőr bajnokija futott be: a listavezető Vasas elleni 1–1-es döntetlenre 2873 szurkoló volt kíváncsi a helyszínen.

A forduló három további meccsén az 1500 fős nézőszámot sem érték el a csapatok. Ehhez legközelebb a kiütéses sikert arató Videoton Debrecen elleni meccse volt, melyre 1423 drukker váltott belépőt a felcsúti Pancho Arénába.

A Haladás Paks felett aratott – a bajnokságban sorozatban negyedik – sikerét 1375 néző látta élőben Sopronban, míg a forduló legalacsonyabb nézőszámát a Honvéd és a sereghajtó Gyirmót 0–0-s összecsapásán regisztrálták: a Bozsik-stadionba mindössze 1180 szurkoló látogatott ki.